Bodybuilding Başlangıcım

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve leuhrall tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    kesinlikle diye birsey yok. Ha diyelim crossfit e basladi kendi vücüt agirli ile disinda pek fazla birsey yapamaz. Alt yapisi ve spor gecmisi yoksa VG idealdir hem Temel egz. ögrenmis olur

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Salonlarda kadınların doğru dürüst çalışmamasının bir çok sebebi var, ülkemizde spor kültürünün gelişmemiş olması, kadınların sabah programlarında abuk subuk trendlerle kafalarının doldurulması, çok irileşeceklerini zannederek ağırlıklardan uzak durmaları, temiz bulk yapmanın nasıl olduğunu bilmedikleri ve yemekten korktukları için güçlenememeleri vs...Bu sorunların tamamını crossfitte de yaşayacaklar. Crossfitte de olimpik kaldırışlar yapılıyor, bunlarda teknik çok önemli. İki dumbelle omuz press yapamayan kadınlar crossfitte de aynı sorunları yaşayacaklardır.

Demek istediğim crossfit kötüdür, yapılmasın, herkes vücut geliştirme ya da fitness yapsın değil. Hedeflediğim güce ve hacme ulaştığım zaman ben de crossfite geçiş yapacağım büyük ihtimalle ama crossfit "kaslı ve sıkı vücut için kesinlikle" yapılması gereken bir şey değil, sadece eldeki seçeneklerden bir tanesi. Neyse başlığın konusunu dağıtmayayım.

noyanaktas bunu beğendi.
  3. scorpion26

scorpion26 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    eğer tam bir vücüt geliştirme yapmak ve yağlardan kurtulmak istiyorsanız ilk başta kendinize bir hedef belirlemeniz ve ona odaklanmalısınız çoğu bayanlar korktuklarından dolayı bunu yapmazlar.kadınların vücüt kas gelişimi erkeklere nazaran birazdaha yavaştır olmuyo diye sakın bırakmayın bunu açıklamak gerekirse kadınların kas verimi düşüktür kas tendonları daha küçük,zayıf ve gevşektir bu yüzden erkeklere oranla gelişim daha yavaş olur.ağırlık antremanlarına girmeye sakın çekinmeyin ve testestorunu arttıran squat ve deadlift gibi hareketleri kesinlikle yapmanızı tavsiye ederim,vücudu çalıştırır ve merkez bölgenizin güçlenmesini sağlar. beslenmenize önem verin tavuk,beyaz balık,somon,yağsız biftek gibi yiyecekler ile bol yeşillik ve lifli yiyecekler tüketin.Isınma ve esneme hareketlerini kesinlikle yapmalısınız.Hareketleri yaparken kesinlikle kaldırabildiğiniz ağırlıkları kullanın ve son sette yaptığınız hareketin kası yorduğunu hissedin ozaman daha verim alırsınız.Bazı hareketlerde çoğu insan yalnış yapar ve momentum ile çalışır örnek verecek olursak barbell curl yapan birisi yüksek ağırlık takıp vücudunu ve kolunu sallıyarak kaldırır bu çok yalnıştır,hareketi vucut ve kolun sabit bir şekilde duracağı pozisyonda kaldırabileceği ağırlıkta yapması daha verimli olur.bunları yaparken düzenli şekilde nefes alıp vermek gerekir.Yağ yakımı yapmak istiyorsanız yüksek tempolu koşu ile düşük ağırlıkla çalışmanızı tavsiye ederim yoksa kas kaybı yaşarsınız ve yaptığınız sporu boşuna yapmış olursunuz benim tercihim düz 20dk koşu yerine İntervalle koşu sistemidir bu kişiye göre değişir örnek olarak ilk 5dakika ısınma sonra ,3dakika yüksek tempolu sonrasında, 30saniye maximum hızla koşma ardından 2dakika orta tempolu koşu yaparak ve son olarak 5dakika soğuma olacak şekilde bunu set halinde yani ısınma ve soğuma hariç yaklaşık bir set 6dakika sürüyor bunu 3set veyaz 4set olarak yaparsanız toplamında 30dakikanız gidecektir buna benzer programları internette bulabilirsiniz.

4. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Ben crossfit ve body building'i karma şekilde yapıyorum. bana çok katkısı oldu vücut dayanıklılığım ve esnekliğim arttı, ayrıca bazı hareketlerde aşamadığım plato evresini aşmama yardımcı oldu. bence crossfit ve body building birbirini tamamlıyor ve idman performansını arttırıyor. bu sporla ilgilenen bütün arkadaşlara bu sistemi tavsiye ederim.

girlswithmuscle ve sthammer bunu beğendi.
  5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Son kurdugunuz cümle kazanacaklarinizi özetliyor :) gelisme,düsünce,azim gayet iyi basarilarinin devamina

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

6. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    anlaşılan hoca bidaha yanıma gelmesin programı hazırlamış :)
    vucut geliştirmek istiyorsan protein agırlıklı beslenip bölgesel çalışmanı öneririm program seçimini forumdan yapabilirsin

7. girlswithmuscle

girlswithmuscle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Benim gibi bir bayan daha ne güzel ben programımı hocaların programıyla karıştırdım :) umarım istediğimiz şekle kavuşuruz :)

exsisman bunu beğendi.
  8. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Mass gainer kullanabilirsin ve saglikli karbonhidrat turleriyle beslenmeni oneririm.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Konu Aralık'ta açılmış, 5 ay içinde ne gibi değişiklikler oldu?

Sayfayı Paylaş