Body Hocaları ve Yeni Başlayanlar..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve GFB tarafından 7 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. GFB

GFB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle Merhabalar arkadaşlar, herkese iyi çalışmalar diliyorum. Yııllardan beri vücut geliştirme sporunu bir sporcu olarak yapıyorum. Fakat görülen o dur ki bir kaç teknik şekilde nasıl kaldırıldığını bilen insanları salonlarda antrenör yapıyorlar kafalarına göre.

Adam geliyor, Kayıt oluyor, aylığını veriyor.. ve hazin son başlıyor..
    Birincisi adama hareketi bir kere gösteriyor, sonra kendi haline bırakıyor.
    Adam doğru mu yapıyor yanlış mı yapıyor hiiiiç umrunda değil.

Yarın, bugün bu adam sakatlandığında hesabınıda kaçamak cevaplarla veriyorlar, Arkadaşlar herşey para değil, o adam kim bilir o parayı nasıl kazanıyorda boş vakitlerini geliyor orada değerlendiriyor spor olarak. Lütfen herkes bu işin hakkını versin. Kaç salona gittiysem hep aynı şeyler..

İnsanları bu spor dalından soğutmayın, Aynı şekilde bu spor a yeni başlayan arkadaşlarda bu konularda biraz kurnaz olsunlar, sürekli olarak sorsunlar tam olarak hareketleri nasıl yapacakları konusunda, Gerçek bir eğitmenin olduğu bu işi bilen insanların olduğu ortamda yapmaya özen gösterin bu sporu gerçekten severek yapmak istiyorsanız..

Sağlıcakla kalın, iyi çalışmalar dilerim. bench_O

ravenss34, Aramiss, tigerrr ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    büyük ve lüks salonlarda o dediğin ilk bir kez egzersizleri gösterme olayıda yok

bence durumu kafaya takmaya gerek yok

madem kişi sakatlanmak istemiyor gerçekten bu sporu yapmak istiyor gider fiyatı iyi bir salona tutar bir eğitmen babalar gibi sakatlanma ihtimali bile olmadan yapar sporunu

geri kalanda idare edicek elindekiyle

yapıcak bir şey yok hayat malesef acımasız

sporcu., GencGrafiker, HarryBlade ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Tr'de spor salonlarındaki hocaların %99 unun anlattıklarını zaten yeni başlayan birisi 1 ay içinde kimseye ihtiyac duymadan internetten kapar, hocaların %99 u gereksiz, gerçekten kıymetli hocaların salonları da sayılı zaten, gerek yok hocanın ilgilenmesine, ilgilendikleri zaman daha kötü oluyor, 60 kg vücut 30 cm kolla benimle ilgilenmeye çalışan işime karışan çok hoca gördüm, adamı salondan soğuturlar

Son düzenleme: 9 Mayıs 2012
  4. ModiXvoorN

ModiXvoorN Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    GFB, mesajın anlamlı. Evet, malesef ki durum aynen öyle. Şu an 7 ay dır gitmiş olduğum salonunda durumu aynen senin özetlemiş olduğun gibi.

Malesef ki adam gibi danışacak bu spor hakkında bilgi alış-verişi yapabilecek,tartışacak bilgili hoca bulmak zor. Bir de hoca senin araştırarak edinmiş olduğun bilgiyi kabullenmeyip kendi bildiğini sana diretmeye çalışıyor en çok ta o üzüyor.

Daha vahimi doğru spor antremanı ya da ürüne yönlendirmesi gerekirken pazarlamacılık rolü üstlenip, satın almış olduğu piyasadaki ürünlerden daha aşağıda kalan ürünleri sanki en iyi ürünmüş gibi lanse edip satmaya çalışmaları. Bu bana hiç dürüstce bir yaklaşım olarak gelmiyor.

Fiyat olarak yüksek salonlarda durum nasıl onu bilemiyorum.

GFB bunu beğendi.
  5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Salonları gitmeden araştırmanızı öneririm. Tabi biraz da şansa oluyor bu işler. Ama cidden çok ilgili hocalarda var. Allah'tan bu konuda şanslıyım :)

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

ben o fıyatı yuksek salonlardan bırınde vıp uyeyım durumu solim eger ucretını vermessen aletın tutulusunu bıle gostermezler

7. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Bizim salondada var malesef. Ama bizim hoca zeki sana sözleşme imzalatıyor büsürü maddelerden oluşan içinde sakatlanma olayıda var biz sorumlu değiliz diye neyse.

Yeni başlayan arkadaşlarda nerede fiziği iyi adam görürse elinde program kagıdıyla bu hareketi gösterirmisin diye soruyor. Şahsen ben hocaya sorun o daha iyi bilir diyip yolluyorum hocaya

GFB bunu beğendi.
  8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Aynı olayı Powerfull da yaşadıydım. Bir kere ya gösteriyorlar ya göstermiyorlar. Salonda bir sürü kişi yanlış hareket yapıyor. Hiç ilgilenmiyorlar. Paranla rezil olmayı yaşıyorsun resmen.

Eğer salonunuzda personal training olayı varsa tercih edebilirsiniz. Yada maddi durumunuza zarar vermeyecekse personal training tutup sizin salonunuza gelebiliyorlar.

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    zaten benim ihtiyacım yok ne trainere nede programa

ama dediğim gibi paranız yoksa gidipte uye olmayın öle yere herşey ücretli yüzünüze bakmazlar

10. ModiXvoorN

ModiXvoorN Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Bugün antrenmanda baktım arkadaşın teki yeni başlamış ve Dumbbell Curl çalışıyor fakat resmen acı çekiyor ve eğile büküle yapıyor. Baktım ilgilenen yok gelen giden yok, antrenmanı yarıda bırakıp doğru şekli uygulamalı olarak gösterdim, ve arkadaş oldukça memnun kaldı.

Aslında bu ufak bir şey ama insanı sevindiriyor ve motivasyon sağlıyor.

11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    O son paragrafı sana yazmamıştım :D

Danny Boy bunu beğendi.
  12. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Ben farkli acidan bakayim, ekmek kofte iliskisi. Yani daha onceki bir topicte antrenorun az maas aldigindan yakiniliyorduya iste o az maas alan antrenor bu kadar ilgileniyor. Bir nevi memur zihniyeti ile calisiyor (memur arkadaslarim var ise tenzih ederim ) .

Danny Boy bunu beğendi.
  13. GFB

GFB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum, kul hakkı yemek, allah (c.c) tarafından affedilmeyen tek günahtır, çünkü burada sadece allah-kul ilişkisi yoktur, üçüncü bir kişi vardır. Hak ve Emek varsa işin içinde benim için şahsen meblanın bir önemi yoktur. Hak, emek karşılığı verilir her zaman. Ama bu karşılığı vermekten kaçan insanlar tamamen kul hakkı işlemektedir, Bu devirde kul hakkının ne kadar değeri olduğuda gözler önünde zaten. :)

Arkadaşımızın biride ben VIP üyeyim gibisinden bir tabir kullanmış, Arkadaşım senin paran olabilir lüks bir salona gidiyor olabilirsin. Herkesin durumu seninle eşit olacak diye bir kural mı var ? Zaten burada esas alınanda bu tür bir sebebtir. Bu spora sahip çıkalim, insanları soğutmayalim gibisinden.

14. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    özel sektörde işveren çalışanının memur zihniyetiyle çalışmasına izin verir mi pek emin değilim. patron bu konuya önem veriyorsa maaşı ne olursa olsun, o antrenöre onu yaptırır. yapmıyorsa yeni bir antrenör bulur. besyo dan mezun olan çok.. burada işletmecinin hassasiyeti en önemli faktör..

ha bunun yanında arkadaşın dediği gibi bir kul hakkı durumu da var. antrenörüm diyorsan işini bilmelisin. bilinçsiz bir üye yanlış çalışırken antrenör onu uyarmaz, ardından üye sakatlanırsa bunun vebali vardır.

öte yandan yeni üyeler de uyanık olmak zorundalar. sağlıklarını güvenmedikleri kişilere emanet etmemeliler. çok da zor değil kişinin bu spordan anlayıp anlamadığı.. fiziğine bakarak anlaşılır, bir iki soru sorarak anlayabilir... eğer yetersiz görüyorsa, başka salona gitme imkanı da yoksa artık internet var, bodyforumtr var...

rockybalboa7 ve hasanateş bunu beğendi.
  15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ıyıde bu luks salona yazılıpta sonra benım param yok hoca tutmam demek ne kadar mantıklı pekı

benım zaten ıhtıyacım yok hocaya falan

ama sne gelıyorsun benım gıttgım salona yazılıyorsun sonrada aa benım param yok hoca tutamam dıyorsun e sen bılıyordun hocaların ucret karsılıgı ılgılendıgını

hak yeme durumu yok o hocalarda orda ıscı sonucta orası dandık mahalle arası salon degıl mın 2 trılyon yatırım yapılan bır mekan

ve o aldıkları parayı ınan sonuna kadar hak edıyorlar dun kadının tekı leg curlu yapamıyor hoca 15 dk boyunca gosterdı bakın sole bakın bole dıye

gıdersın mahallendekı salona hocada sana bakar

ama lukse yazılıpta hakkımı yıyolar dıyemessın cunku haberın vardı sana bak kardesım senle ılgılenmıcez bızım sıstem bu dıyorlar

Son düzenleme: 11 Mayıs 2012
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    artık hareketi yalnış yaparım bu işi bilmiyorum hoca şart demek bana tuhaf geliyor bodyforumtrde para ile satın alamıyacağınız mükemmel bilgiler mevcut internette hareketlerin nasıl yapıldığını öğreten sayısız video var oturur forumu okursun videoları dikkatli seyredersin sonra salona gidersin

kerembas54, mertcx, Phil_Heath ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    bence asıl sorun hocaların hareketin nasıl yapıldığını göstermesi değil...
    asıl sorun yeni başlayan birinin hoca yardımı veya başka bir yardım almadan kafasına göre yazdığı bilinçsiz program...

Danny Boy ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet aynen öle :)

ben bazen hiç yapmnadığm egzersizleri nette izliyorum

mesela gecen antrenmanda yana acıs makıneyle yaptım ama olmadı gıbı meger aletın acısı farklıymıs tutus bıcımı ozelmıs falan ızledım ogrendım sonra denedım ve hıssettım egzersızı :)

artık herşey çok kolay :)

kerembas54, rockybalboa7 ve Phil_Heath bunu beğendi.
  19. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Salona ilk gittiğim zaman sadece hocadan çalışma programı ve beslenme programı aldım. Sonrasında hep kendim çalıştım.Bence bir müddet sonra hocaya bile gerek kalmıyor.Forumlarda zaten gerekli bilgiler,videolar bulunmakta.

20. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Bazı salonlarda öyle hocalar varki bunların diploması olduğuna bin şahit gerek arkadaşlar. Şampiyon hocayla çalıştım, bilgi aldım bir çok kez.Ben 4. kez salonumu değiştirdiğimde başka bir hocayla tanıştım bu hocamız bildiğiniz 'skinny fat' grubuna giren tiplerden. Nefes alışverişini, aletin tutuşunu, varyasyonlarını çok yanlış biliyor. Adama soracaktım diplomanı gösterirmisin diye ayıp olmasın diye istemedim ama diğer üyelere yazık. Sonra kendi programım var onu uygulayacağım dedim sen bilirsin dedi oldu bitti.

Bu adamlar üniversitede derse girmeyip sınavlardan hoca vasıtasıyla geçen tiplerden sanırım.

Sayfayı Paylaş