Body nankor bir spor mu?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve aŞoT34 tarafından 19 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    S.a,

arkadaşlar çevremde bazı ınsanlar bu sporla uğraştığımı biliyor sağdan soldan dağılıyor açıkcası ben yaptığım sporu bana sorulmadan söylemem. Neyse..
    Kız olsun erkek olsun ilerde sarkar diyor. E kardeşim ne bekliyorsun ? 1-2 sene spor yaptın diye o göğüslerin ömür boyu öyle dolgulu kalmasınımı? Herkez diyor yaşlanınca sarkıcan falan. Yani yaşım o kadar büyükde değil 19 oluyorum, ama yanı bunu 10 yaşındaki çocuğun bile bilmesi lazım.Yaşlanınca sarkmayan birimi var? Varsada illa ki kendini dinç tutan bir sporu muhakkak yapıyordur. Bu hafif ağırlıklı fitnes'te olabilir. Bence insanlarin 1-2 sene yapıp bıraktıktan sonra ömür boyu öyle kalmalarını beklemek çok saçma.. Sen body yap ve bırak kaslarının öyle durmasını bekle. Evet burda nankör olan biri var, bu body değil..

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Nankörlük yargı yeteneğine haiz olan bireyler için kullanılmış bir kelimedir. mantık dahilinde ağırlıkların yargısı yoktur. haliylebizi göremez duyamaz ve nankörlük edemezler.

aŞoT34 bunu beğendi.
  3. katina77

katina77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    ben bi soru sormak ıstıyorum ornegın 3 sene bodybuıldıng yaptık ve bıraktık ne kadar surede kasların hacımı gıder ne kadar zamanda ???weightlifter

4. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    katina77 beslenmene özen göstermezsen çok kısa bir sürede gidebilir.Kalori alımı aşırı düştüğünde kas yıkımı kaçınılmaz.

5. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Çok gülüyorum öyle söyleyenlere. Sporu bırakınca sarkıyoruz madem,hiç spor yapmasak ta sarkmayacak mı vücut? Sanki herkesin vücudu süper de gelmişler v.g. yapanların vücutlarının sarkacağını söylüyorlar.

6. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    kaloriden kastın protein mi ?

7. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    kalori baska bisey protein baska bisey!!!besinlerdeki kalori ve protein degerleri farklidir. adam beyaz dese siyahmi demek istedin demek olmaz dimi.

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bu şekilde bir çok kişi salonuma yazılmadan önce bırakınca sarkarmıyız diyorlar :D

Acaba diyorum ilkokulda dahi hiçmi matematik öğretilmedi (alınan atılan kalori)

bisiklete hiç binmesen bile pedalını çevirmediğin zaman düşeceğini bilmelisin (flexor)

TuGhAn bunu beğendi.
  9. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    yok direk kalori olarak bahsettim.

Normal bir insan 2500kalori almalı spor yapan 3000 civarı varsayarsak kalkıp 1000lere düşersek vücut alarm veriyor ve açlık pozisyonuna sokuyor kendisni.İşte o zaman malesef kas kaybı kaçınılmaz.

Bir çok yerde okudum kaslarımız vücutta şımarık zengin çocuğu gib.Beslemezseniz malesef gidiyorlar.

10. katina77

katina77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    tesekkur ederım batgun bırakınca beslenmeye dıkkat etcez o aman :D

11. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    kesinlikle evet 5 aydır askerdeyim yeni geldim ölçüler baya kayboldu 42 cm kol 38 in altına düştü bırakmayı bile düşünmeye başladım

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu bir kayıp değil. kasın azalan besin karşısında daha fazla enerji tüketmemesi için kendini atrofiye çekmesidir,. aldığınız üst sınızr ölçüye kısa zamanda ulaşırsınız.

umutn ve aneximandros bunu beğendi.
  13. yago

yago Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    BB i bıraktıktan sonra

Flexor selam, sana sorum var yine:)

1-Şimdi diyelimki BB ile vücudumuzu 2 yıl boyunca bayağı bir geliştirdik. Bir yerde okumuştum şuan kaynağı hatırlayamıyorum ama aynı formu korumaya devam edebilmek için günlük gerekli protein miktarının alınması koşulu ile eskiden (bu iki yıl boyunca) yapılan çalışmanın yarısı kadarının (çalışma sıklılığı açısından) bile yapılmasının yeterli olacağını söylüyorlardı. Yani önceden (bu iki yıl boyunca) haftada bir kez çalıştırdığımız kas gruplarını iki haftada bir kez çalıştırmak da yeterli olacaktır diyorlar. Doğru mu sence?

14. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    iki hayfata 1 kez bana çok az geldi. bu ancak 2 haftada 1 ağrı antremanı olur :=)

15. yago

yago Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Çalışma sıklığını yukarıdaki kadar olmasa da azaltabilir miyiz gerçekten? Hem 2 haftada bir çalışmanın ne zararı olur anlamadım. Ne güzel işte bazılarının olması gerektiğini iddia ettiği gibi kaslar da uzuun uzuun dinlenir kendini toparlamak için birsürü zamanı olmuş olur.

16. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Emekle kazanılmış her ne varsa devam ettirilmediğinde size nankörlük eder. Yani demek istediğim bu nankörlüğün sebebi esasında kişinin kendisidir. Sarkma fobisini ise sezonluk zorda kalmış görüntüsünü düzeltme amaçlı yeni başlayanlarda görürüz. Hedefleri kısa vadelidir ve bıraktı mı da sarkmıyım derler. Maalesef böyle bir formül icat edilmedi ve edilmeyecek de.

17. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ve bildiğim kadarıyla kaslarımızı 48 saate bir mutlaka uyarmalıyız weightlifter

18. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle bu spor nankördür ama hangi spor nankör değildir ki sen belli bir forma uzun zamanda ulaşıyorsun ve o formu spora ara verince nasıl muhafaza edebilirsin body'nin nankör olması eğer 2 hafta ara verirsen 2 hafta önce rahat bastığında zorlanabilirsin yani güç anlamında gerilersin bir 100 metre koşucusu 2 ay idman yapmasa en son idmanda yaptığı dereceyi tekrar yapabilir mi yapamaz ama tekrar o forma ulaştığında yapmaya devam eder sarkma konusu ise tamamen beslenme ile alakalı vücutgeliştirmeyi bıraktığında spor yaparken ki gibi beslenmeye devam edersen elbette zaten büyümüş olan kaslarının üstü yağlanır ve sarkık görünür ama sporu bıraktığındada beslenmene dikkat eder yağlanmazsan kas yaşlılık hariç sarkık görünmez ama yaşlandığında ki bu en az 60 üstü dememiz lazım zaten vücut yapmış olsanda olmasanda sarkıyorsun ayrıca sporu elden ayaktan düşmedikten sonra bırakmamak uzun yaşamanında bir gereği

Akay ve aneximandros bunu beğendi.
  19. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    flexor haklı haftada bir bile sert antrenman yapınca ağrı oluyor 2 haftada bir belki hafif kilolarla yapılabilir o zaman sıkıntı yaratmaz...

20. diesel.

diesel. Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Budapeste
    Ne kadar ekmek o kadar köfte :)

Şimdi bazı sporları ele alalım mesala futbol 1 aylık ara dahi form performans düşüklüğü ve geride kalmak için yetiyor fakat teorik olarak bilinenler unutulmuyor sadece bunlar pratikte uygulama aşamasında sorun yaratıyor,Body dönelim uzunca bir süre yapıyorsunuz ve forma giriyorsunuz işin özünü mantığını kavrıyorsunuz ve belirli bir süre ara veriyorsunuz futbol örenğindeki gibi form kaybediyorsunuz fakat barı kavramayı unutmuyorsunuz sadece daha az ağırlık altına girebiliyorsunuz sonuçta açığı kapatmak tüm sporlarda olduğu gibi imkansız değildir.

Aslında bu sporun nankörlüğü mü yoksa bizim nankörlüğümüz mü bilinmez kısır bir döngüdür tavsiyem spora ara verilsede haftada bir kaç gün forum tutmaya yönelik her yerde yapabileceğiniz temel hareketler (şınav mekik barfiks) uygulamanız yönündedir.

Sayfayı Paylaş