Bodye olumsuz etkileri yüzünden tekrar sigarayı bıraktım...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve obensaltan tarafından 15 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Bir kaç ay önce sağlık sorunları sebebi ile sigarayı bırakmıştım
    bıraktığım dönemde bir çok spor yapıp sonunda bodye başlamıştım
    daha sonra tek tük derken sigaraya tekrar başladım

ben sigaranın bir çok spora etkisi olsa da bodyi etkilemediğini düşünüyordum(daha önce sigara ile body yaptığım dönemlerden) ama işin aslı hiç te öyle değilmiş, ben eskiden de çok verimsiz çalışıyormuşum sigara yüzünden...

sigaraya tekrar başladıktan sonra bariz şekilde gözlemlediklerim...

-beslenmeye aşırı olumsuz etkisi var. normal zamanda rejimime dikkat ederken, sigara ile birlikte iştahın kapanması beslenme programında uymayı çok daha zorlaştırıyor...

-antreman sırasında tekrarı biraz fazla hareketlerden sonra hemen hafiften nefes nefese kalma baş gösterdi, bu sebeple ısınmalardan kaytarma başladı farkında olmadan...

-eskiden programımı eksiksiz sonuna kadar uygularken, sigara ile birlikte 30 ila 45dk sonra programı bugünlük bu kadar yeter diyerek kesmeye başladım. sonradan fark ettim ki antremanı bir an önce sigara içmek için erken kesiyorum...

-sigara içmediğim dönem uyku düzenim falan acayip derecede normale dönmüştü, sigara ile birlikte gece geç saatlere kadar tv karşısında uyumama alışkanlığım geri geldi. uykunun bodye etkisi malum hepimiz biliyoruz...

-sigara içenler bilirler, 1 gün sigara içmesek o içtiğimiz ilk sigara ile resmen uyuştuğumuzu hissederiz. sigara içerken bu uyuşukluk hep üzerimizde fakat farkında olmuyoruz sürekli içince. bu uyuşukluk yüzünden antrenman ektiğim günlerde fazlalaşma oldu...

tüm bunları üst üste koyunca, ben bir daha bırakacağım dedim ve 2 gündür içmiyorum. benim için çok zor geçiyor ama dayanıp 1 haftayı atlatırsam gerisi kolay benim için.

sigara içen tüm arkadaşlara yardımcı olmak için yazma ihtiyacı duydum
    en ufak besinin protein hesabını yaptığımız bu sporda sigara içerek yaşadığınız kayıbı gerçekten fark etmek için tek yol sigarayı bırakmak.

iyi çalışmalar...

tugi190794 bunu beğendi.
  2. serhat151

serhat151 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli-Darıca
    evet gerçekten sigara çok fazla etki ediyor yaptıgımız sporda. nefes nefese kalıp bırakmak zorunda kalıyoruz ya da az agırlıkla çalışmak zorunda kalıyoruz. Daha sonradan başlayıpta daha fazla kaldıran ve daha fazla kardiyo yapan arkadaşlarımı gördükçe imreniyorum o yüzden sigarayı bırakma kararı verdim. İnşallah bırakırım ve yaza kadar istedigim yere gelirim :)

Sayfayı Paylaş