bodye baslasam mi baslamasammi YARDIM LUTFEN!!!!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve maacir tarafından 21 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. maacir

maacir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    konusunda bilgili sevgili arkadaslar hocalarim size birsey danismak istiyorum daha once VG yapmadim fakat son 2 haftadir internette VG ile alakali siteleri okuyorum. Ingilizce siteleri de okuyorum.Benim bir cok Turk erkeginde oldugu gibi bel bolgemde sorun var diger bolgelerim normal boyutlarda herhangi bir fazlaligim yok hatta bileklerim falan gayet ince (daha kalin olmasi lazim!!) ben daha oncede fitness yaptim yaptim dedigim 3 km kadar bandta kosup 100 kadar mekik cekmekti 2 ay da falan 8 kilo verdim ama bir sey farkettim ben artik daha kucuk ama hala gobegi olan bir adamdim evet gobegimde inceldi vucudumun geri kalaniyla dogru orantili olarak ama ben kollarimin zaten ince olan bacaklarimin incelmesini hic istemiyorum.Bu yuzden internette arastirmaya basladim kas kaybi olmadan yag yakmanin imkansiz bir sey oldugunu gordum?

Hocalarima bir sey sormak istiyorum ben vg yapmak istiyorum daha kasli bir adam olmak hos bir fikir ama surekli aklima gobegim geliyor ve VGnin olmassa olmazi beslenme. Bir cok sitede yeni baslayanlar supplement kullanmasin diyor( bu arada ben amerikada 6 ay kaldim protein barlar cikolata niyetine markette satiliyor) simdi ben ne yapacam calistigim yerde ogle yemeginde ne cikarsa onu yiyorum aksam eve gelmem 7:15 - 7:30 nasil bir beslenme ypacam cozemedim body yaparken bir yandan da gobegi duzene sokma amacim var. Ya da protein agirlikli beslenip kas kaybi ni minumumda tutan gobek yakma macerama geri mi donsem.Bana bir beslenme programi yaparsaniz mutesekkir kalirim!!

0

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Beslenmeyle ilgili daha doğru tavsiyeler verecek arkadaşlar bulunduğu için bu konuda sözü onlara bırakıp antrenman hususuna değinmek istiyorum.

Mutlaka spora başlamalısın, spor salonuna kayıt olup düzenli spor yapmalısın, ilk zamanlar hem ağırlık hemde cardio çalışmaları yaparsan güzel olur, ilk etapta vücudu ağırlık çalışmalarına adapte etmek, adalede bir alt yapı oluşturmak ve fazla yağları eritmek için çalışmalısın, beslenme hususunda klasik 'şekeri kes, yağı kes(sadece yemeklere konulduğu kadar sıvı yağ), karbonhidratı sınırlandır, proteini ihmal etme, yaktığın kalori aldığından fazla olsun' yöntemi yeterli olur, daha sonra fazla kilolar gidecek ama göbekte en son o sinir bozucu bombe kalacaktır, işte asıl mesele onu yoketmek, bundan bir müddet sonra neticeye ulaşınca cardio antrenmanlarını bırakıp, diyetine extradan protein, kaliteli karbonhidrat ve diğer gıda takviyelerini ilave edip ağırlık antrenmanlarına tam gaz yoğunlaşmaya başlarsın ve o zaman işte gerçek adale inşaa etme olayı meydana gelir, zaten bu uzun süreci yaşarken ilgi ve araştırmayla daha birçok şey öğreneceksin.

Bu hususta önemli olan sabır ve istikrar, bunlar hemen olacak şeyler değil ayları bulacak belki bir yılı geçecek ama sonuçtan memnun olacaksın ve sana faydalarını hissettikçe bırakmak istemeyeceksin.

3. maacir

maacir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyelerin icin cok sagol ben de o yonde karar verdim sayilir cardio ile baslamayi dusunuyorum

4. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    bence bir spor salonuna yazıl derim

5. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Öncelikle ikisini bir arada yürütmek imkansız değil...Bunu iki sebebi var : Birincisi genetik yatkınlık , ikincisi ise düzenli beslenme ve doğru egzersiz...

Eve 7:15 - 7:30 gibi geliyorum demişsin : Burada söylemek istediğim akşam bu saatlerde spor yapmak istiyorsan(ağırlık antrenmanı) yemekten en az 1 - 1,5 saat sonra yapmalısın..

Başta ikisini birarada yapmak mümkün dedim...Enerji harcamasından bahsedelim : harcadığın enerji , aldığın enerjiden yüksek olduğunda yağ yakımı(kas ve su kaybını varsaymazsak) ve kilo verme başlar...
    Buradaki en önemli püf nokta ise vücuda eklediğin her 1 gramlık kas sana ekstradan enerji harcaması olarak dönecektir...Bu yüzden kas kaybını minimum da tutup hatta arttırarak da enerji harcamanı arttırabilirsin...Bu durumda senin öncelikli amacının ağırlık antrenmanı olması gerektiğini söylemekte fayda var...Bunun içinse protein alımınıher öğünde yükselterek gün içine yayman gerekli..Bunun ayrıntılarını sana bırakıyorum..Forumda birçok başlıkta aratarak bulabilirsin...

Öte yandan sabah aç karnına yapılan koşu temposundaki max 45 dk lık kardiyo antrenmanları ise vücutta genel bir yağ yakımına sebep olacaktır...Koşu , bacak kasları başta olmak üzere karını ve tüm kas gruplarını çalıştıran mükemmel bir kardiyo egzersizidir...Bu şekilde karındaki yağ oranını minimuma indirmeyi başarabilirsin...Tabii ki sıkılaşmayı ve daha da ince görünmeyi sağlamak amacıyla karın bölgesini çalıştıran mekik türevlerini de uygulamalısın...

İngilizce bilgileri de okuduğunu söylemişsin...Sana şu link yardımcı olacaktır : http://www.shapefit.com/free-weight-loss-tips.html

Açtığın başlığın cevabına gelince : Hemen başla derim...ve NO PAIN , NO GAIN !!!...

Sana bol şanslar dilerim...Bol sağlıklı ve mutlu günler...

6. maacir

maacir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beatboxer detayli aciklamalarin ve verdigin link icin cok tessekkurler surekli makalleleri okumaya devam ediyorum eger gercekten duzenli bir beslenme programi oturtursam istedigim sey imkansiz olmadigin anladim (seninde dedigin gibi) l aslinda ben sisman bile degilim sadece gobekte bombe var biraz bol giyince belli olmuyor benim icin en iyisi bodye baslamak olacak sanirim benim merak ettigim herkes haftada 3 gun icin program vermis bunu haftada 2 gun yapsak sahsen ben cumartesi pazar havuza gitmeyi dusunuyorumda sadece vucut gelisiminde yavaslamis oluruz degilmi yoksa 3 gun yapmassak body olmaz diye bir sey yok sanirim zaten benim oyle yaza kaslarim ciksin diye bir fantezim yok ben bunu uzun yillar yapmayi burda bir cok insanin yaptigi gibi bir yasam bicimi haline getirmeyi dusunuyorum herhalde sadece 2 gun yaparsam da olur???

7. maacir

maacir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beatboxer detayli aciklamalarin ve verdigin link icin cok tessekkurler surekli makalleleri okumaya devam ediyorum eger gercekten duzenli bir beslenme programi oturtursam istedigim sey imkansiz olmadigin anladim (seninde dedigin gibi) l aslinda ben sisman bile degilim sadece gobekte bombe var biraz bol giyince belli olmuyor benim icin en iyisi bodye baslamak olacak sanirim benim merak ettigim herkes haftada 3 gun icin program vermis bunu haftada 2 gun yapsak sahsen ben cumartesi pazar havuza gitmeyi dusunuyorumda sadece vucut gelisiminde yavaslamis oluruz degilmi yoksa 3 gun yapmassak body olmaz diye bir sey yok sanirim zaten benim oyle yaza kaslarim ciksin diye bir fantezim yok ben bunu uzun yillar yapmayi burda bir cok insanin yaptigi gibi bir yasam bicimi haline getirmeyi dusunuyorum herhalde sadece 2 gun yaparsam da olur???

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

En azından haftada üç gün yapman daha iyi olur, haftada 2 gün yapsanda olur hiç yoktan iyidir yani, uzun vadede düşünmen ise çok güzel birşey.

9. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Haftada 2 gün üst vücudu çalıştırmak için bile bence yeterli değil...Günde bir büyük bir küçük kas grubu çalıştıracağını düşünürsek...

Göğüs + biceps

Kanat + Triceps

Omuz

Burada sadece üst vücut olmasına rağmen omuz dışarıda kalıyor...Omuzu bu iki gün içine almaya kalksak , katabolik etkiden dolayı zor gibi görünüyor...

Bu yüzden bence haftada 3 gün (pzts+çarşamba+cuma ya da salı+perşembe+cumartesi) idealdir...Hatta 4 gün pzts + salı ve perşembe+cuma şeklinde...

Amacının sadece metabolizmayı bir süre hızlandırmak ve kendini iyi hissetmek olduğunu düşünürsek 2 gün yaparsın , fazla ağır girmezsin...

Karar sana kalmış artık...

Sağlıklı ve mutlu günler...

Sayfayı Paylaş