Bodybuilding.com formundaki supplement stack ler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve berbes tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=113629731&highlight=stacks

arkadaşlar bu konuda başlığında 36 sayfanın hepsini tek tek inceledim..Adamlar acaip supplement kombinasyonu yapıyorlar..Mutlaka 36 sayfanın hepsini inceleyin resimleriyle falan koymuşlar..
    Ayrıca 3 aylık sporcudan 3 yıllık 13 yıllık sporculara kadar herkes çok ciddi kombinasyonlar yapıyor..Yani öyle yok sen daha 3 aylıksın bu ürünleri kullanman gereksiz falan denmiyor..
    ve bunlar ciddi kombinasyonlar inceleyince hak vereceksiniz bence faydası dokunur hepimize..
    Bu arada dikkatimi çeken herkesin kombinasyonunda olan birkaç ürün var

Scvation xtend - Fish oil ( bütün kombinasyonlarda hemen hemen var) - Pre/post workout lar ( Bsn cellmass-no xplode-nitrix) (Gaspari size on-super pump-plasma jets-novedext) (Controlled labs Kombinasyonları)...Bu ürünler hemen her kombinasyonda çeşitli varyasyonlarla kullanılıyor..Ayrıca Optimium whey ve casein yine her kombinasyonda mevcut..Bunun yanında Gasparinin Myfusion yine çok fazla kullanılıyor..Sanırım gaspari pre/post workout ürünlerini kullananlar yanında yine gasparinin proteinini kullanılyorlar..
    İlginç bir nokta daha dikkatimi çekti..Hemen hiçbir kombinasyonda muscltech ürününe rastlamadım..
    Bence bir inceleyin bu 36 sayfalık linki..

yavv bunu beğendi.
  2. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Buraya bakmak lazım, ama sadece yeni ürünleri takip etmek için...

"Herşeyin büyüğü makbuldür" mantığında olan ABD toplumu bunu supplement kombinelerine de yansıtıyor.

Eksikleri maksimum artılarla kapatmaya çalışıyorlar.

Bknz: Her kombinede balık yağı, multivitamin, glutamin vs...

Yemek programlarına bakarsanız, sebze yediklerini hiç görmezsiniz.

Ben bugüne kadar hiç rastlamadım.

Ki supplement kullanma mantıkları bizimkinden çok farklı. Ulaşması kolay olduğu için düşünmeden herşeyi kullanıyorlar.
    (Bu yazdıklarım bb.com'un genelinden edindiğim izlenimler)

Birkaç kere yazdım; ama tekrar etmek istiyorum. Biliyorum çoğu kişi kulak arkası edecek yine ama...

Supplementların her türlüsü destek ürünüdür.

Kimse antrenman sonrası whey protein içmek zorunda değildir veya whey protein tozu kullanan biri farzmış gibi yanına hemen creatin-glutamin ekleyip bunu bir kombineye çevirmek zorunda değildir.

Herşeyden önce vücudunu tanıması gerekir bireyin. Supplement seçimi için bu çok önemli.

Antrenman rutinlerini izleyip nerelerde eksiği olduğunu görmelidir.

Buna göre supplement seçimi yapılır.

Kombineler bence plato dönemlerini aşmak için yapılmalıdır. Bunun dışında gerekli görmüyorum ben.

Herkesin kendi bileceği iştir tabiki.

Yanlız siteyi bilgilendirmek açısından linkin verildii iyi olmuş.

Herkese iyi sporlar.

NBA ve berbes bunu beğendi.
  3. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Bu konuda sleepy e katılıyorum.Amerikan toplumunda ciddi bir beslenme problemi var fakat günde 6 hatta 7-8 öğün yemek yememiz gerektiğinden vede çalışan insanlar olduğumuzdan bu pek mümkün görünmüyor..Birde pre/post workout ürünleri beslenme ile karşılayamayız..Birde multivitamin işini evet birz abartmışlar ama fish oil çok gerekli diye düşünüyorum.Şahsen gidip içinde hangi yağ olduğunu bile bilmediğim ton balığından almam bu yağı..Taze balık yesek desem harbiden almak yapmak iyisini bulmak vs bazı yerlerde problem..Ama vitamin için animal pak kullanılırsa C vitaminine veya başka vitaminlere gerek yok diye düşünüyorum.Zaten Animal pak içerisinde 1000 mg c vitamini var ve buda yeterli..E birde birkaç sebze meyve yesek zaten alınmış olur..
    Ama pre/post wprkout ürünlerinde fikirlerimi tamamen değiştirdim..Önce BSN kombinesi yapmayı düşünürken sonra gaspari düşündüm ama şu anda kesinlikle Controlled Labs düşünüyorum..White flood-Green Magnutite-Purple Wrath üçlüsünü kullanmaya karar verdim..
    Sanırım bunlardan biri No ürünü diğeri creatine diğeride recovery ürünü..İstisnasız her kombinasyonda var..
    Birde merak ettiğim hiç bir kombinasyonda amino asit göremedim bunun sebebi nedir ?
    DS firmasının Lean ürününede her kombinede rastlıyorum bu ürünü tanıyanınız varmı?

4. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Dün sabah 4 e kadar verdiğim linki hatmettim tavsiyeleri okudum kendi beslenme alışkanlıklarımı değerlendirdim en sonunda imzamda bulunan stack i yapmaya karar verdim..

5. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    berbes ne yaparsan yap ne desteklersen destekle lifli et tavuk balık vs ile tamamlamazsan bu supplement"lar hikaye dostum..

imzandaki ürünler bir anda çok geldi gözüme...accaip sıkı idman yapmalısın gibi geliyor..ki vücut ancak harcayabilsin bunları..yoksa karaciğerin hali nice olur ?

6. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    ben zaten tavuğumu ton balığımı hindi etimi dana etimi vs sağlam yerim o konuda sıkıntım yokki..Günde kg*2 protein+kg*3 karbonhidrat mutlaka besinlerden alırım...Ayrıca fazlada değil bu supplementler hepsinin amacı ayrı çünkü..Bunlar sadece destekleyici..Çalışmaya gelince bu konuda sıkıntık yok..haftada 4 gün ağırlık idmanı 3 günde cardio yapıyorum..Ayrıca masa başında çalışan bir insanda değilim hareketliyim..Karaciğer içinse B vitaminini her zaman kullanırım..Kaldıki her 6 ayda bir check up yaptırırım..Şimdide her kür sonu gidip konrtollerimi yaptırıcam..Merak edecek birşey olduğunu sanmıyorum..Yeterki bilinçli yapalım ve beslenme antreman olayına önem verelim..

7. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Berbes işte benim anlatmaya çalıştığım bu.

Yaptığın kombine aynen senin de dediğin gibi olabilecek tüm açıkları kapatmaya çalışıyor.

Ama senin açıkların neler, o önemli.

Aynen daha önceki mesajımda yazdığım gibi adamlar herşeyi maksimize etmeye çalışıyorlar.

Sen de bu hataya düşmüşsün bence.

8. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdi sleppy durum şöyle..
    Ben aşırı yağlanmadan kilo alıp kütle yapıcam..Bunun için yemem gereken şeyler sınırlı..
    Ben bir nitric oxid i hangi besinden alabilirim veya creatin i hangi besinden alıcam..Creatin için hadi kırmızı et yedik diyelim ama aşırı miktarda tüketmek lazım..Şimdi noldu no ve creatin kesinlikle şart..Whey protein e gelince bu zaten kesinlikle her kürde olması lazım..Evet o proteini karşılarız besinlerle ancak düşünsene ben spor salonundan eve gelene kadar 1 saat geçiyor birde tavuk vs yapmaya çalışırsam spordan hemen sonra almam gereken protein 1.5 saat sonraya kayacak ve faydası olmayacak..Bu nedenle whey proteini ihtiyaç olduğundaki genellikle spordan sonra kullanıyorum.
    Animal M-Stak : Bu ürünün içeriğini herhangi bir besinden almanız mümkün görünmüyor ki bu ürün bence bu spordaki en gerekli ürünlerden biri..
    Controlled laps ın testeteron ve amino asit bileşeni içeren iki ürünü var listemde..Testesteron hormonunu doğal yollardan almak besinlerle mümkün ama bunu yağlanmadan yapmak çok zor..Ayrıca yaşım 36 ve testesteron kullanmak bence iyi olur kaldıki doktorumlada görüştüğümde abartmadıktan sonra faydalı olabileceğini söyledi..Controlled labs ın amino asit bileşenleri olan ürünü var..Bu kadar amino asit ne yersek alınır bunun bir açıklamasını yapan olursa sevinrim..Geriye kaldı xtend ( glutamin +Bcaa) ,animal pak ve casein..Glutamin ve bcaa yı anlatmamam gerek yok bu sporun olmazsa olmazları bence bu tartışılmaz bile..E animal pak in içindeki vitaminler nasıl elde edilecek ve casein evet caseini sadece gece yatarken kullanıcam onun yerine lorda yiyebilirm ama bu seçimim sadece damak tadıyla ilgili lükse kaçan bir seçim çünkü ben lor yiyemem..
    Bu durumda hedef yağsız olarak büyümekse ve bu bağlamda yiyeceğimiz yiyecekler sınırlı ise ( tavuk-ton-hindi-dana eti-yulaf ezmesi-esmer makarna pirinç bulgur-yağsız süt-tam tahıllı ekmek-birkaç meyve ve sebze kş ben sebze yiyemem çünkü eşimden ayrıldım ayrılalaı sebze yemeğini görmedim yapamıyorum becerim yok..dışardanda alsam yağlı olacak) bu drumda bu ürünlerin hepsi benim için gerekli..

9. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Berbes ürünlerin ne işe yaradıklarını ben çok iyi biliyorum.

Benim demek istediğim senin bu ürünlere ne kadar ihtiyacın var?

Senin bir NO ürününe ihtiyacın var mı?

NO ürünü güç artışı sağlar ve kasları daha iyi beslemeye yardımcı olur.

Tamam da senin buna ne kadar ihtiyacın var?

Gelelim whey proteine. Senin kombinende hem Xtend var hem Purple Wraath var. Xtend glutamin-BCAA; Purple Wraath EAA ve dayanıklılık ürünü.

Biri antrenman sırası biri antrenman öncesi-sonrası kullanılıyor.

Bu kadar aminoasit almışken antrenmandan sonra gelen whey niye?

Bu kombineye bakınca ben şunu görüyorum:

Enerjin yetersiz NO ürünü kullanıyorsun, recovery yetersiz creatin-beta alanine ve ekstradan glutamin kullanıyorsun, protein alımın yetersiz whey proteini alıyorsun (damak tadından dolayı caseine lafım yok.), kilo alma problemin var M-Stak kullanıyorsun, testo seviyen yeterli değil Blue Up alıyorsun...

Ben böyle bir durum olmadığını çok iyi biliyorum. Eminim ki normal olarak bütün bu işlevlerin çoğunu yerine getiriyor vücudun, tamam belki kilo alma problemi olabilir veya antrenman sonrası yenilenme...

Fakat bu kadar büyük bir kombine yapmışken ben de soruyorum. Yukarıda saydığım tüm alanlarda eksik mi görüyorsun kendini?

Eminim ki eksik olduğun alan da çok fazla değildir.

Peki işleyen bir vücuda dışarıdan bu kadar yükleme niye?

Sabırsızlık!

Ben eminim yapacağın bu kombineden çok iyi etki alacaksın, buna bir lafım yok.

Ama herşeyin bir işleyişi, bir doğası var. Ben buna olabildiğince müdahale etmemekten yanayım.

Bu bağlamda gerçekten zorda kalmadıkça supplement kullanmayı doğru bulmuyorum.

Bu anlattıklarım fikrini değişirmeyecek biliyorum.

Senin doğruların yukarıdakiler; ama benim doğrularım da bunlar.

Ben saygı duyarım. :)

Kombinende başarılar dilerim.

İyi sporlar.

Miracle ve berbes bunu beğendi.
  10. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Sleppy senin bu ürünlerin ne olduklarını bildiğinden kesinlikle eminim çünkü forumda supplementlerle ilgili yazdıklarını daha önce okudum..Açıkcası ben senin kadar bilgili değilim ama araştırmayı seviyorum araştırdıkçada öğreniyorum..Yaşımın 36 olmasından ötürü ve yaklaşık 1 yılda 120 kg dan 78 kg düşmem nedeniyle vucud ciddi bakımdan hırpalandı aşırı bir güç kaybım oldu..E haliyle 20 yaşındaki bir insanla 36 yaşındaki bir insanında vücudunun durumu bir olmaz..Ben belkide geçici bir süre vucud gerekli enerjiyi toplayana kadar gerekli vitaminleri sağlayana kadar bu ürünleri kullanırım daha sonra istediğim enerji ve gücü elde ettikten sonra bırakıcam zaten..Evet bıraktıktan sonra no gibi bir ürünün eksikliğini hissedebilirim ama bu saatten sonra zaten özel bir nedenim olmadığı için yarışma vs çok da fazla önemli olmayacak..
    Birde haklısın işin psikolojik tarafı var yaş yolun yarıcı olunca insan aynaya bakıp yaşlanıyoruz galiba diyor ve eline yüzüne vucuduna vs çeki düzen vermek istiyor e bu durumda birazda yaş geçiyor diye aceleci oluyor..Bu ürünlerde bana göre bu bağlamda % 20 falan destek olur..Ha eğer ben 20 li yaşlarda olsaydım önümde kocaman bir zaman dilimi ve yeteri kadar enerjim olurdu ama malesefki bu sporda istediğimi elde etmek için önğmde aman aman uzun bir zaman yok..Şimdi 36 yaş nedir diyeceksiniz ama işte onu 36 yaşına gelip aynaya bakınca anlıyorsunuz..İşin psikolojik tarafıda böyle..

11. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Berbes açıkçası ben avatara baktım; ama yaşın 36 olacağı aklımın ucundan geçmedi :)

27-28 diye düşündüm ben.

Yukarıda anlattıklarına da bakınca neden böyle komple bir kombineye girmek istediğini anlıyorum şimdi.

Umarım dilediğin gibi bir sonuç alırsın :)

berbes bunu beğendi.
  12. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Avatarımdaki 30 yaşımdaki halim :) Şimdi 6 yıl daha yaşlandım...Anlatmak istediğimi anladığın için sevindim..Böyle bir kombineye girmek istememin nedeni işte seninde anladığın durum..

sleepy bunu beğendi.
  13. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar bir zahmet yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..
    Controlled laps ürünlerinin kullanımlarında aynen şunlar yazıyor ve yazılanlardan anladığım hepsini aynı zamanda kullanmam gerektiği..Benim bildiğim no ürünleri antreman öncesi creatinler antreman sonrası aminolar hem öncesi hem sonrası testesteron larda sabah alınır..Aşağıda yazılanları ben anlayamadım açıklayacak bir arkadaş olursa sevinirim..

Training days

White FLOOD: Around 30-60 minutes preworkout
    Green MAGnitude: Around 60 minutes preworkout / Pre-cardio
    Purple Wraath: Around 10-30 minutes preworkout / pre-cardio
    Blue Up: First thing in the morning

Non-Training days
    Green MAGnitude: Around the same time that you usually hit the gym / Pre-cardio
    Purple Wraath: Optional or Pre-cardio
    Blue Up: First thing in the morning / Pre-cardio
    White Flood : None

14. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53

Member's Mark® Omega 3 Fish Oil
    Now Flax seed oil

ikiside aynı sey degılmı?

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

15. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Birisi balık yağı diğeri keten tohumu yağı. İçerik olarak mutlaka farkları vardır.

berbes'in kombinesine yorum yapmam gerekirse. Animal Pak'i her içişimde boğulma tehlikesi geçiren biri olarak, Glucosamine + Multivitamin içeren Controlled Lab's ın Orange Triad ürününü öneririm.

Bunun dışında Xtend + Purple Wraat bence gereksiz ikisinden biri seçilmeli sleepy'nin dediği gibi. Hem whey alıcaksınız idmandan sonra hemde Xtend + purple Wraath kullanıcaksınız bence gereksiz israf. Xtend ya da Purple Wraath seçilmeli idman sırasında kullanılması için.

Bir gördüğüm eksik ise, madem bu kadar supplementlere bağlı kalınarak bi kombine hazırlandı, her eksik örtülmeye çalışıldı bunların içine karbonhidrat içerikli bir idman sonrası ürünü eklenebilir. Bu Cell Tech olabilir, belki tamamen aynı değil Cell Tech ile ama Size On olabilir vs vs.

16. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Bence biraz inceledim adamlar koli koli stok yapmışlar.Keşke bizimde böyle imkanlarımız olsa 20$ 30 $ sahip olabilsekte böyle koli koli stok yapıp istedigimiz staki düşünmeden denesek görsek.Ama aramızda bence farklar var.

17. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Xtend ve purple wrath benzer görünsede Aslında farklı amaçlar için kullanıcam..Xtend i sadece glutamin için kullanıcam ama purple wrath da glutamin yok bildiğim kadarıyla..Whey den alınan glutamine de açıkcası çok sıcak bakmıyorum..
    İdman sonrası ürün green magnuite değilmi..Yani super pump+size on veya no-xplode-cellmass veya vapor-halo gibi cl ninde white flood-green magniute si var..Celltech e bu durumda gerek kalırmıki

18. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    bir tanesi keten tohumu yağı diğeri balık yağı farklı şeyler..günde 3 gr flax oil 6 gr da fish oil kullanıcam..
    Bütün bunları tabiki kendi kafama göre yapmıyorum..Kullanacağım her ürünün ne işe yaradığını vs hepsini iyice araştırdıktan sonra kullanmaya karar verdim bu stack i

19. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Green magnitude'ü unutmuşum açıkçası :) O da kreatin ürünü yalnız sadece kreatin var içinde ve idman öncesi tavsiye ediliyor, 1 saat önce gibi. Yazdığın kullanım şeklinde de öyle denmiş 1 saat önce Green Mag. yarım saat önce White Flood. Green Mag. yerine idman sonrası cell tech daha yararlı olacaktır bence şeker içerdiği için.

Dediğin gibi diğer türlü cell tech + green mag. tamamen gereksiz. Bu kadar ürün olunca karışıklık çıkıyor tabi :)

20. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    idman sonrası basit karbonhidrat olark saf üzüm suyu içmeyi düşünüyorum..

Sayfayı Paylaş