Boksör kırığı (Alçı bugün çıktı bikaç sorum var yardım lütfen :/

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 26 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Arkadaşlar 1 ay önce tatsız bir olay sonucu sağ elimde boksör kırığı oluştu..Alçı bugün çıktı ancak görüntü olarak kırıldığı zamandan farksız :( çok kötü bir görüntü oluştu doktor 10 gün sonra tekrar gel görelim fln dedi egzersiz verdi(eli yumruk yapıp,düzeltme sıkma yani)..Spora ne zaman başlayabileceğimi sordum 1 ay fitness,body building tarzı spor yok dedi :( Sorularım ise şunlar:

Doktorun bana söylediğine göre kemik asla eski görünümüne gelemeyecekmiş :( Daha önce bu kırığı geçiren arkadaşlar var ise tecrübelerini paylaşabilirler mi kemik eski görünümüne en azından yakın bir görünüme gelebilir mi ? Ayrıca 1 aydan önce antrenmanlara başlasam bir sorun olur mu ?

2. Aab Husein

Aab Husein Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı kırık benimde başıma geldi.
    Duvarda yumruk çalışırken sinirden basıncı dengeleyememişim. :)

İlk 2 ay elimi sıktığım zaman (yani yumruk şeklini aldığında) tarak kemiğim ile serçe parmagımın birleştiği uç kısım yok gibiydi.
    Doktor kırıp yeniden alçılamayı teklif ettide kabul etmedim. Çünkü kırıldıkça yeniden kırılma riski artıyor.
    Bir süre (eğer benim gibi sağ elin ise) insanlar ile tokalaşmamaya özen göster veya sürekli (sıkı olmasın) bandaj sar ki bazı aşırı sıkarak tokalaşan arkadaşlar elini acıtmasın.
    İlk altı ay üzerine falan uyursan şişmeler oluyor. Arada ağrıyadabilir.
    Tekrardan yumruk atabilmen için sanırım 5 - 6 ay sabretmen lazım ama insan eskisi kadar güvenemiyor. (Ben denedim, anında şişiyor:))

Aradan sanırım 1 yıl geçti. Düzeldi sayılmaz fakat ilk iki aya nazaran ekleme yakın ucu daha belirgin hale geldi. Yinede biraz çöküklük var. Gözün alışır, düzelmede illaki olur.

ALLAH bir daha yaşatmasın, tekrardan geçmiş olsun.

3. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana

Sayfayı Paylaş