bodyislife Beslenme Günlüğü Hedef 126dan 80e

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve bodyislife tarafından 15 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bodyislife

bodyislife Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Başlangıç:

Boy: 183 cm
    Kilo: 126 kg
    Yağ Oranı: %38

Hedef:

Kilo: 80 kg
    Yağ Oranı: %13

Karbonhidrat ve yağ miktarı düşük, protein oranı yüksek bir beslenme şeklim olacak. Yürüyüş, stepper gibi aktiviteler yapıp evde dumbelllar ile çalışacağım. Bir süre sonra supplement kullanabilir ve salona gidebilirim. Bu zorlu yolda desteklerinizi bekliyorum..

Sabah:

Pul biberli 3 yumurtadan omlet(1inin sarısı)
    1 fincan filtre kahve

Ara öğün:

50 gr çökelek
    1 adet elma
    4-5 adet fındık,badem

Öğle:

300 gr tavuk
    Ayran

Ara Öğün:

50 gr çökelek
    1 adet elma
    4-5 adet fındık,badem

Akşam:

Ton balıklı, hindi fümeli, yeşil zeytinli salata

Son düzenleme: 15 Mart 2013
  2. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba öncelikle bu zorlu yolda size başarılar dilerim umarım hedefinize ulaşabilirsiniz..

Bende 140 kg ile başladım şuan 129 kiloyum

Benim ilk değinmek istediğim konu sabah ve öğle yemeklerinizde 1 dilim tam buğday kepek ekmeği eklemeniz olacak neden derseniz bir ay veya 2 ay gibi bir süre sonra kilo vermeniz yavaşlayacak ve o zaman bu eklediğiniz ekmekleri menünüzden çıkartıp bir denge sağlayabilirsiniz. Zaten spor yapmayı da düşünüyormuşsunuz bu 2 dilim ekmek size pek zararlı olmayacaktır..

İkinci olarak ara öğünlerde yediğiniz çökelek yerine lor peynirini öneririm hatta sabah yaptığınız omletin içine bile lor ekleyebilirsiniz proteini artırmak açısından.

Son olarak benimde daha yeni öğrendiğim yağların bizim sandığımız kadar zararlı olmadığı günde sağlıklı yağlardan 100 gr kadar tüketebiliriz. Sabah omletinizde biraz terayağı kullanabilirsiniz tabi bunu iyi hesaplamanız gerekir çünkü yediğiniz kuru yemişlerde de yağ bulunuyor.

Benim bildiklerim bu kadar çokta bilgili sayılmam fakat forumdan okuyoruz işte..
    Sizinde forumu baştan aşağı okumanızı tavsiye ederim..

bodyislife bunu beğendi.
  3. bodyislife

bodyislife Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bilgiler için teşekkür ediyorum. Kahvaltıda dediklerinizi uyguladım. Omletin içine 30 gram kadar çökelek(bitsin bir daha almayacağım) 10 gram kadar tereyağı ekledim. 1 dilim de tam buğday ekmeği yedim.

Kahvaltı: Az çökelekli az tereyağlı 3 yumurtalı omlet(1 sarı), yarım çay kaşığı bal, roka
    Ara Öğün: 50 gram çökelek, 5-6 fındık, roka, 1 adet elma
    Öğle: 200 gram ızgara et, 1 kase yoğurt, 1 dilim ekmek yedim.

2. ara öğünde 30 gram çökelek, yine 5-6 adet fındık yiyeceğim.

Akşam da bol hindi fümeli 100 gram ton balıklı, yeşil zeytinli bir salata yiyeceğim

Yatmadan önce de 1 adet elma.

Ayrıca 2 büyük bardak su içtim. 1.5 litrelik BİM suyu var onu bitirmeyi düşünüyorum :D

Sayfayı Paylaş