Body Fitness Yarışması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Red Apo tarafından 7 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Red Apo

Red Apo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İyi akşamlar..bir konuda görüş ve fikirlerinizi almak istiyorum..

Bugün fitness'a başladım.vücut ölçülerim yapıldı ve vücut yapıma bakıldı.. Çok saygı değer ve verilen paranın hakkını veren bir hoca(duyduklarıma göre) bana dediki ;

Senin vücut yapın buradaki bütün herkezin vücut yapısından daha iyi..Seni yarışmalara hazırlıyım mi ? dedi.. body building mi dedim hayır body fitness dedi.n'demek istediğini sordum açıkladı anlamadım.. :) internettede araştırdım sağlıklı bilgi bulamadım. body fitness tam olarak nedir..Abartı bir şekilde şişiklikle katılınılan şu resimlerdeki gördüğümüzün yaptığı iri abilerin yarışması mı ? yoksa fitlik midir ? kaslarımın çok yada az olması değil vücut yapımı kaslarımın şeklini beğendi hoca.çok çok az kasım var yani kaslarımın şişikliğine bağladığını düşünmüyorum ? sizce iyi bir iş mi ? body fitness yarışmalarına katılanlardan bir kaç isim veya fotoğraf koyar mısınız ? şimdiden teşekkür ederim..

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bildiğim kadarıyla erkeklerde body fitness kategorisi yok... hocan fitness yada classic bodybuilding demek istemiş olabilir... fitness'da koreografinde takla parande gibi jimnastik hareketleri olmalı... onun dışında 7 zorunlu poz fitnessta yok, önden arkadan sağdan ve soldan podyum duruşu yapılıyor...

classic bodybuilding'de ise sikletler boylara göre ayrılır... boyun hangi siklete uygunsa o siklete göre sana verilen kilo toleransı değişir... mesela 1.77 isen senin sikletin -1.80 sikletidir ve yarışma kilon maksimum 83 olabilir...

bir de şu var hocan bu söylediklerinde samimi mi? yoksa sana steroid satabilmek için mi böyle konuşuyor? bu soruların cevabı çok önemli...

3. Red Apo

Red Apo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle cevabın için teşekkürler..Beni eğiten hocam body building yapanlar gibi bir kası yok .var baya ama fit vücut diyim.banada senin katılacağın yarışmada çok kas değil benim vücudum gibi olucak dedi.yani fit bir vücut..Steroid'e gelince.Konusunu kendi açtı.ne yaparsan yap ama onu kullanma dedi.zararlarından bahsetti.sana suplementt (gbi bir şey söyledi) kullanırsın sadece dedi . protein tozu gibi yani. Karar veremedim ne yapıcagıma dair. Sonuçta protein tozunuda kendi satmıcak ben başka yerden alıcam.Ama o iri abilerimiz gibi olmak istemiyorum , hocada öyle dğil diyor ne demek isitiyo bir anlamadım gitti:) hocanın söylediği sportla uğraşan yarışmaya katılan bir isim söyleseniz ve o kişinin vücuduna baksam kafamdaki bazı soruları çözmüş olacağım...

4. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    O ismi hocandan iste?

5. TeFo

TeFo Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    +1 :) ayrıca hocan seni motive etmişde olabilir hocalar yapıyor arada:)

6. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    classik body ya da halk arasında bılınen fitness cı ..sporcularda önemli olan orantılı olmaktır...boyuna göre belli bir kg yi gecemessin boyun kaçsa onun 2 kg ya da 4 kg ustune cıkabılırsın en fazla.. bundan dolayıda classic fitness bodybuilderlar çok iri deildir..ama yınede kg avantajını sonuna kadar kullanmak gerekır boyun 173 se 75kg olabılırsın...ama sen 69 kg olup podyuma cıkarsan dez avantıjlı olursun ...sana verilen kg limitini sonuna kadar kullanmalısın ayrıca definisyonun yani kuruluğun çok iyi olmalı iri olucam kg lımıtını sonuna kadar kullanıcam diyede patates gibi çıkamassın podyuma ... ayrıca iyi bir anatomiye sahip olmak gerekir..yanı classic body cılerde iyi bir anatomi iyi bir definisyon ve podyumu dolduracak gosterişli bir adele yapısı gerekir...hard bodyciler yani o gordugun 90-100 110 kıloluk 170-180cm boylarındakı abilerde ise önemli olan kütle irilik ve definisyondur...yıne duzgun anatomi gerekir fakat classic bodycılerdeki kadar kusursuz anatomi aranmaz genelde mr. olimpia larda anatomisi en duzgun olanlar deil en iriler galıp gelır..classic body builderlarda ise genelde göze estetik gelen sporcular galıp gelmektedir...ayrıca google die bısey war gerekli aramaları yaparsan ya da youtube tan klasik vucudcuları boy boy gorebılırsın...

7. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    meter mevsimer bu sporda iyi

8. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    steroid supplement satmak için dememişse kendinde belirtmişsin fazla kas olmadığını senin alt yapının diğerlerinden nasıl iyi olduğunu anlamış anlamadım ya senle kafa bulmuştur yada işin altından çıkar birşeyler daha yeni yazılmışsın ne yarışması yarışmayada steroid kullanmadan derece almak imkansız gibi birşey bunuda bilmelisin

Sayfayı Paylaş