Body'ye yeni başladım sorularım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozan1535 tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ozan1535

ozan1535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet arkadaşlar/abiler bodybulding e başladım.Başladım demek tam doğru olmaz 3 haftadır evde dumbıl seti ile flexor hocamızın evde dumbıl ile çalışma programı nı uyguluyorum.Yani bu sporu yaparken gerçekten rahatlıyorum zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmıyorum bazen.Yaşım 17 Boyum:182 Kilom:67 Zor kilo alan bi yapım var.Yağ oranım ise oldukça düşükdür.Yağ olmamasının en büyük avantajını karın kaslarında görüyorm çünkü yağ tabakası olmadığından six packler in görünümü var.Ama tam gelişmemiş :) Etli bir yapıya sahip olmadığımdan kollarım cılız gözüküyo.Kol ölçüm normalde 30 sıkılı iken 31,5 gibi oluyo.Yani sıkınca büyüme gözükmüyo ama sertlik baya farkediyo.

Benim kafama taktığım şeyde bu yani niye pek bi cm farkı olmuyo sıkınca?Bu olayın kilom ile ilgisi varmıdır acaba?

Başka bi sorumsa örneğin kendi istediğim vücud ölçülerine ulaştım bu ölçülerde kalmam mümkün mü?Yani o ölçülerden ileri gitmeyip orda sabit kalmak

Eğer sürç-i lisan olduysa affola.Herkese iyi forumlar;iyi çalışmalar... bench_O

2. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Durumum sana benzer ben biraz ara verdim ama devam ediyor olsaydım ya da senin yerinde olsaydım

Kilo almaya çalışırdım öncelikle ve ilk başlarda biraz yağlı besin tüketirdim.
    Sonra yağdan vazgeçip karbonhidrat ve proteini arttırırdım.

Ölçünde kalman sporu bıraktıktan sonra imkansız spora devam edip ama ağırlıkları azaltıp günü azaltıp vb. gibi yöntemlerle aşağı yukarı aynı ölçülerde kalabilirsin diye düşünüyorum.

Bilgili arkadaşlarda yardımcı olur benim kendi görüşüm bu yönde.

Sayfayı Paylaş