Body hakkında birkaç önemli soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve 3nes tarafından 2 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 3nes

3nes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 4 ay spor yaptım ve 3 aydır spor yapmıyorum.4 aylık dönemde total gelişme vücudun her yerinde yaklaşık 2 cm diyebilirim ve sporu bıraktıgımda 1cm küçülme oldu.Şimdilik size soracagim sorular sunlar;
    1.Tekrardan başlayacagim için ilk ay protein tozuna ihtiyacim var mi?
    2.ilk ay programında vucudun heryerini sabit kilo ile çalıştırmak zorundamıyım yada calistirmassam bunun ne tür bir zarari olur bu konuyu cok merak ediyorum.
    3.Günlük almamız gereken protein miktarina herkes vucud kütlesinin 1.8 kati diyor? peki bu her idman günü için mi yoksa her gün için mi geçerli?

2. brhmcr

brhmcr Guest

1-İhtiyacın yok, beslenmene dikkat et
    2- 1 ay yeni başalayanlar için uygulanan antremanı tercih et.
    3- hergun aynı proteini alman gerekiyor.

Muhakkak yeni baslayan sabit baslıklarının tamamını oku.

3. 3nes

3nes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bana ilk ay neden sabit kilo ile tüm vucudu calistiricagimi soylermisin? Hani body yapiyorum diyorumda ne yaptıgımızı bilmedende body olmaz ;) onun için ogrenmek istiyorum

4. brhmcr

brhmcr Guest

Adaptasyon amaclı tüm vücud çalıştırılır.Böylece olası sakatlıklar onlenır.

5. 3nes

3nes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pekı proteın tozu ne zaman kullanmaya baslayacagım?

6. brhmcr

brhmcr Guest

2-3 ay düzenli beslendiğinde protein eksiğin olduğunu düşünürsen ekleyebilirsin.

7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Vücut ağirliğinin 1.8, 2 kati hatta 3 kati protein alinmasi gerekliliğinin belirtilmesi ek besin markalarinin reklamlarindan baska bir şey değildir. 1 , 1.3 , 1.5 Kati alarak da oldukca güzel vücutlar inşa edilebilir asla ama asla böyle bir zorunluluk yoktur.Ancak burada önemli olan karbonhidrattir ki işte bu gercekten yeteri kadar alınmadığında büyük dengesizliklere yol acabilir.Bu nedenle hacim dönemi olsun yağ yakimi dönemi olsun karbonhdirat ve kalori dengesi her zaman proteinden önde gelmektedir önemli olan bu ikiliyi iyi ayarlayabilmektir .

Ek olarak ilk ay değil hiçbir zaman protein tozuna ihtiyacin yok , iyi beslenemediğini düşünüyorsan gelişiminin tamamen durdudğu dönemlerde alınabilir ancak şu an için kesinlikle ihtiyacin yok.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. brhmcr

brhmcr Guest

Bugun sirkette ozel bir saglik gunu yemekler yapiliyor, televizyon kanalindan unlu ditetikler vs. Dietisyenle goruseyim dedim :) Kadina vucut gelistirme yapiyorum dedigimde zaten direk bir adim geri atmisti :)

Protein konusunda onun soyledigi ve benim sonuna kadar destekledigim kesinlikle supplement rekalmai vs ile alakali olmayan bir formul var.

Lean body mass * 2.2 gr protein

Yani Kilomuz - yag kutlemiz carpi 2.2 ihtiyacimiz olan proteini gosterir.

Bazal metabolizma hizininiz carpi 2 de gunluk kalori ihtiyacinizi verecektir.

Sayfayı Paylaş