body tavsiyeleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nymeria tarafından 14 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. nymeria

nymeria Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Araniza yeni geldim arkadaslar sorunumla alakali makaleleri okudum ama aklima takilan farkli birkac sey oldugundan konu acma ihtiyaci duydum

Bundan yaklasik 3 sene onceye kadar body sporunu birakmak zorunda kaldim zaten body ile ugrasirkende oyle vucut gelistirme icin degil kondisyon korumak icin gidiyordum(Basketbol oynadigimdan) bazi psikolojik nedenler ve sakatlandiktan sonra bodyi biraktim ve psikolojik yardim almaya basladim bazi haplar verdiler surekli uyuyordum birsey yapmak istemiyordum falan 1.82 boyum ve 72 kilodaydim son 3 senede 105 kiloya ciktim ve gogus kaslarinin ustunde ve ozellikle bel bolgemde yaglanma olustu ve su anda bu vucut halimden nefret etmeye basladim cunku bi anda aldim kiloyu (son 1 sene icinde 20 kilo aldim) tekrar bodye baslamayi dusunuyorum eski formuma kavusmak icin ama nereden baslamaliyim tekrar nasil bir kardiyo programi uygun olur benim kilomdaki insana yada nasil bir diyetle bolgesel bel ve gogusteki yaglari eritebilirim antremanla bunlar hakkinda hala soru isaretleri var aklimda yardimci olursaniz cok sevinirim

Simdiden Tesekkurler

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dostum öncelikle durumunu anlıyorum benimde senin anlattığın gibiydi vücudumu beğenmemiştim şimdi çok daha iyiyim 103 kilodan 75 kiloya düştüm.Şimdi sana tavsiyelerim eğer maddi durumun iyiyse bir spor salonuna düzenli aksatmadan ve uzun süre giderek vücudunu güzelleştirme konusunda salonda daha hızlı ilerliyebilirsin birde benim tavsiyelerimi dinleyerek :) ilerleyebilirsin şimdi öncelikle şuan baya bir kilolusun bir diyet uygulamalısın nasıl bir diyet? yağ yok şeker yok tuz yok unlu ürünler yok cola yok vbz zararlı ürünler yok ben ilk diyete böyle başladım bunları yememeyi başararak hedefin bellidir istediğin bir vücud bunu yapmak için bazı şeylere katlanmalısın az yer çok yakarsın ve istediğin vücuda sahip olursun ama şimdi bunu söylemek kolay başarmak zordur.Nasıl ilerliceksin onu düşünelim.Öncelikle bu sitede yazılar okumayı öğrenmeyi hiç bir zaman unutmayın. size yararlı olan bilgileri öğrenerek ilerleyiceksiniz.Vücuddan bölgesel yağ atamazsınız böyle birşey yoktur. '' ben göbeğimdeki yağları sevmiyorum göbek hareketi yapayım yağlar gider geçer '' böyle birşey yoktur.Vücuddaki yağları atmanız için cardio yapmanız gereklidir buda bisiklet , koşu , yürüyüş , ip atlama , yüzme vbz bir çok şekilde yapılabilir.Mesela hergün 60 dk yürüyüş yapabilerek başlıyabilirsiniz ? bu arada çok değişik cardio yapma teknikleri vardır bunları unutmayın bu konuda özel tavsiyem p90x programında gördüğüm bir cardio videosu var ordaki hareketlerde cardio hareketi ama cardio için pek fazla türkiyede salonda yapılan hareketler değil.p90 programınıda uygulayabilirsiniz ama bu konuda baya bi araştırın spora 105 kilosunuz birazcık zorlu olucak ama ilk 3 aydan sonrası hayat daha kolay daha hızlı ilerliycek bence spora başlayın ve bırakmamak üzere uzun süre devam edin ya salon yada cardio tekniklerini çeşitli düzenli yapın bunları yaptığınız sürece belli bir kiloya düşersiniz yani düzenli yaparsanız ve beslenirseniz ayda belli bir kilo yakarsınız bunun belli bir kısmı atılan yağdır.Göğüs ve beldeki yağlarda gittikçe azalır ama bunu siz bilemezsiniz yani 3 ay spor yapayım geçer :D bu mantıkla bakıcaksanız tavsiyem salondur ama kendiniz deniyerek cardio dönemini atlatırsanız belki bundan sonra bodyede başlıyabilirsiniz yani ağırlık kaldırmaya yönelmeyin bu dönemde isterseniz bu konudada tavsiyede bulunabilirim.

nymeria bunu beğendi.
  3. nymeria

nymeria Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hem salona yazilip hemde bazi gunler belirli basketbol antremanlarini yapmak istiyorum zaten ama diyet olarak nasil birsey onerirsin sende kendi yontemini yazarsan sevinirim yani 103 ten 75e dusme hikayeni.Fazla zorlamadan kendimi (sakatligi akettirecek seylerden dolayi) baslamak istiyorum kilo vermeye bu donemde agirlik calismayi arka planda birakip genellikle cardio dusunuyorum zaten mesela haftada 2 gun agirlik 3 gun cardio 2 gun basketbol antrenmani diye dusunuyorum ama tabiki agirlik calistigim gunlerde antrenman sonrasi bi cardio dusunuyorum yada agirliga fazla yuklenmeden bodye baslayarak antrenman sonralarinda 25dklik cardio programi uygulama(dik yuruyus kosma dinlenme seklinde) tavsiyelerinizi beklerim herzaman

4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    nymeria bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş