Bodybuilding sitesinden hacim antremanları hakkında fikir alışverişi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve 3nes tarafından 5 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. 3nes

3nes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle sizden birşey istiyecegim buraya yazı yazan arkadaşlarımız kaç senedir spor yaptıklarını ve geliştilerse hangi programla ne tür bir çalışma ile geliştiklerini yazabilirler mi? özellikle kol hacminden örnek verirsem 36 ve sonrasındaki gelişimden bahsediyorum.Ben 1 senedir yapıyorum ve 37 kolda takıldım kaldım artık sıkıntıyı programa atıyorum o yüzden artık araştırmaya gectim.

Bodybuilding.com - Mass Gain Programs Articles!

Bodybuilding.com - What Is The Best Volume Training Program For Muscle Gain?

Çok link koymuyorum sadece şu 2 linkteki programlara bakın farkettimde hacim için adamlar çok hareket önermiyor mesela biz goguse 5 hareket kola 3 hareket 1 gün içerisinde girerken adamlar goguse 2 hareket sırta 2 hareket girip hacim alınabilecegini söylüyorlar?
    şimdi bir an düşündüm 1 sene boyunca yogun antreman yaptıgım için mi gelişmedim?
    Şu andaki programımı yazsam inanamassınız büyük bölgelere 5 hareket kücük bölgelere 4 hareket giriyorum split çalışıyorum gögüs biceps/ sırt triceps /omuz bacak trapez

Bu programa bayramdan sonra devam edecegim eger 1 ay içerisinde kolda şekil yada hacim olarak bir gelişme olmassa yukardaki programları denemeyi düşünüyorum?
    Lütfen bilen arkadaşlara söylüyorum,bu adamlar salak degiller herhalde? niye bu kadar az hareket koymuşlar? bu kadar az hareketle gerçekten hacim alınır mı? Programın fayda vermedigini nasıl anlayabiliriz ? bunun için 2 hafta yetermi? yani kafamda bir sürü soru var öylece kaldım birde suna dikkat ettim spor salonuna 1 senedir gelen coook kişi gördüm inanın sadece 2 kişi gelişti ve diger hiçkimse gelişemedi? bu tesadüf degil insanlar gelişemiyor neden? bu soruya yanıt bulmak istiyorum.

Birde en büyük tecrübem şu oldu 1 sene boyunca hep yanlış çalışmışım şu anda hareketleri dogru yapıyorum
    bench presste 60 bastıgımı zanneden ben(bar hariç) şu an 30 kilo ile çalışıyorum
    incle presste şaka gibi ama 10 kilo ile calişiorm
    Boy 187
    kilo 85
    gogus 103.5
    kol ramazan dolayısıyla 36.5 :(

Sayfayı Paylaş