Body yapmak koşuyu yavaşlatırmı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ilkersss tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ilkersss

ilkersss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocalarım yaklaşık 3 aydır bb yapıyorum aynı zamanda futbol oynuyorum.Dışarıdan sürekli söylenen birşey var body yabmak yavaşlatır hantallaştırır diye.

Sizce bu doğrumudur?Doğruysa sadece güçlenmek ne yapmama gerekir?

Yardım edrseniz çok sevinirim.

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    body yapan adam çok daha iyi depar atar. bi 50 metre 100 metre koşucularına bak birde 5000 metre koşucularına bak

3. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Bu yapmış olduğun bodye bağlı.Büyük bir vücut yaparsan ağırlığın artacağından dolayı eskisi kadar hızlı çevik olamazsın.Çünkü vücut ağırlığı ertıyor.Üzerine 20 kg ağırlık al ve dene kaç dk ve nekadar hızlı koşabilirsin.

4. kaaneroz

kaaneroz Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Çok fazla hipertrofi vucut agırlıgını arttırır buda çabukluğunu etkiler eger bacak da calışırsan süratinin pozitif yonde etkiler

5. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    tek fark body yapınca ağırlığın arttığında bacaklarında güçlenecek belin vs bu sayede ağırlık artışı seni negatif yönde etkilemeyecek. zaten 100 m koşucularına baktığında hep kaslı yapılıdırlar.
    onun dışında forumda okumuştum bir bodyci 130 kg falan 100 m dünya şampiyonlarına meydan okumuştu(yenildi o ayrı) baya hızlıydı

6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    100 metre koşucuların antremanlarında ağırlığın çok önemli bir yeri vardır. Koşarken sadece bacaklarını değil diğer pek çok kasınıda kullanısın özellikle kalça bel karın. onun dışında boyun kasları bile çok önemli. ağırlık çalışman seni ve diğer bölgelerini güçlendirecektir. body building hantallaştırır diye bir şey yok evet bir jay cutler iyi koşamaz ama zaten o kadar olmayacağına göre sorun yok.

7. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    kısa mesafede yavaşlatmaz. artısı bile olur. ama uzun mesafe kaldıramazsın.

8. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Özel antrenman bilgisi gerektirir. Bilinçli yapıldığında tabiki de hızlandırır. Ne kadar kuvvetli adele o kadar hızlı yerden itiş o kadar kolay havayı deliş gibi düşünülebilir. Ama sen kaslara gerekli aerobic çalışmaları yaptırmazsan. antrenmanlarla maximal yüklere girip onları sıkıştırıp kısaltırsan bu tam tersi olur evet yavaşlatır. Zor bir planlamadır. Özel atletizm antrenörleri bu konuda çok bilgilidir ve araştıran bazı fitness trainerlar

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    koşunu hızını body değil, koşmayı azaltman düşürür.

10. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Bahsetmiş olduğunuz body yapıpta koşu yapanlar nadir ama genel olarak baktığımızda böyle.Ozaman bir atletle bir bodyciyi yarıştır nereye kadar dayanacak nereye kadar depar atabilecek.Benim demek istediğim ağırlık arttıkça çevilklik ve serilik öncesi gibi olmaz.

Sayfayı Paylaş