Body&Güreş mi? Body&TKD mi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve AzizShavershian tarafından 23 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar 16 yaşındayım 1.74 boy ve 71 kgyum 6 aydır vg yapıyorum yağ oranım %12-%10 6 aylık bir kick boks geçmişim var konuya gelecek olursak tkd veya güreş bu ikisinden birini yapmak istiyorum sizce hangisini yapmalıyım?Sebepte belirtiseniz iyi olur :)

Not:Ben salto takla atmayı çok istiyorum bunu güreşte öğrenebilirim güreşçi arkadaşım vardı çok güçlüydü boy fark etmez her önüne geleni deviriyordu %1.72 boyda olmasına rağmen tkd yapmak istememin sebebi tüm ayak tekniklerini öğrenmek ve ben biraz gösterişe meraklı olduğum için

Resim atıcak olursak

http://i.hizliresim.com/lY9yzb.png
    http://i.hizliresim.com/rLRVdN.png
    http://i.hizliresim.com/glyAL3.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Nisan 2014 ---
    arkadaşlar birde ben bu yapacağım sporları yarın birgün bıraktığımda tekniklerin kalıcı olma açısından bilgi verirseniz iyi olur güreşe tekniklerin kalıcı olmasından yanapek sıcak bakmıyorum açıkcası :/

2. Perceverance

Perceverance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Zaten zamanında kickboks a azda olsan gitmissin esnek olduğunu gösterir hic zaman kaybetmeden taekwando diyebilirim benim arkadasim 6 yil oncesinde 2 yil taekwando ya gitmis teknikleri hala yerli yerinden hem güreş için yaşın sorun artik

3. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    peki teşekkür ederim zaten taekwando çok beğendiğim bir spor :)

4. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Güreş için yaş sorun derken mesela devamlı sporla uğraşan biriyim ama güreş yapmadım daha önce spor altyapım var güreşe başlasam geliştiremez miyim ?

5. Perceverance

Perceverance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum tabiki gelistirebilirsin burda bunu degerlendirirken arkadasa göre (vucudunuda gorerek) değerlendirdim senin gecmisini bilmedigim icin bisey diyemem
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Nisan 2014 ---
    Ayrica güreş için 18 yas dan sonrasini bile zar zor sadece antreman icin kabul ediyo hocalar ama bu denemezki basarili olamaz ama daha zorlar

6. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    antreman için gitmeyi biraz daha açarmısınız ben 18 yaşındayım güreşe başlamak istiyorum bir salona gittiğim zaman beni kabul ederlermi etseler bile sadece antreman içinse yetenekliyim diyelim müsabık olmak için hiç şansımız yok herhalde

7. Perceverance

Perceverance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum var tabiki yetenek varsa herturlu olur ama 3 yil sonra buyukler kategorisine katiliyosun galiba (21yas) sen orda 3 yillik tecrubenle cikacan maca adam 13-14 yasindan hatta daha erken baslamis olabilir aradaki farki düşün

8. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    haklısın yinede müsabıklık olmasa bile gidip antremanlara katılmak öğrenmek isterim ama sıkıntı zaten seninle antreman yapmayı kabul edecek hoca ve kulüp bulmakta bazı yerler sadece antreman olarak kabul ediyor. kimden duysam vücut yapımın güreşe uygun olduğunu söylüyorlar spor geçmişim var dayanıklılık çeviklik açısından hiç olmazsa biraz iyiyimdir ama mevzu zaten tekniğini bilmekte

9. Perceverance

Perceverance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Bu konuda haklisin gidip o antremanin tadi ayri

10. realthugs

realthugs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    ben söylediğin iki sporuda yaptım. güreşin inanılmaz derecede güçlendirdiğini düşünüyorum. tekvando dersen zaman kaybı bence. güreş ile ilgili herhangi bir yaş sınırı olmadığını bilmende fayda var

11. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    18 yaşında veya 18 yaşından sonra kulüpler kabul eder mi ?

12. realthugs

realthugs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    güreş sonradan öğrenilen bi spordur zaten. 18 biraz büyük olabilir ama denemeden bilemezsin. illaki profosyonel olarak yapıcaksın diye birşey yokzaten

Sayfayı Paylaş