boksör nasıl beslenir?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 11 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    merhaba abilerim ben boks yapıyorum pazartesi çarşamba ve cuma günleri idmanım var.bana bir beslenme programı hazırlamanızı istiyorum.sabah 6 da kalkıyorum 4-5 kaşık pekmez 15-20 dk sonra bir kase yulaf sütle beraber nesquik katıyorum tatlandırmak için yanına bıldırcın yumurtası en az 4 tane.bıldırcın yumurtası yememde ki sebebi anlatayım tavuk yumurtasını bıldırcın yumurtası kadar fazla yiyemeyeceğim için bıldırcını tercih ediyorum.protein değerleride aynı sanırım.sabahın köründe 5 tane tavuk yumurtası yemek zor olur ama beş tane bıldırcın yumurtası yiyebilirim ve ayrı proteini alırım umarım protein değerleri aynıdır.bu benim klasik kahvaltım kompleks karb. ve bol proteinden oluşuyor lifte alıyorum kalsiyumda.ara öğün zamanı okulda oluyorum ayran ve hamburger alıyorum mecbur.gerisinide siz yaparmısın neler yiyebilirim kaç öğün yemeliyim nelere dikkat etmeliyim ayrıntılı olarak cevap bekliyorum.idman öncesi ve sonrasına dikkat etmem gerekiyor.eatchicken

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    antreman öncesi kaliteli karbonhidrat al.bide kardeş boksa gidiyosun dikkat ettim sanırım hocandan çok bize soru soruyorsun :)

vücutcuu bunu beğendi.
  3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    evet biraz öyle hocadan çok size soruyorum merak ettiklerimi :) bir sorum daha var güçlü yumruk atmanın cüsse ile kas ile bir ilişkisi var mıdır?

4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abilerim cevap verin lütfen sizden bana bir beslenme programı yapmanızı istiyorum.neler yemeliyim neler yememeliyim vs. biraz bilgi verin az çok biliyorum zaten bilmediklerim varsa öğreneyim.

5. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Tam bir program ayarlayamam ama şunu söyleyeyim: Tuz tüketimini en aza indirmelisin. 2.soruna cevap verecek olursak. Yumruğu güçlü atmanın kasla kiloyla alakası vardır. Cüsse etkili değildir. Ancak cüsseden kastımız hem boy hem en ise en etkisiz boy etkilidir. Kolların uzunluğu anlamında... Yumrukta en önemli şey TEKNİK'tir. Kiloyla alakası vardır ancak sıklet sistemi bu alakayı ortadan kaldırır. Kasla alakası da vardır fakat sadece kol sadece omuz sadece göğüs değil. Yumruk, ayaktan çıkar bacaktan karına ordan göğüs omuz ve en son kolda biter. Zaten torba çalışırken bunu hissedersin özellikle right cross'da yani sağ direk yumrukta. Başarılar...

vücutcuu bunu beğendi.
  6. Michaeljai

Michaeljai Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Daha gelişim cağındasın meyveyle sebze tüket yeter

vücutcuu bunu beğendi.
  7. WarPoint

WarPoint Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    sen meyve sebze tüket sonra antremana git enerjisiz kal ve nakavt ol dogru yoldasın.

Sayfayı Paylaş