Body mi ? yoksa Futbol mu? Yardım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve by_impulse tarafından 12 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. by_impulse

by_impulse Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 4 aydır vücut geliştirmeye gidiyorum her şey güzel gidiyor memnunum spordan hocalarımdan da memnunum . baya da geliştim . 17ime nisanda giricem boy 1.80 kilo 70 vücudumu beğeniyorum bugün arkadaşların futbol antremanına katıldım bir deneyim dedim koştuk baya antreman yaptık sonda da maç yaptırdı hoca şimdi yarın dedi geliyorsan kayıt yapalım malzeme 75 aylık 60 dedi futbolu zaten amatör olarak oynardım bu da hoşuma gitti :) şimdi ikilim arasında kaldım futbol hocasına söyledim ben bodye gidiyorum felan zaten belli dedi hiç gerek yok gel dedi burda da fitness salonu var dedi gördüm fitness salonunu bar,ağırlık,dambıl,mekikmasası,barfiks demiri.. felan genel olarak var dedi orda da yaparsın bende şu an çok kararsızım kendim yapabilir miyim bodyi orda yoksa gittiğim body bırakmasam mı hiç bilmiyorum.s ikisini aynı anda yapamam çünkü derslerime de çalışıyorum parasal yönüde var bu arada spora aylık 85 ödüyorum. Yorumlarınıza çok ihtiyacım var yarına kadar .s

2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    slm by_impulse,
    öncelikle, body mi futbol mu çok kişisel bir soru ve yanıtı da ancak kişisel olabilir... İstersen soruu şöyle değiştirelim... "iyi bir vücuda sahip olmak için futbol mu body mi ? ya da her ikisi mi ?"... Sorunu bu şekilde algılarsak doğal olarak yanıt body building olacak... Zira doğrudan kas gelişimini hedefleyen ve her kas grubu için izole çalışma imkanı sağlayan tek spor bu... İkisi birlikte çok yorucu olur ve bb de göstereceğin efora değmez kendini bir de futbolla yoracaksan... Başka bir ifade ile ille de ikisini de yapacaksan bb e hiç başlama daha iyi... Ama futbol oynarken bir yandan da ağırlık çalışma demek değil bu çünkü ağırlık çalışmanın her zaman için yaptığın spora faydası olacaktır... Demek istediim şu ki amacın "kas maksimizasyonu" ve "vücut geliştirme" ise, futbolu unut ve bb'e odaklan... Sen futbol hocanın "gerek yok bb'e" dediğine de bakma... Ne doktorlar, güreşçiler, yüzücüler gördüm gerek yok diyen :) ... Ya kıskançlığından ya cehaletinden ya da seni takıma kapmak istediinden vs... Kıssadan hisse: amaç sadece vücut geliştirmek ve kas maksimizasyonu ise, izlenecek yol body building...
    Saygılar

by_impulse bunu beğendi.
  3. defance04

defance04 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    benim aklım aylık 75 e takıldı. Türkiyenin hiçbir spor klubünde spor okulu dışında altyapıda oynayan oyunculardan para alınmaz. hatta sporcu dışardan geldiyse klubün durumuna göre o sporcuya para yardımı yapılır. illa futbol oynıcam diyorsan o klube gitme derim .D

4. by_impulse

by_impulse Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    jeune turc yorumun gayet açıklayıcı çok teşekkür ederim ilgilendiğin için futbol hocasının öyle demesine bende takıldım ama sonradan düşündüm zaten bbye 4 aydır gidiyorum 5.ayıma giricem 26sında bb hocasını çok seviyorum ama mecbur bırakmak zorundayım çünkü fiyatı daha uygun hem evime yakın tandığım kişilerde var fitness salonu da var o mekanda ücretsiz girip çıkabilicem aileme de danıştım futbol dediler yarın sabahtan antreman var hayırlısı neyse o olsun :) 26sına kadar bbye gidicem sonra zaten bitiyor ...

---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

valla bende çok sasırdım ama tanıdıklarıma sordum dedim abi çok para felan filan dedi hepsi ödüyor dedi ama bu beşiktaj pilot takımıymış malzemeler 75 tl aylık olarak da 60 tl alıcaklar ilgilendiğin için teşekkürler :))

5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bu soruya biz cevap veremeyiz sen neyi seviyorsan onu yapmalısın. Futbolda mı mutlusun yoksa BodyBuilding yaparken mi bunun cevabını vermelisin. Ama sana şunu kesin ve net söyleyebilirim futbolcu olupta süper bir vucudun olmaz bunu anlamalısın istediği kadar spor salonu olsun v.g yapmış gibi olmaz. Yani örneklersem matematik sınavın var Fizik çalışıyorsun fiziktete işlem var ama matematikle aynı değildir. Yani otur ve cevapla futbol oynayken mi mutluyum yoksa v.g yaparken mi.

by_impulse bunu beğendi.
  6. by_impulse

by_impulse Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her 2sinde de mutluyum ama futbolda daha çok konsantre oluyorum o yüzden futbola yazıldım hayırlısı neyse o olsun ama bb yi vakit buldukça evde ya da fitness salonunda yapmaya devam edicem ilgin için teşekkürler

7. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Futbolu da seviyorum ama bodybuilding bambaşka bir duygu.

8. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    2'sinide yap ozaman

9. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Futbolla zaman harcanacaksa müsabaka sezonunun dışı ya da sezonun başı gibi vücut geliştirme yapmayı öneririm.

10. by_impulse

by_impulse Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BB'ye o kadar bağlanmışım ki futbol okuluna yazıldım ertesi gün fitness salonu rüyama girdi 2 - 3 defa hocamı gördüm o hafta hiç aklımdan çıkmadı BB, bende futboldaki kaydımı sildirip BB'ye devam ettim. İyiki de böyle yapmışım. Kararımdan çok memnunum :) Ama bir spora bu kadar bağlanıcağıma inanmazdım tabi bunda hocamın da etkisi büyüktür :) İlgi ve alakanız için teşekkürler ...

Sayfayı Paylaş