Bodybuilding.com dan Gelen Postam Nerededir?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve nutritionmarket tarafından 1 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. nutritionmarket

nutritionmarket Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler arkadaşlar forumu 1 yıldır üye olmadan takip ediyordum bilgilerden faydalanmaya çalışıyordum.1 ay önce yine forumdan bulduğum bodybuilding.com dan 53$ lık 1 kiloyu geçmeyen bir alışveriş yaptım.Ürün 2 mayıs tarihinde DHL GLobal Mail ile postalandı fakat üzerinden tam 1 ay geçti ne gelen var ne giden.Yazışmalarda bodybuilding.com bana ürünün şuan gümrükte birkaç kez işlemden geçtiğini söyleyip durdular.Ben sakarya'da ikamet ediyorum Ürün şuan nerededir.Nereyi aramam veya yazışmam gereklidir yardımcı olursanız sevinirim.Bana kestirmeden gümrük demeyin hangi gümrüğü arayacağımı veya ulaşacağımı da belirtebilirseniz sevinirim tabi biliyorsanız eğer.

2. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    forumu takip ediyosan yeni çıkan genelge ile sporcu gıdaları ve takviyelerinin posta yolu ile alışverişinin yasaklandığını duymuşssundur. milli sporcu değilsen gümrükten gidip alamassın ürününü. ha yok illa gidicem görücem ürünümü diyosan o başka . bilen arkadaşlar gümrük numaralarını ve adreslerini söylerler.

3. nutritionmarket

nutritionmarket Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ebay.com dan ayda 1-2 kez sipariş veriyorum 4-5 günde geliyor bana nasıl yasak?

4. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    19 nisan gümrük genelgesi diye aratırsan bulursun yeni çıkan genelgeyi kozmetik ve supplement yasak. diğerleri senede 5 defa 2 ayda bir alışveriş yapabiliyosun.

5. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Bundan sonra gelmesi zor eline geçenler muhtemelen gözden kaçmıştır

6. vandal

vandal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gümrükte takılan eldiven

Selam, bu ara ne getirirsen getir sanırım gümrükte bir yavaşlama var zaten.

Yaklaşık aynı tarihte bodybuilding.com'dan eldiven siparişi verdim. Aynı şekilde dhl ile. 24 gün oldu ortada yok. bana da sorunca gümrüktedir muhtemelen diyorlar ama meçhul tabi. bodybuilding.com dhl ile gelen siparişlerin nerede olduğunu tam olarak göremiyor. tahminen konuşuyor. gümrükteyse de eldivenin girişini engelleyecek bir durum olmamalı.

orda takıldı diyelim nereden gidip kendim alabilirim bilen var mı?

Teşekkürler.

7. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    gümrükte kalınca adresinize bir yazı geliyor

sporcu destek ürünleri, vitaminler ve kozmetikler yurtdışından getirilemiyor. getiren arkadaşlarınki şanslarına gözden kaçmıştır. yoksa onlarda gümrükte kalırdı...

2 ayda bir kez getirtme hakkımız var. Çözümü anne baba eş dost adına sipariş vermek. tc kimlik numarasına işleniyor

8. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Supplement için bunlar geçerli değil

9. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    aynı olay benimde başıma gelmiştir , geçmiş olsun yaz ayınada girdik definasyon için her ay 1 tane yağ yakıcı satın alırım ama gümrüğe takıldı ve bbb.com dan size de atıldığı gibi banada mail attılar , ama sorun şurada şimdi bizim en yapmamız gerekecek?

malı almaya gitmedik diyelim karşımıza ekstra masraf çıkar mı, almaya gitmedik diyelim belli bir süreden sonra para mara istemeden hibe etmiyorlar mı, sonrada yoketmiyorlar mı ürünleri ?

almaya gidersek geçirecekler bunu biliyorum da.

yada geri göndersek

DHL nin tutumu ne olur?

asıl sorun takılması değil takıldıktan sonra başımıza neler geleceğidir.

10. nutritionmarket

nutritionmarket Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şuan ürünlerin nerede tutulduğunu bilsem ama nerede bilemiyorum yardım eden de çıkmamış henüz

11. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    eskiden takılsa idi dedikleriniz doğru idi gümrük size bir kağıt yolluyordu takıldı postanız buyrun diye siz gidiyordunuz vergiler cart curt baya bir ücret ödeyip çıkartabiliyordunuz fakat şu anki durum böyle değil yazı göndercekleriniz zannetmiyorum ürününüz burda diye ki gönderseler bile oraya gittiğinizde genelgeyi gösetercekler ve siparişiniz hiçbir türlü çıkartamayacaksınız.

12. nutritionmarket

nutritionmarket Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu gümrük dediğiniz hangi gümrük?

13. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    simdi ole sacma yorumlarda bulunmussunuzki cevap vermeden edemiyecem madem bu urnler doktor raporu ve milli sporcu belgesiyle gumrukten alinabiliyor o zaman size mallariniz gumruge geldigine dair haber gondermeden siz nasil gidip belgelerinizi ibraz edeceksiniz demekki bir sekilde urunler gelince size ulasiliyor ayrica bb.comdan dhl secenegi diye birsey yoktur yani gonderilen urunlerin hepsi airmaille (ptt) kargo yoluyla gonderiliyor eger urunlerinizi gumruktne alacak belgeleriniz varsa ekstra olarak sanirim 3tl odeyip alabilirsiniz aksi taktirde urunleri geri gondertip bb.comdan kargo paralari kesilmis odemenizi geri talep edebilirsiniz tabiki bu islem en az 2 ay suruyor

14. nutritionmarket

nutritionmarket Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar gümrük gümrük diyosunuz biraz açıklama yaparsınız diye günlerdir bekliyorum 2 mayısta kargoya verildi hala yok şuan ürün tam olarak nerededir nereyi arayıp ulaşmalıyım bir yardımcı olsanız sevinicem gerçekten

15. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Telefonla iletişim için bakınız: http://www.gumruk.gov.tr/tr-TR/iletisim/Sayfalar/birimtel.aspx

16. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    BB.com un anlaşmalı olduğu şirketlerden 1 tanesi "dhl" dir ve Türkiyeye hizmet vermektedir. ürünlerin hiçbiri airmaille gelmemektedir yine Dlh ile gelmektedir.tabi bu BB.com için geçerlidir. ve komple yasaklandı, alınacak ıvır zıvır kalmadı yani.

17. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28

iste bu basliga mesaj atmamdaki neden neyazikki senin gibi arkadaslarin bilmeden yorum yapmasiydi bb.coma girde ne sekilde gonderdiklerini oku veya dur ben buraya yazayim herkes okusun

Super Saver (8 - 20 Business Days): This service is very popular for our smaller, lighter packages. These shipments are delivered by your local post office and will take about 8 to 20 business days to arrive. This method is reliable. If you prefer to have your package delivered by your local mail service, this is the option for you. Tracking numbers are NOT available to customers for most packages that are shipped with this shipping method

amerikadan tr ye kadar dhl getiriyor olabilir her nekadar ole olmadigindan emin olsamda ama tr girdikten sonra ptt nin sorumluluguna geciyor paket yani ole eski iherb zamani gibi gercek dhl firmasiyla hicbir iliskisi yok kargonun

18. nutritionmarket

nutritionmarket Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim öğrenmek istediğim şuan ürünün nerede olduğu ve nasıl ulaşabileceğimdi ama hala net bir cevap alamadım sadece kendi aranızda DHL di yok değildi diye tartışıyorsunuz.Ben bu konuda açıklık getireyim DHL i aradım ve onlar da gönderilerin posta olduğu DHL ile alakası olmadığını söylediler bildiğimiz international airmail yani.

19. nutritionmarket

nutritionmarket Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardım edecek kimse çıkmayacak sanırım

20. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    şu şekilde yardım edebilirim az önce gümürk müdürlüğünden geldim
    18 mayıs ta verdiğim sipariş için bu sabah eve kağıt geldi almaya gittiğimde bana genelgeyi gösterdiler tabi elim boş döndüm doğal olarak.
    ancak oradaki memur hastaneden alınacak rapor ya da reçete ile verebileceklerini söyledi böyle bir şey nasıl temin edilebilir onu araştırıyorum şu anda

Sayfayı Paylaş