BodyForumTr'ye favicon lazım

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve balcis tarafından 27 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    internet tarayıcılarında (firefox, opera, explorer vs) adres çubuğunun hemen başında 16x16 boyutunda küçük simgeler olur. dikkat ederseniz takip ettiğiniz bir çok siteyi bu simgelerden tanıyabildiğinizi fark edersiniz. bodyforumtr'nin anasayfada tam olarak ne olduğunu bilmesem de mavi diskli güzel bir sembolü var [https://www.bodyforumtr.com/vbforum/graphite/misc/logo_right.jpg], bence bunun küçüğünün favicon olarak da siteye eklenmesi lazım. teknik kısmını bilmiyorum ancak çoğu sitede var ve 16x16 boyutundan dolayı yapılması zor da değil. şimdi firefox'ta sadece beyaz bir düz sayfa çıkıyor, bunun olması çok daha güzel olacaktır emin olun.

born2win bunu beğendi.
  2. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    kesinlikle güzel bir fikir, balcis. Cok kücük bir ayrinti ama cok profesyonel gösterir... tebrikler, nasil benim dikkatimi cekmedi bugüne kadar anlamadim.

3. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    ben yerimlerimi sadece faviconlarıyla tek bir çubuğa dizer ona göre günlük girdiğim sitelere girerim, bodyforumtr'yi de ekleyince beyaz kaldı gönderiyorum resmini.

dediğim gibi kolay bir şey yapılabilir kesinlikle. hatta ben de araştırayım pzt'den itibaren tuzumuz bulunsun.

4. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında bu birazda bodyforumtr nin kesin bir logosunun olmayaşından kaynaklanıyor. Yani mesala sizin yolladığınız resimde facebook un bir logosu, hürriyetin bir logosu var bu logolar favicona aktarılmış. Tek sorun kesin bir logo belirlemek.

5. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul

bu konu üzerinden favicon önerileriyle devam edelim işin teknik kısmı sonra hallolur nasıl olsa. moderasyon bir el atarsa iyi olur. benim ilk önerim geçerli, o mavi daire harika olacaktır favicon olarak.

6. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Bence de fena degil de, favicon biraz da site icerigiyle baglantili olmasi lazim. Yani sadece mavi disk, body veya fitnessle pek alakasi yokmus gibi gözüküyor.. En azindan icine büyük harflerle "BF" falan yazilsa iyi olur. En azindan "Bodyforum"'un kisaltilmisi olur.

7. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    yapılışı da kolaymış:

sitenin kodlarında "head" kısmından öncesine
    <link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico" > diye link gösterdikten sonra favicon.ico diye isimlendirdiğimiz 16x16'lık ico uzantılı simge dosyasını sitenin ana dizinine (https://www.bodyforumtr.com/favicon.ico şeklinde) atarsak belirlediğimiz favicon siteye girdiğimizde gözüküyormuş.

herhangi bir resmi favicon yapmak isteyen olursa http://www.favicongenerator.com/ adresine göz atabilir.

olur tabi evet, ben de yaptım kendi önerimi zaten pek iyi gözükmedi gözüme.

8. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Teknik kısımda sorun olmaz zaten forum ve portalın favicon özelliği var yani kod eklemeye dahi gerek yok.

Logoya gelince bunu belirlemek biraz zaman alır gibi. Önce çeşitli fikirlerin logo haline getirilip bunlar arasında seçim yapılması gerekir. Belkide bir yarışma düzenlenebilir en iyi logo tasarımı için. Ben şahsen logoya baktığımda bodybuilding ile ilgili bir site olduğunun anlaşılabilmesini isterim. Mesala elinde dumbbell tutan bir kol resmi ya da sadece dumbbell vs... gibi birşeyin logo içersinde olması lazım.

9. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    logo yarışması süper fikir.en iyi logoyu yapana ödül ise kendi logosunun favicon olarak kullanılması.bence yeterince büyük bir ödül olur :)

10. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Gerçekten güzel bir fikir.Bende birşey sorayım; forumun temasını değiştirmek mümkün mü? Aynı sıkıntıyı sizde yaşıyormusunuz bilmiyorum ama forumu net okuyup mesaj atabilmek için monitörün ışık ve zıtlık oranlarını 100'e100 oranında kullanıyorum tabi diğer uygulama ve sitelere geçtiğim zaman ekran doğal olarak gözleri rahatsız edici dercede parlıyor ve bu ayarı forumu her ziyaret ettiğimde yapıyorum diyebilirm.Gündüz pek sıkıntı yaratmıyor ama geceleri tam bir eziyet. Görülebilirliği ve okuna bilirliği daha yüksek bir tema kullanılsa daha güzel ve verimli olmaz mı? Ufak bir öneri.

11. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Profil ayarlarında ayarları değiştir linkine girip forum temasını değiştirebilrsiniz.

emirturk bunu beğendi.
  12. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    "favicon olsun bu da yarışmayla veya öneriler çerçevesinde belirlensin" diye genel bir çerçeve oturduysa moderasyona bir duyurmak lazım durumu,konuyu görmemiş olmaları kuvvetle muhtemel. bir göz atarlarsa eğer ona göre bir karar alınır işe koyulunur vs.

13. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Favicon olayını gözden kaçırmamız çok enteresan, benimde -ne kadar çok hayati bir özellik olmasa da- sevdiğim bir özellik. Aslında forumun sabit bir(hatta varyasyonları sayarsak 3) tane logosu var, ama yukarıda denildiği gibi 16*16 çözünürlükte anlaşılacak bir grafik olmalı. Birazdan dediğim logoları bu mesajı editleyip ekleyeceğim.

Ayaz ve saydam bunu beğendi.
  14. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    tabi logoları bekleriz, güzel olur.

15. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    ^Logoları haftasonu ekleyebileceğim sanırım, üstteki mesajıma böyle bir düzeltme yapayım.

16. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
  17. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    konu hakkında bir kez daha ısrarımı vurguluyorum :) çok yakışacaktır bodyforumtr'ye bir favicon. ancak ne yazık ki simge tasarımından anlamadığım için sadece öneriyle ortaya çıkabiliyorum. ancak daha da ısrar edemem malım bundan sonra ısrar etsem bu sefer de fazla ısrarcılık olacak.

18. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Balcis,
    Konuyla ilgili calismalarimiz var, yakinda bir yeni logo tasarimiyla yayinlayacagiz.

19. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    hızlı yanıt için teşekkür, güzel bir çalışma olacağından eminim, kolay gelsin.

bu arada bir önceki mesajımda ilgili kısım "malım" değil "malum" olacak.

Despo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş