Body Building ve Karizma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve coombo5 tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. coombo5

coombo5 Guest

Body building ile uğraşan kişilerin karizmalarında artış olduğunu duydum. Bu ne kadar doğrudur? Bilimsel bir açıklaması varmıdır ? Tam olarak ne zaman ortaya çıkar?

Son olarak bir sorum daha olacak;
    Belirli saatlerde spor yapan kişilerde sakal uzaması artar mı?

2. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Evet doğru.Body ile uğraşan insanları karizmalarında %12 ile %47 arası bir artış vardır.Bir çok bilimsel makalede bunu desteklemiştir.Tam olarak 8 ay ile 12 ay arası ortaya çıkar.Ama bizim body dilinde"HARBİ KARİZMA" dediğimiz durum söz konusuki o 2.5 yıldan önce çıkmaz.

2.sorunuz ise evet artar.Özellikle saat 2.30 ile 4.30 arası(bilimsel bilgi) spor yapanlarda çok deli sakal çıktığı belirlenmiştir.

Başka mantıksız sorunuz varsa özelden cevaplayabilirim

cexenes ve m.o.k bunu beğendi.
  3. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    sorular biraz mantiksiz olsa bile biraz daha ilimli ve insanlari kirmadan cevap verilebilir pastnovathums:

4. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Karizma nedir önce bu soruya cevap vermek gerekir. Karizmadan ziyade vücut duruşunu düzeltir vücut geliştirme yapmak. Bu da insanı daha özgüven sahibi biri olarak gösterir. Karizma için sadece bu yetmez. Daha farklı şeylerde gerekir

5. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Testesteron hormonunun karizmaya olumlu bi etkisi varsa muhakkak karizmada bi artış meydana gelecektir ancak bununla ilgili bilimsel bi yazıya rastlamadım. Sorularınız çok enteresan, daha açık sormayı deneyin isterseniz.

6. coombo5

coombo5 Guest

Demek istediğim;
    Üye Fotoları Başlığında Pump'ın konusu var.

http://img318.imageshack.us/my.php?image=dsci00066yy.jpg
    http://img178.imageshack.us/my.php?image=19ay3tc8.jpg
    İlk fotoğrafına ve son fotoğrafına bakarsanız.Suratının değiştini görürsünüz.Son fotoğrafında biraz daha sert bakmış ama genel itibariyle surat ifadesinde değişiklik olmuş. Karizma artışı var yani.Bahsetmek istediğim buydu.

Sakal konusu ise;
    Bir yerde şöyle bir yazı okudum.

Ergenlik çağındaki arkadaşlara birkaç tavsiyem olucaktır.

Ergenlik çağında hormonlar özelliklee 15:30-18:00 arası salgılanır.Bu saatler arasında herhangi bir spor yaptığınızda hormon salgılanması artıcaktır.Bu da kıl oluşumuna ve akneye neden olucaktır...

Sakal sorunu olan genç arkadaşlarımıza zaten bu tavsiye edilir.Bende 1 aydan beri bu saatler arasında çalışmaya özen gösteriyorum.Gerçekten sakal çıkmasına yardımcı oluyor fakat yanında akne de çıkartıyor.Akneler yoğun çıkmıyor,tabii bu kişiden kişiye değişecektir. [​IMG]

7. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    kaynak belırtırsenız daha acıklayıcı ve bılımsel olur

8. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Göbekli halinden %8 -10 civarı bi yağ oranına iniyorsun.

Topak topak, ay gibi yüzün giden o kadar yağdan sonra doğal olarak inceliyor.

Erkeksi bir görüntünün temeli hafif kemikli bir yüze kavuşuyorsun, çene olsun, elmacık kemikleri olsun...

Bu kadar şeyden sonra olayı gidip artan testosterona mı bağlıyorsunuz :)

Karizma nedir yahu arkadaşlar?

Bu iş artan testosteronla oluyorsa Al Pacino, Johnny Depp, George Clooney gibi adamlar dışardan testo mu vurduruyor?

Hiç birinin vücut geliştirmeyle alakası yok, ama yağlı, göbekli adamlar da değiller.( Al Pacino hariç)

Biraz mantıklı olun.

9. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Bu cevap benim içinse yukarıdaki yazıların herhangi birinde testosterona bağlayan bi cümle göremiyorum. Kaldı ki testosteron hormonunun erkeksi özelliklerin gelişmesini uyardığını hepimiz biliyoruz. Zaten karizma denen şey görecelidir ve belli bir şeye bağlanmaya çalışılmasının kendisi mantıksızdır, ben de yukarıda "eğer" anlamı içeren bi cümle kurdum farkettiyseniz.

Son düzenleme: 12 Mayıs 2009
  10. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    O cevap testosteronla karizmanın ilişkili olduğunu düşünenlereydi.

Böyle bir düşünce içinde değilseniz, size değildi elbette:)

Sayfayı Paylaş