Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 136 üye.
  1. TezcanTR

TezcanTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tezcan
    Yer:
    İzmir
    Flexor hocam ben fitnesse 1 yıldır evde yapıyorum.Şu an 10 kg kaldırıyorum.Boyum 1.75 kilom 56 acaba boya göre çok mu zayıfım.Kol kalınlığım felan imzada yazıyor.Soruma cevap alırsam çok sevinirim.

2. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    flexor hocam benim merak ettiğim bir konu var
    bir kası kasılırken kemiği sıkıştırmak üzere mi hareket ediyor yoksa germek üzeremi?
    ve bu itme/çekme kasları arasında değişiklik gösteriyormu?
    son olarak bu etkiyi bahsettiğiniz, boy uzamasını sağlayan plağa da uyguluyormu?

3. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Flexor hocam bir sorum olucaktı benim 14 Yaşındayım Omuz için dumbell ile Shoulder Press ve Arnold Press yapsam sorun olurmu,Boy uzamasını engeller mi ?

4. hayretbişi

hayretbişi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam 15 yasindayim bu hareketleri evde nelerle nasıl yapabilirim yardım edermisin yeni basladımda

5. edge

edge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir poland
    flexor hocam size birsey sormak istiyorum bu gösterdiğiniz resimdeki hareketler dışı haeketler yaparsak vücuduma zararı olurmu?
    simdiden teşşekür ederim:D:D:D:D

6. Tolga55

Tolga55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 17 yaşındayım. Daha önce hiç Body'e gitmedim program falan yapmadım. 1 hafta önce Almanya'dan gelen kuzenimden özendim oda kanıma girince Body'e başlamayı düşündüm ve başlamak istiyorum.

Şöle süper kaslarım olsun falan istemiyorum ben. Vücudumu toplu ve güzel hafif kaslı gösterecek hemde spor yapmak için Body'e gitmek istiyorum. Bulunduğum yerde spor salonları var. Oralara yazılıp ta sanırım programlar uygulayabilirim.

Bana önerebileceğiniz şeyler varmı acaba. Ben bilhassa gerekli Dumbell vs. gibi aletleri alıp odamda çalışmalar yapmak istiyorum ama bir yandanda spor salonuna mı gitsem diyorum. 17 yaşında genç bir delikanlıya ne öneririsiniz ne yapayım ben :)

7. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Flexor verdiğin tüm bilgilerden dolayı teşekkürler, ben öncesinde evde çalışıyordum senin yazdığın dumbell programıyla (press hareketleri, squat vb hariç) ancak şimdi salona gitme imkanım var kısa bir süreliğine. 1-2 haftadır barbell curl yapıyorum, başlarda 10 kiloyla yapıyordum ancak şimdi 15 le yapıyorum (3*8), 2 hafta boyunca daha yapsam bir etkisi olur mu boy açısından. Curl hareketinin zararlı olduğu yazılmış biliyorum ama 1 ay gibi bir sürede ve fazla olmayan ağırlıkla da zararlı olur mu, çünkü gerçekten bu hareketten verim alıyorum. Tekrar teşekkürler

8. bbc95

bbc95 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba flexor hocam

yaşım 15 boyum 177
    7-8 aydır evde dumbbelllarla çalışıyorum ve ne yazıkki benim yaş grubumdaki insanlar için önermediginizi hareketleri ( squat, dumbbell shoulder press vb. ) uyguladım duhduhduh . Shoulder pressi 10 ar kg luk, squatı ise 15er kgluk dumbbellarla ( 3*12 ) yapıyorum su anda. Kaslarım oldukça gelişti acaba boy uzamasını durdurmuş olabilir miyim? Ve durdurduysam tekrar uzamak için yapabilecegim bir şey var mı ?

Şimdiden teşekkür ederim...

9. lanetlee35

lanetlee35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 15 yaşımdayım 1.80 boy 73 kiloyum bodye baslıcam ama bırakma ihtimalim var 3-4 ay sonunda derslerim var cünkü formumu korursam(yani kilo almazsam) 3-4 ayiçinde yaptıgım kaslar sarkar mı ?

10. bbc95

bbc95 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    3-4 ayda fazla kas yapamazsın bırakınca da 2-3 aya sarkar. tamamen çalısmayla ilgili çalışmayı bıraktıktan bikaç hafta sonra kaslar erimeye baslar

11. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sarkmak ne kelıme, ramazan pıdesıne doner.. duh

12. lanetlee35

lanetlee35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani arkadaşlar bu spora başladıktan sonra bırakma sansımız yok mu kesinlikle ?

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hayır ya sen o adamı cıddıye alma bende ıronı yaptım yok tabıkı oyle sarkma dıye bırsey.. Sen boyle cahıllere aldırma sporunu yap cakı gıbı ol.. Bırakırsanda bırsey olmaz..

14. lanetlee35

lanetlee35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tmm çok tşk ederim umur zaten 3-4 ayı örnek olarak soledım en az 6-7 ay yapip da bırakırım bırakırsam bile. ayrıca bırakınca tamamen bırakmam belki 1-2 ay bırakırım o kadar sonra yine devam yani böyle aralıklar vere vere gidersem sarkma olmaz herhalde ? o ara verdigim süredede kilo almazsam?

15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sarkma olayı tamamen yuksek derecede yaglanma ıle alakalı.. Kaslar nıye sarksın hemde bu yasında.. ;)

16. TRmilitary

TRmilitary Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Boy 1.74 hocam 62 kiloyum acaba 18'ime kadar 1.80 1.85 olurmuyum yada kısalırmııyım ?

17. Heracles

Heracles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeni üyelere başlık açma yetkisi verilmediğinden sorularım için en uygun başlık budur diye düşündüm

öncelikle bilgiler : şubatta 16 yaşıma giriyorum boyum 1,70 . 50-60 kilo arasındayım.

bunlar da ölçülerim : önkol : 25 pazu : 27 göğüs çevrem : 89 bel : 70 cm

3 kg lık dumbell larım var

hem vücudumu geliştirmek hemde kilo almak istiyorum

bu konuda sizden yardım talep ediyorum (amma resmi konuştum :p)

bu işi bilenlerle bi program hazırlayalım diyorum , ne yiyip ne içicem , hangi hareketleri yapıcam , yardımcı olun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:33 ----------

yok mu yav yardımcı olan.

18. berke95

berke95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selam;
    Bu sporda 7. ayıma giriyorum. Vücudumda epey gelişme var. Her zaman salona gitme imkanım olmadığından evde şınav,barfiks gibi vücut ağırlığıyla yapılan egzersizler yapıyorum. Bu aralar karın kaslarına önem verdim. Baklavalar çıkmaya başladı ancak bu 14 yaş ve üzeri programında hiçbir karın haraketi veirlmemiş. Acaba boy uzamasına etkisi olabilir mi? Sadece mekik değil reserve crunch, side crunch, twist, leg throw gibi haraketler de yapıyorum. Sizce yapmayı bırakmalı mıyım?
    Son 1 sende boyum 2.5-3 cm uzadı uzamam git gide yavaşlıyor daha fazla uzayıp uzayamayacağımı öğrenmek için hangi bölüme başvurmalıyım ?( el röntgeni) Boy konusunda takıntılıyım en az 183 olmak istiyorum. (Boy 177-178 kilo 74) Şimdiden herkese teşekkürler.

19. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    mekik çekmek boyunu kısaltmaz ama galiba flexor hocam o yaşta karın kaslarının çok önemli olmyacağını düşünüp eklememiştir ama istersen çalışabilirsin ama özellikle barbella squat yapmıyorsan çok sorun olmaz zaten spor salonuna gidiyorsan hocanın dediklerini yap yeter.

20. Heracles

Heracles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hala soruma yanıt alamadım ?

Sayfayı Paylaş