Body'e Başlıyorum. Sorularım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Body.26 tarafından 12 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Şuan 16 yaşındayım. Boyum 1,75 kilom 70. Kilom dışardan daha fazla görünüyor. Avcuma sığacak kadar göbeğim var. Kalçalar ve basenlerde yağlı. Aynı zamanda bel, göğüs ucları, hafif kollardada yağlar var.

Eylülde kesin olarak başlıyorum. Para hazır ramazanın çıkmasını bekliyorum. Ondan sonra kayıt olacam.

6 Ay kesin olarak yapmayı planlıyorum. Hem fit bir vücut için hemde yağlarımı yakmak için.

Şuan göğüslerimde hafif kas var evde şınav çektiğim için. Lakin önünde yağ var fazla belli olmuyor .Aynı zamanda karnımı sıkıncada sert oluyor. Lakin alt bölgeler öyle olmuyor. Omuzlarım geniş. Kol kasımda var. Önceden şınav, mekik, barfiks hareketlerini uygulamıştım.

Haftada 4 gün olacakmış antremanlarım. Kasım çıkarmı, zayıflarmıyım diye soru sormucağım. Bunun genetiğe bağlı olduğunu ve forumda yasak olduğunu biliyorum. Benim sorum programlar üzerine olacak..

Salonda bana ait beslenme programı yaparlar mı ?
    1. Ay genelde ne tür ağırlık programı yaparlar?
    Yağ yakımı için ne kadar koşu bandı ve bisiklette zaman ayırırım?
    Ağırlık programı için ne kadar vakit harcarım?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim..

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    salonda beslenme proğramı cıkarırılar sen belirt
    1, ayda genelde karsıık hareketler yaparsın proğrama gecılmez
    ağılrık calısm adın gunlerde cardıo yap yaklasık 45 dk
    1,1 bucuk saat
    birazda arastır sonra bilmedıklerını sor
    ;)

3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    1-)eğer gittiğin salon düzgün bi salonsa yaparlar,ama merdivenaltı bi salonsa pek yapacaklarını sanmıyorum.
    2-)1. ay genelde bütün bölgeleri çalıştıracak program yazılır ve her bölge için maksimum 3 hareket 3x12 şeklinde yazılabilir.bu dönemde ağrıların çok olur.ve senden ricam 2-3 ay gidipte fotoğraf çekip foruma yükleme.çünkü şiştiğini sanarsın fakat o şişme değildir.her yeni başlayan insanda olur o. :)
    3-)eğer yağ oranın %25in üstündeyse 45dakikaya kadar kardiyo yaptırılır.
    4-)sanırım hocanın verdiği 1 gün içinde yapman gereken hareketlerin hepsini yapmak kaç saat diye soruyorsun.1 saat ya da daha az sürer.programın bölündüğü zaman ise en fazla salonda 1 saat - 1 saat 15dakika kadar kalmaya bak.

umarım yardımcı olabilirmişimdir.:)

4. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ne tür hareketler yaparlar tam olarak peki??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:05 ----------

* Eskişehir esjim. Reklamı felan var heryerde. İçine girdim gayet güzel yer.

* Yok 6 ay kesin gidip gelişme olursa fotomu koyarım.

* Bilmiyorum da kesin yaptırmaları gerek bu yağlardan kurtulmak için.

* Kendinde kalabiliyor musun yani salonda? hocaların verdiği programa göre değilmi ?

5. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    ben de eskişehirdeyim ve 1 aylık yazdıldım esjim xxl(ki en büyük salonları burasıdır) aşırı derecede dar ve yaşın küçük seni ikinci plana atabilirler.
    ayrıca aşırı kalabalık oluyor ve özgür hoca sanki biraz burnu büyük birisi gibi.
    ben akademiye başlıcam bir kaç güne.eskişehirdeki bütün salonları gezdim.sportifclubdan energyme esjimden fitlife a kadar en düzgünü akademi.istersen buraya başla hocası meriç hoca ilgili birisi ve besyo mezunu.salonda eksit alet yok ilk girince sanki 3-4 alet varmış gibi gözüküyor ama aynaların arasında kalıyor çoğu alet.eskişehirde akademiye gidilir diye düşünüyorum.istersen ö.mden mesaj at konuşalım.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2012
  6. orsak26

orsak26 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Eskişehir
    bende eskişehirde yaşıyorum ancak yeni başlayacagın için esjime gitmen gerek yok çünkü genellikle professyoneller oluyor seni ikinci plana atabilirler küçük bir salondan başlayabilirsin . ben adliye sarayının yanındaki mys fitness a gidiyorum küçük bir salon ama ihtiyaçları karşılıyor mesela

Sayfayı Paylaş