Bodye başlamayı düşünüyorum ancak beslenme maliyeti nasıl

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Jaycees tarafından 6 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Jaycees

Jaycees Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Belli bir süre önce bodye başlamayı bayağı düşünmüştüm.18 yaşındayım 1,75 boyunda 60 kiloyum bu arada.Fakat sonra üni hazırlık bu sene alırım bir şekilde kilo dedim fakat olucak gibi değil.Bir vg salonu şart gibi duruyor gerçekten.Şimdi benim merak ettiğim malum bir öğrenci olduğum için yaşam standartlari bir öğrenci için farklı oluyor :)Benim size sormak istediğim salon fiyatı haricinde gerekli beslenmeninortalama olarak maliyeti aylık nedir :) Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    en ucuz protein kaynakları lor peyniri, tavuk göğüsü, yumurta (kısmen). karbo için yulaf ezmesi ve makarna. spordan sonra mineral takviyesi için maden suyu oda ucuzdur. bunlar alabileceğin ve beslenebileceğin en ucuz kaynaklar. kış geliyor malum bir poşet mandalina alıp günde bir mandalina eklersen fena olmaz. arada haftada bir parana kıyıp balık (ton balığı mesela) veya kırmızı et yemeyide ihmal etme.

3. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    maleyit kisiye göre değisir
    vüvut ağılığının 1,5 katı protein ve 2,5-3 katı karbo almalısın
    yeni baslayan kisilerin maliyeti düsüktür ama zaman geçtikce eğer pro olucam denirse maliyet baya bi astronomik rakam alır
    artık kendin hespla protein ve karbo miktarını gidceke parayı

4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Fitness yapılacaksa daha düşük maliyetli olur ama hardcore body building için aynı şeyi söylemek zor

5. Jaycees

Jaycees Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım fakat bu besinleri ve maliyet olarak buna yakın besinleri kullandığım takdirde rahatça spor yapılabilir mi yoksa besin olarak bir eksiklik olur mu?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:03 ----------

Peki birşey daha soracağım.Sabah erkenden kalktığım için saat 11 e kadar falan kahvalti edince fena halde midem bulanıyor ve kahvaltı edemiyorum.Bu şekilde öğün kaçırmam yada aksatmam beslenmemi bayağı etkiler mi?Yada o kaçırdığımı ara öğünlerde eklesem falan telafisi olabilir mi?

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123

olmaz, iyi sporlar. kaslarını büyütmek istiyorsan protein bol bol o vücudu büyütmesi için güç verecek bol bol karbo, yağlardan uzak dur kuruyemiş balık vs gibi faydalı yağ kaynakları hariç.

Jaycees bunu beğendi.
  7. Jaycees

Jaycees Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş