BOKSÖR OLMAK

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Airoud tarafından 19 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kavgaci bir insan degilim ama cevremdeki herkes 'cok iyi kavga ettigimi' dusunur. Guclu oldugumu soylerler. Bunlar gorecelidir elbette. Hayatim boyunca 4 defa kendi kavgami ettim ve 'galip' ben oldum (kelimelerimi secemiyorum, yanlis anlamayin lutfen). Arada sirada arkadaslarimin kavgasi oluyor ve beni cagiriyorlar ve bende gidiyorum. Ama hep bi endiseli oluyorum. Ya dayak yersem diye korkuyorum..

Boksa baslayip baslamamakta tereddutluyum ama baslarsam birakmam. Kickbox, Muay Thai benzeri seyleri istemiyorum. Ya boks ya boks ama bilincli birinin yardimlarina ihtiyacim var. Bu kavgayla ilgili olan guvenim ne kadar surede duzelir, ne kadar surede boksör olabilirim ?

18 yasindayim. Ama 5yasindan 8yasima kadar jimmastik ve sonrasinda bi 8yil basketbol oynadim. 1yil vg yaptim sonra 1yil ara verdim ve 1,5 ay once tekrar basladim.

2. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer gerçekten istiyorsan, boks'a başlayabilirsin ve bu sporu ne amaçla yapacaksın.Kendime güvenim yerine gelsin, kavga ediyim diyemi yoksa hobi amaçlı + spor olarak mı ?
    Diğer bir durum ise gerçek bir sporcu olarak yani turnuvalara hazırlanmak amaçlımı istiyorsun ilk önce ona karar ver.
    Eğer hobi amaçlı olacak ise istediğin zaman başlayabilirsin fakat gerçek bir sporcu olacağım, çok hırsılıyım azimliyim diyorsan, bence fazla vakit kaybetme.
    Çünkü boks harika bir spor boksör olmak sadece iyi vurmakla bitmiyor, yetenek + zeka lazım.
    İnsanın zekasını yeteneğini kendine güvenini geliştiren bir spor bence ve bu sporu yaparken zamanın nasıl geçtiğini bilmiyosun.
    Düzenli beslenme ve azim ile çoğu şeyi başarabilirsin.

Sokakta kendine güvenin olur, her sorunda kavga etmezsin.Kavga etmeye mecbur kalacağın zamanlarda kendine güvenin tam bir şekilde rakibi etkisiz hale tek yumrukta getirebilir, başını fazla ağrıtmadan o mekandan ayrılabilirsin.Tabiki sokak kavgası kötü bir durum fakat burda kendini savunman için gerekli herşeyi öğreneceksin.

Soğuk kanlı + Yumrukları Sert + Teknik bir insan = Boksör.

Airoud bunu beğendi.
  3. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Cevabiniz icin tesekkur ederim. Size soyle soyleyeyim boksa olan yaklasimim, ogreniyimde kavga edeyim degil elbette. Tek istedigim 'acil' bir durumda bana zarar vermek isteyeni panik olmadan yere sermek. Oyle bir durumda gelisiguzel degilde sistemli hareket etmek, stres olmamak, ikinciyi vurmama gerek kalmamasidir. Spor yapan birisiyim ama bokstaki amacim ter atmaktan ziyade istediklerime ulasmaktir : )

4. holyfield

holyfield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ne yaparsan yap korku bildiğin korku değil vucut savunması 100 lerce mac yapsanda her mac oncesi aynı heyecanlar oluyordu bende

5. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Peki mac oncesi olusan ile herhangi bir kavgadaki hisler nasil oluyor sizde

6. emirhan26

emirhan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Konu sahibi arkadaş kusura bakmazsa bende birşeyler sormak istiyorum.Arkadaşın bahsettiği hislerin aynılarını bende hissediyorum kavga etmeden önce dayak yersem diye bir korku oluşuyor insanın içinde ister istemez bunu yenmenin bir yolu varmıdır?

7. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Estafurullah ne demek : )

8. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Dayak yemeye gidiyorum diye düşün

BodyCo bunu beğendi.
  9. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    o korku yeterince güçlü olmamak diyelim kısaca sen sen 2 metre 120 kilosun çok güçlüsün karsında 160 boylu 50 kilo bi cocukvar sen onu tek kolunla yıkacagını bilidigin için paniklemezsin ama karsında 180 boyunda 80 kilo sende 185 sin 85 kilosun kafanda bi kokru olur ya dayak yersem diye bunun nedeni güçsüzlük ondan güçlü olsan bile fizikleriniz yakın kafanda bi ama olur ama sen yeterince güçlü olursan o ama olmaz kısacası cevap güçlü olmak güzel kardeşim :D

10. holyfield

holyfield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daha dün akşam eski bir arkadaşımla sparring yapalım dedim tekniğim ondan cok ustun olmasına ragmen yine aynı his maca baslarken sonrası dersen sadece yumruklar konusuyor korkucak bişi yok o hissi her zaman yaşarsın istersen dunyanın en cesaretli adamı ol

11. sniper

sniper Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Korktuğun ney ? yumruk mu? ye bir kaç tane korkunu tanı. Her maç öncesi biraz korku lazım seni tetikte tutar aşırı güven gevşek davranmana sebep olur ve nakavt ;) tecrübeyle sabit

wampirao bunu beğendi.
  12. muhammetersoy

muhammetersoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    o nasıl saçma sapan bi düşnce ya. dayak yiyecen tabi her dayak çekerini yükseltir. açıklarını ortaya çıkartır. sen seni dövecek adama denk gelmemişsin.

13. Karaboga

Karaboga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Boksör
    Yer:
    Istanbul
    Ben forumda yeniyim bir yanlisim varsa affola kardesim ben boksorum 12 yasimdan beri bu sporlarla ugrasiyorum son 2 senedirde aktif dovusuyorum istanbul geneli 2 ciligim de var sana yardimci olabilirsem ne mutlu bana gelelik konuya sana tavsiyem disarda kavga etmemen bu aralar herkez mafya ayaklarinda :) eger kavga kacinilmazsa orada kendini savunman lazim bir olay esnasinda solak deilsen sag ayagin hep arkada dursun sol ayaginda onde yere saglam basmalisinki disardan gelen darbelerde yere dusme diye gard pozisyonuda eller elmacik kemigini kapatmali yumruk atmaya gelince ellerin yumruk izasindayken ellerini kivirman ellerin iceri dogru baksin cunku her vurusunda kemiklerinle vurucaksin buda knockout demek yani nakavt :) sol elinle yumruk attiginda sol ayagini hafif hareket ettir cunku gucumuzu bacaktan aliriz cogu insan kavgada gucunun /30 nu kullanir ama teknigi bilen insan /100 vurur eger sol elinle yumruk ayltiyorsan sag elinlede ceneni korumalisin cunku beynline giden sinirler ceneden gecer ;) tek yumrukla yere sermek istiyorsan cenesine veya cene yanlarina vurman yeterli yada burnuna vurabilecegin saglam bir yumruk onun etrafi karanlik gormesini saglar ama dersin benim amacim bayiltmadan halletmek dersen sag kol alti kismina vurabilecegin her hangi bir yumruk rakipi etkisiz halr getirir nefesi kesilir cunku orada karaciger vardir tekrar dilegim kavga etmemenden yana saygilar .

14. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mesajin icin tesekkurler. Bunlari okuyupta yapabilmek kolay is degil :) Ha ayrica bu pazartesi kickboxa basladim. Dediklerini ogrendim fakat yeni yeni sol sag direk ve guard almayi ogrendim yavas yavas oturacaktir elbet :)

15. Karaboga

Karaboga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Boksör
    Yer:
    Istanbul
    Hayirli olsun bu arada Teknigini oturtturduktan sonra gerisi gelir :) kaval kemiginle rakiplerinin bacaklarini yerden kesmeyi unutma ;)

16. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tekmelere bile daha ne kadar zamanim var bilmiyorum ama etkilerini biliyorum :))

17. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Bende 10 yıldır boks ile uğraştım senin yaşlardaydım o zaman başladığımda hiç öyle panik atak korku falan olmamıştı ben maçlara çıkmadan mehter marşları dinlerdim kulaklıkla dışarıda yürüdüğüm zaman body ile birleşince herkesi döverim gözüyle bakıyorsun hayata amaç tabiki de dövmek değil yanlış anlaşılmasın ama biri horozlandığı zaman tek yumrukta yere devirebileceğini biliyorsun relax takılıyorsun tavsiyem hergün bacak kaslarını tokatla titremesini engelleyeceksib antreman sırasında vur vucuduna sert darbelerle alışacaksın ben kendimi tokatlıyorum 10 yıldır dışarıdan biri görse napıyor bu salak der ama böyle bu işler hocan anlatmıyor mu sana tam okumadım konuyu başladın mı bilmiyorum

18. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Sokakta en işe yarayacak dövüş sporlarından biri muay-thai dir. Zaten muaythai kickboksla aynı sadece dirsek var fazladan.
    Zaten sen bi dövüş sporuna başladıktan sonra lisans alıcaksın ve ondan sonra dışarıda kavga etmen yasak. Hapise kadar cezası var. Anca adam sana sataşır 3 kere uyarırsın ondan sonrada devam ediyorsa kavga edersin.
    Zaten muaythai yi herkes yapamaz. Yürek lazım yumruk yediğin zaman zevk alacaksın. Öyle korkmayla bi yere gelemezsin zaten.

19. Hammer0

Hammer0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Benim görüşüm hiç panik yapmaya gerek yok kimse demirden yaratılmadı sonuçta :) Ayrıca dayak yemeden de dayak atılacagını düşünmüyorum ha baktın bu dayak dayak degil sonu hastahanede mi biter karakoldamı diyorsan hiç bulaşmaya gerek yok topuk :)

20. Kadirzm45

Kadirzm45 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bir arkadaşım vardı böyle senden daha beter sen kavgalara fln giriyosun onda o da yoktu
    boksa gitti geldi özgüven patlaması yaşadı eleman tüm gün arkadaşlarını ya da duvarları yumrukluyordu
    boksa gitmen sana özgüven katar bence.

Sayfayı Paylaş