Body Building'e Baslıyalı 3.5 Ay Oluyor....

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ''KaaN'' tarafından 19 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Abilerim Kardeşlerim..

3.5 Ay once bb'ye basladım baslamadan onceki kilom 110.7'di yani asagi yukarı 111 kilo.. ( bu arada boyum 1.74 ) 3.5 ayın sonunda 91,5 kilo ya dustum.. (hic destek almadan yani yag yakıcı falan)... ilk ay salonda hergun 1~1.5 saat kardio yapıyordum suanda agırlık on planda calısıyorumm... benim suanda uyguladıgım program bu..
    tabi ben bacak calısmıyorum neden bilmiyorum ama hani gogus calısmak varken neden bir gunumu bacaga harcim bana sacma gelio ustunde durmam gereken onca yer varken bacak bana simdilik! onemsiz geliyor.. herneyse

ben genel olarak duzenli bir diyet uygulamıyorum sadece yediklerme dikkat ediyorum soyle oluyor ekmek hic yemiyorum tatliyi nerdeyse tamamen kestim yine haftada 2 kez ufak tefek tatlılar yıyorum kan sekerim dusmesin diye onun dısında sadece protein agırlıklı beslenıyorum tavuk pılav , yumurta, vs vs bench_O 4 ay onceki fotografım bu (yani biraz photoshop'la oynanmıs karartılmıs bir resim ama :) neden yapmıstık hatırlamıyorum ama amacımız komiklik olsundu herhalde :) elimdeki en eski resim bu napim :p)

Son halimde bu;( belli oluyormu fark bilmiyorum ama daha net bir resim cekicem kısa zamanda)

hani sizden istedigim sizce nasıl gelisme varmi yag yakıcı ve proteinle desteklesem calısmamı ne kadar bi surede daha duzgun bir vucuda kavusurum vs vs yag yakıcı demişken hangi marka yı onerirsiniz veya tablet mı sıvımı tavsiye edersiniz ... simdilik bu kadar simdiden cok tesekkur ederim

igneighwend bunu beğendi.
  2. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle tbrkler iyi kilo vermişsin ama direk gözüme çarpan tek şey '' BACAK '' oldu :) eğer bacak idmanına girmezsen vücudun pek fazla bi gelişim göstermez ayrıca estetik durmaz. Pek fazla gelişim göstermez derken bacak idmanı dahilinde çalıştıgında vücudun atıyorum 6 ayda yerine oturur ama bacak idmanına girmezsen o süre 8-9 aya çıkabilir :) Bilimsel olarak açıklayabilirim bildiğim kadarıyla; Vücutta en büyük kas kütlesi bacakta olduğu için bacak kaslarını çalıştırdığında vücuda normal kasları çalıştırdığın zamankinden daha fazla hormon salgılanıyor ve bu ise vücudun yararına oluyor eğer bacak çalışmazsan olacak şey o hormondan mahrum kalmaktır :) ayrıca 2 gün idman 1 gün off yaparsın daha sonra 3. idmanına girersin ee sonra? tekrarmı 1. idmana geçiceksin yani 2. off günü pasmı geçiceksin?

3. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkur ederim ben suanda 5 gunluk programı sureklı yapıyorum yanı hergun salona gidiyorum hic bos gunum olmuyor... bacak konusu ilgimi cekti simdi :O

4. IPMAN

IPMAN Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    yukardakı arkadasında dedıgı gıbı artık bacak calısmamak gıbı bır durum kalmadı ıste bılmıyen acemı amatorler yapmıyor duz mantık
    senın gıbı dusunduklerı ıcın antreman gunlerıne gelıcek olursak bılmem duydun mu kaslar dınlenerek gelısır off gunsuz program olmaz bosa
    kurek cekmekten baska bırsey degıl bu ve ayrıca gunde 2 bolge gırmen lazım cunku daha yenısın tek bolge gırme donemıne daha cok var
    örnek bır gun Gögüs Triceps ve ayrıca 2 gun yapıp 1 gun off gun yapmalısın en ıyısı sen ne yap bılıyormusun bastan sona bu forumu oku butun sabıt baslıkları falan

5. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    he iste bende tam onu demek istemistim aslında yani bana bir program lazim yanı once bir program lazmm yani birde off gunlerde sadece kardio yapsam bi zararı olurmu ? kaslar yıne yorulur ama agırlık calısdıgım kadar yorulmaz sanırım

6. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Daha yeni sayılırsın idmanını kombine edebilirsin bunun gibi; 1. gün Göğüs / Biceps 2. Gün Sırt 3.Gün off 4. Gün Omuz / Triceps 5. Gün Bacak 6. gün off bu şekilde bi idman güzel olabilir veya arkadaşların vereceği idmanlarda yararlı olabilir ama bu durumda önemli olan şeyler dinlenmek ve bacak idmanına girmek :) Senin için daha iyi olucak ve farkı görüceksin.

Not: Abdominal,adonis kaslarını Sırt ve bacak idmanından sonrada yapabilirsin nede olsa fazla bi yoğunluk olmuyor :)

7. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    biraz forumda dolastım cok değişik programlar var yani 2 gun gogus + biceps triceps girilio mesela sonra 3. gun off yapılıo peki bole bir programda diyelim 4. ve 5. gun sırt ve kanat calıstım 6. off yaptım tekrar gogus calısana kadar aradan cok zaman gecmezmi ? bide her antremandan sonra veya once karın calıssam bi zararı olurmu

8. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Yeni başladığın için en ideali budur ama bu idmanları gerçekleştirirken kaslarını aşırı zorlaman gerekir aklında kalsın :) Ayrıca karın kaslarıda normal kaslar gibi dinlendirilmelidir. Eğer sürekli karın kası çalışırsan deforme olur veya idmanın herhangi bi yararını göremezsin.

''KaaN'' ve igneighwend bunu beğendi.
  9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Önce hacimlen biraz, yağ yakımına nisan gibi başlarsın.

''KaaN'' bunu beğendi.
  10. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman yag yakıcı almim protein agrıklı beslenip setlere agır girim ?

11. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Evet öyle yap, önce hacim sonra yağ yakımı.

''KaaN'' bunu beğendi.
  12. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler ... birde ben eskiden boxla ugrasıyordum yanı maclara cıkmıyodum ama salonda calısıyordum tekrar baslıyamıyorum zamanim olmadıgı ıcın kendime bi kum torbası birde pencikbol alip evde tekrar calısmayı dusunuyorum faydası veya zararı olurmu acaba bunun ?

13. brhmcr

brhmcr Guest

Yarari olur tabi spor iyidir, duzenli beslenirsen.

14. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hani ne bilim o kadar salonda calısıp uste birde evde torbada falan calıssam kaslar asırı yorulmaz mı ?
    birde kum torbasında calısmak kasların sıkılasmasını saglıyormus ne kadar dogru bu bilgi acaba ?

15. brhmcr

brhmcr Guest

Cok calisirsan, iyi beslenmez ve dinlenmezsen tabi ki surantre olursun. Bunu iyi ayarlamak lazim. Kum torbasi kaslari sikilastirir cok iddiali olmus, vucut gelistirme egzersizleri sikilastirir.

16. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Ona göre beslenmeni düzenle over olabilirsin. Kasların da dinlenmeye ihtiyacı var kum torbası kardiyovasküler bir harekettir. Karbonhidrat fazlan varsa kum torbası ile dengelenebilir.

''KaaN'' bunu beğendi.
  17. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Ağır idman sonrası kesinlikle kum torbasında çalışma derim. Ayrıca şiddetle çalışmamanı öneririm. Nedeni ise ağır idmanda kaslar yeteri kadar geriliyor zaten ve sen o gergin kasla yumruk vs attığın anda kaslarda yırtılma olabiliyor. Başıma geldiği için söylüyorum

''KaaN'' bunu beğendi.
  18. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle karbonhidrat fazlam oldugunu dusunuyorum..

19. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Karbonhidrat = Yağ = Enerji hepsi aynıdır. Eğer vücutta yağ birikimi varsa göründüğü üzere var, Karbonhidrat'ı kesmelisin eğer Karbonhidrat'ı kesersen vücut direk Yağ Depolarına yönelerek onları enerji olarak kullanacaktır. Protein ağırlıklı beslenirsen hem kas gelişiminde yardımcı olur hemde vücuda karbo girmemiş olur. Ayrıca Yüklü miktarda protein aldığın sürece fazla aldığın protein yağ olarak depolanacaktır.Dengeyi kur aklında bulunsun! Örneğin günlük alman gereken protein 120 gr ama sen gidip 150gr alırsan 30gr protein yağ olarak depolanır.

''KaaN'' bunu beğendi.
  20. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hmm... ben sabahları k flakes ve yumurta yıyorum(yani k flakes i yıyorum 5 10 dk sonrada 1-2 tane haslanmıs yumurta yıyorum oglenleri tavuk pilav yiyorum (yanı salondan cıkıs saatine denk geliyor) aksam ne yemeliyim sizce (bu arada ekmek hic yemiyorum )

Sayfayı Paylaş