bodycilerde artrit hastalığı görülürmü?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 18 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bodycilerde ileride artrik hastalığı olabilir diye duymuştum bu doğrumu acaba ?

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    TAM TERSİ olmasını yada etkilerini azaltır. hastalık hakkında bilgin var ise az çok anlarsın nedemek istediğimi sayın rockyballoa7.

benim anlmadığım bunu hangi zihniyet neye dayanarak söylemiştir...? bi türlü anlamıyorum.

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    valla araştırma yaptımda öyle bir şey olmadığını bende gördüm bana şöyledenmişti çok ağır çalışma eklemlere zarar verirsin falan ben inanmamıştım bu spor eklem rahatsızlıklarına iyi geliyor biliyorum.zaten artritte eklemlerde oluşan intihaplanmadır bildiğim kadarıyla

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    tabiki sayın balbaoa7 olur sporcu değil insanlarda da özellikle ısınmadan yapılan egzersiz hareketleri buna etkendir. bakın tekrar ediyorum ısınmadan yapılan esneme gerdirme çıtlatmalar buna davetiye çıkarır. iltehaptan kasıt mikrobik bir olaydan ziyade vucudun eklem kapül başlarının içindeki sürgere benzeyen sert dokusunun ürettiği sinovya sıvısının artmasıyla oluşan iltehaptır.

bu sebeble koşmalıyız bir 5 dakika koşunca tük eklem ve kaslarımız çalışır ve ısınıp kendini harekete hazırlamış olur.

deneyiniz sabah kalktığınızda heryeriniz tutulur. dışarı çıkıp 5 dakika koşunuz duş alınız bakın zımba gibi olursunuz.

nika ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. oxxoxxo

oxxoxxo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    artrit hastalığı olur bence, çünkü sebebi protein fazlalığı. gördüğüm kadarıyla da protein çok kullanıyorsunuz.. bu konuda deneyimi olan varsa değerlendirebilir mi ?

6. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    çok sayıda artrit tipi var ancak konu açanın sorduğu osteoartrit dediğimiz dejenerasyon halk arasında romatizma diye bilinen durumdur eklemlerin aşırı ve yanlış kullanılmasıyla olasılık artar ancak hiç spor yapmayanlarda da görülür.Oa den korkarak spor yapmamak olmaz her sporun bu anlamda riskleri vardır. bb de diğer sporlardan fazla değildir.ısınma ve soğuma yı iyi yaptığın sürece riski minimize edersin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:21 ----------

gut artriti aşırı pro alımı sonrası ürik asit seviyesinde artış sonucu görülebilir bahsi geçen durum her üa yuksek kişide görülmez oa ile de alakası yoktur yoksa tüm sporcular gut olurdu .

Sayfayı Paylaş