body+kickbox yapsam

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fiko444 tarafından 5 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlarım ve hocalarım ben 1 aydır body yapıoyurm ilk ay haftada 3 gün yapıyordum şimdi haftada 4 gün yapıoyroum flexpr hocamızın koyduğu 2. ay programını uyguluyorum şimdi sormak istediğim ben kick boxada başlasam pazartesi çarşamba cuma kick box diğer günler body yapsam bu gelişimimi nasıl etkiler ? yoksa body kick box anremanının hemen sonrasında mı yapayım bu sfrde çok yorucu olmazmı ya da kick boxa hiç başlamımmı ?

2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Vücut Geliştirmeyle birlikte kikboks yapabilirsiniz.

Ama vg antrenmanlarından sonra kikboks çalışmak iyi değildir.

Aynı gün yapacaksanız önce kikboks, sonra vg yapmalısınız.

Ama spora yeni başlayan biriyseniz bu iki farklı antrenmanı çıkartamazsınız muhtemelen. Yani hakkını vererek yapmaya kapasiteniz yetmez. Deneyin, aşırı yorulursanız. Ya da antrenmandan sonraki günlerde kolayca dinlenip vücudu yeniden antrenman için hazırlayamıyorsanız kapasitenizin yetmediğini söyleyebiliriz.

Eğer kapasiteniz yeterli değilse kikboks ve vg antrenmanlarını ayrı günler yapmanız daha doğru ve gelişmek için daha yararlı olacaktır. Aerobik ve anaerobik gelişiminiz arttıkça bu iki antrenmanı (önce kikboksu yapmak şartıyla) aynı gün yapabilirsiniz.

nika bunu beğendi.
  3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    hmm peki kick boxdan dolayı vg içinayrı bir programa ya da setlerimi daha değişik ayarlamam gerekirmi ...bir de kick boxun vg ye olumlu yönde faydası olurmu....vücudumu daha hızlı şekle sokmam açısından

4. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    en az 300 kere sorulmuştu keşke forumu bir araştırsaydınız. her hafta böyle bir başlığa cevap veriyoruz.

5. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    drago forumu araştırdım söyledğin gibi kick boxla ilgili başlıkları buldum fakat ordaki sorular tam olrak benimkileri karşılamıyor...ayrıca senin bu görşüne göre forumda artık kimse başlık açmamalı çünkü forumda artık hemen hemen her konu defalarca açılmış durumda ancak başlıkların benzr olması soruyu soran kişinin beklentilerinin aynı olduğunu göstermedği için her gün defalarca başlık açılıoyr

6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    bence 1 ini yap eğer profesyonel amaçlı değil sadece spor olsun diye yapıyorsan 2 gün body 1 gün boks.amacım profesyonel olmak diyosan bodyi hiç tavsiye etmem acele etme 1 yıl kickbox daha halter falan çalışırsın silkme koparma gibi önce hefesleniyorsun hepsini yapıcam diye sonrada spordan soğuyosun amacını belirle kickbox ve vücut apırlığıyla egzersizler yap en az 1 yıl..

7. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    DaOctopuss isimli üyemizin "Yeni Başlayanlar" bölümünde açtığı başlık :

-Body'e Başladım , Kickbox'ta yapıyorum-

*Başlığın ilk mesajı :
    "selamlar, bodlye beraber kickbox da yapıyorum.... boy 173 kg 55... avantajları ve dezavantajları nelerdir?"

Foollowme isimli üyemizin Yeni Başlayanlar bölümünde açtığı başlık :

-Tavsiyelerinizi Bekliyorum-

*Başlığın ilk mesajı :
    "Merhaba arkadaşlar,
    Ben 22 yaşında 1.76 boyunda ve 68 kiloyum. Yazda oldugumuz icin bu deger 65 ile 68 arasında oynayabiliyor. Ben kickbox yapıyorum ve onceden pazar gunleri haric hergun gidiyordum ama bir sure sonra kollarımın incelmeye basladıgını farkettim. Artık bir gun kickbox, 1gunde body yapıyorum. Size soracagım soru beslenmeyle ilgili olacak. Sabahları en az 3 yumurta yiyorum 2sini sarısıyla beraber.Antremanlardan once bal atıyorum. VE bodyden sonra muzla birlikle bıldırcın yumurtası beyazını iciyorum. Aksamlarıda lor peyniri yiyorum. Sizce bu beslenme yeterlimi? Protein tozu kullanmak istemiyorum aslında faydalı ama ben yinede sadece dogal yollardan beslenmeye calısıyorum. Sizce bunların yanına yiyecek olarak ne eklemeliyim? Şimdiden yorumlarınız icin teşekkurler..."

Playertr isimli üyemizin "Antrenman:Bodybuilding & Fitness" bölümünde açtığı başlık :

-Boks ve Body-

*Başlığın ilk mesajı :
    "slm ben boxa veya kickboxa başlamayı düşünüyorum, sizce yararı olurmu? ayrıca hangisi daha iyi olur sizce bu sporla birlikte kickbox mu box mu?"

Buyrun ben sizin için araştırma yaptım. Üşenmedim detaylı şekildede yazdım.

window.google_render_ad();

8. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    drago okumanda mı sorun var anlayamadım seninle burda tartışmak istemiyorum dikkat ettiysen sorunun birinde dezavantaj avantaj diğerinde beslenme bir diğerinde ise kick box mu boxmu diyte sormuş benim yazdığım senin de okuyp anlayamadığın soruma gelince ben body ve kick box antremanlarını arka arkaya mı yapayım günlere mi ayırayım hangisi daha yararlı olur bir kick boxa başlayınca ayrı bir program uygulamam gerekirmi diye sormuşm umarım bu kez farkı anlamışsındır ayrıca konuyuda dağıttığın ilgilenenler arkadaşlar sorum hakkında görüşlrinizi belirtirseniz sevinirim

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    fiko444, Draqo arkadaşımız bu konuda haklı..
    sizin için başlığın adı yeterli olmalı içine mesaj yazabilmeniz için..
    arama yaptığınızda alakalı bir başlık bulursanız o başlığı kullanmalısınız..

arama yaparken etiketler ve gelişmiş arama bölümü kullanılırsa çok daha iyi sonuçlar alınabilir..

10. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    diez yanlış anlamayın muhalefet olmak için sormuyorum fakat o başlık altında sorunca başlık da eskidiği için bir çok kişi bakmadan geçiyor bunun sizde farkındasınızdır bundan dolayı yeni başlık açtım ve gördüğünüz üzere açtığımla kaldım konu dağıldı nerelere geldi şimdi bir arkadaş gelip de bu başlık altında bişi sorarsa ne kdr verim alabilir sizce...başka bir arkadaş bu konuyu gördüğünde konu dağılmış olduğundan o da yeni başlık açacaktır

11. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Edit : Gerek yok polemik yaratmaya. Özür diliyorum.

sfitness bunu beğendi.
  12. sfitness

sfitness Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    kickboks ile vg bende yaptım sonuç : kilo veriyorsun,hacimlenemiyorsun cok yorucu geçiyor antremanlar,karar senin

13. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    ben de özür dilerim sanırım biraz tez canlı ve gereksiz davrandım.....
    sfitness hacim yapamadın da peki mesela ben bu işi 3 ay yapsam 3 ay sonunda vücudum fit bir hal alırmı fit bi vücutla yağ oranını iyice azalttıktan sonrada sadece vg ye dönsem olurmu bir de sence ikisini bir arada yapmak lüzumsuzmu kaçıyor sen hangisine devam ediyorsun acaba ?

14. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Bende aynı şekilde çalışıyordum body+kickbox..

Fakat önceliği body'e ayırıyordum, Vücut Geliştirmede bulk olup istediğim hacimi yakaladıktan sonra KickBox çalışmalarına başlıyordum çok güzel Definasyon oluyor, tabi benim amacım Fitness ağırlıklı olduğundan dolayı sorun yaratmıyordu ama tam anlamıyla Vücut Geliştirme yapıp kasların hacmini iyice büyütmek istiyorum dersen o açıdan zorlanırsın..

Vücut yapın nasıl, boy,kg,yağ oranı?
    Eğer yağlı bir vucut yapın varsa; ikisi bir arada gidebilir fakat zayıfım diyorsan;Vücut geliştirmede sağlam bir alt yapı oluşturduktan sonra başlamalısın hatta vücut geliştirme dışında futbol+basketbol gibi fazla efor harcatan sporları yapmamı tavsiye ederim..

Son olarakta,"BodyForumTR"de sorduğunuz soruların cevaplarını içeren konu ve bir çok mesaj bulunmakta, sabırlı bir şekilde arama yapılırsa istenilen cevaplar alınabilir,eğer istenilen cevabı karşılamıyorsa o konularda sorularınızı sorabilirsiniz,

Saygılar...

Son düzenleme: 8 Ocak 2009
  15. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    boyum 177 kilom 68 yağ oranımı tam olarak bilmiyorum fakat yağlı bir vucuda sahibim 1 yıl içerisinde 85 kilodan bu kiloya düştüm aşırı hacimlenmek istemiyorum sanırım kikcbox body bir arada götüreceğim olmazsa kick boxu bırakırım

16. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bende geçmişte uzakdoğu sporları ile ilgilenmiştim
    ikisini bir arada tam anlamıyla yapmak mümkün değil
    her hocanın tarzı farklıdır tabiki fakat bizde vg anlamında herşey yasaktı
    bisiklet bile yasaktı, esneklik çok önemli, vgden korkuyorduk bacaklarımız kaslanacak diye, öcü gibi birşeydi :)
    birde senin hangisine daha istekli olduğun önemli ve amacın
    kick box kardio yerine yapabilirsin bence
    yeni başladıysan bence sadece bir tanesine konsantre ol, sonra sıkılıp ikisinide bırakabilirsin.

fiko444 bunu beğendi.
  17. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    fiko benim düşüncemi sorarsan eğer fazla hacimlenmek istemiyorsan kick boxa devam etmeni öneririm şahsen. Body'ide kickboxta güçlenmek için kullanmanı ve çok ağırlık arttırmamanı öneririm. Çünkü kickboxla hem define bir vücut elde edip , hemde hayatta kendini savunma adına çok yol katedersin. Kendinden 10 cm uzun birisinin çenesine döner tekme (back spinning kick) atabildiğini bildiğin zaman bu seni hayatın her alanında daha özgüvenli yapar.

fiko444 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş