Body Building Ve Basura Etkileri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve gahgogow tarafından 11 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. gahgogow

gahgogow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben 6 aydır bu sporu yapmaktayım ve gayet iyi gidiodu gelişme vb. şekillerde fakat daha öncedende bende var olan Hemoroidin.(basur) gelişmesine sebebp oldu ve gittiğim doktor bu sporla basurun tamamen etkileşimli oldugunu ve ikisi arasında bi tercih yapmam gerektiğini yoksa basurun ilerlemeye devam ediceğini belirtti. aranızda body yapıp basura sahip olanlar varmı acaba ve ne gibi önlermler alıyolar. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bu konuda benim de sikintim var ancak bence agirlik calismayla direk baglantisi yok dusuk yagli beslenince oluyor ara ara, caresi yagli ve lifli sebzeler tuketmek, birinciye hayir ikinciye evet

3. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hemoroid özelliklede dış hemoroid zorlanma,vucuda uygulanan baskı ile problem yaratan bir hastalıktır.Doktor doğru noktalara değinmiş.Bir arkadaşım sırf bu yüzden önce bisiklet sporunu daha sonrada başladığı v.g'yi bırakmak zorunda kaldı.

zigbog bunu beğendi.
  4. BiG_mAsTeR

BiG_mAsTeR Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Güneş Sistemi
    Bende uzun bi sure sakatlığımdan dolayı ara verdıgım spora kısa bir zaman önce geri döndüm. Fakat geri dönmemle beraber hemoroid belirtileri başladı. Kullandığım supplementlerdenmi yediğim yiyeceklerdenmi yoksa antremanlarımdan mı bilemiyorum ama hepsini sıra ile deniyeceğim(Suplementlerden olduğunu sanmıyorum). Bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar varsa açıklama yaparlarsa sevinirim. Tedavisi, tedavi olmaya gerek varmı yoksa zamanla düzelirmi tedavi olmazsam ne olur gibi aklımıza gelebilecek sorular.

5. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
  6. newbody35

newbody35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun çok rahatsızlık verici bi hastalık...bendede bu spora başladıktan sonra hemoroid oluşmuştu...sonra geçti(ilaç kullanarak) ama mekik yapınca tekrar çıktığını farkettim ve artık mekik ve ona benzeyen hiçbir hareket yapmıyorum...yaklaşık 2 aydır ağırlıklarla çalışıyorum ama henüz hemoroid tekrarlamadı....

7. BiG_mAsTeR

BiG_mAsTeR Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Güneş Sistemi
    Anladığım kadarıyla tek çözüm yolu ameliyat. Ameliyat yada ağırlık arasında bir seçim yapmam gerekiyor duh

8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Tek çözüm yolu ameliyat değil. Hatta ameliyat kesin çözüm bile değildir(çok ileri vakalar için konuşmuyorum). Tekrardan nüks edebiliyor. Tek çözüm yolu dikkatli olmak. Eğer hemoroid oluşmaya başladığını hisederseniz. Antrenmnalara en az 1 hafta ara verin şişlik ve ağrı geçince tekrar başlarsınız. Şu kremide mutlaka sürekli evde bulundurun. "Ultraproct pomat" bunun yan etkisi sanırım pişik gibi bi tahriş yapıyor bunun içinde "Bepanthene" merhem alın. Eğer çok ileri bir durum ise kesinlikle doktora gidin. Bunda utanacak bir şey yok em basitinden bi apandist ameliyatında bile anadan doğa soyunuk diriyorsunuz. Bununda ondan bir farkı yok. Geçmiş olması dileğiyle.

9. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bende de var galiba ama daha yeni basladi erken teshis cok onemli mutlaka gitmek gerek doktora bende gitmeyi dusunuyorum ama randevuyu nerden alacagimi bilmiyorum dahiliye dermatoloji falan yardimci olursaniz sevinirim

10. BiG_mAsTeR

BiG_mAsTeR Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Güneş Sistemi
    Bu sorunu bu gun çalıştığım salondaki hocama sordum ve belki türkiyenin en fazla sporcu yetiştirmiş antrenörü. Çoğu sporcuda olduğunu belirtti eğer ilaçlarla iyileşmezse tek çaremiz olarak ameliyat kalıyor! Ultraproct pomat ı bu gun aldım. Senin dediğin gibi antremanlarımıza 1 hafta ara verırsek belki iyileşebilir(Ben 4 günden beri antreman yapmıyorum ve iyileşti gibi) fakat antremanlara başlar başlamaz eski haline geliyor ve bunu mantıklı bulmuyorum.

11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Tekrar oluşmasının sebepleri bunlardan biri veya bir kaçı olabilir;
    kabız olmak
    tuvalet ihtiyacını giderdikten hemen veya 2-3 saat sonra içinde antrenmana başlamak,
    antrenmanda nefesi tutarak ıkınmak,
    no içerikli ürünleri tok karnına veya mide boş olmadan almak,
    vs... aklıma gelenler bunlar.

12. STD-FREE-LONDON

STD-FREE-LONDON Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satis muduru
    Yer:
    londra
    homeroid kontrol edilebilir bir (hastalik demeyelim) durumdur. V.G.cilerde sik sik nuksetme sebebi. lifsiz (kepeksiz) yiyecekler yemek (ozellikle cutting donemlerinde karbolarin azaltilmasiyla ve diyetin genel anlamda protein agirlikli olmasi- proteinde kepek orani sifirdir-ve akabinde olusan kabiz durumunda fazla ikinmaktir.Bu durumda anuste olusan baloncuklar disarida kalmakta ve siserek aci ve rahatsizlik vermektedir.
    MARKETTEN 100 de 100 kepek alip kahvaltinizdaki gevrege 20 30 gram katilmasi kabizligi ortadan kaldirir. ayrica avocado, kayisi,bezelyede yuksek oranlarda kepek vardir. Baloncuk ciktiginda sicak suyla yikamak ve Germoloids (Bayer urunu) krem ya da fitilini kullanarak baloncuklarin anusun icine nazikce itilmesi gerekir.Baloncuklari bu sekilde kontrol ederek basuru yatistirmak mumkundur.Asla disarida birakilmamasi gerekir sonucta ameliyata kadar gidebilir.

13. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    evet basur memelerinin içe doğru bir krem ile itilerek öyle olması gerekir yoksa çok çabuk büyür ve acı verir.

14. BiG_mAsTeR

BiG_mAsTeR Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Güneş Sistemi
    Uzun uzun tartışılacak bir konu başından geçenler deneyimlerini yazarsa çok iyi olur. Aldığım kremi kullanmaya başladım devam ederse ameliyat yolu görünecek gibi.

15. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    lazerle ameliyat olan biri, olarak şunu tavsiye edebilirim,ameliyatı lazerle olun 2 saat sonra taburcu olup eve gidiyorsunuz ilk gece biraz ağrınız oluyor sonrası rahat...3 senedirde tekrarlamadı...

16. BiG_mAsTeR

BiG_mAsTeR Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Güneş Sistemi
    Lazerle amaliyat öncesi herhangi bir ilaç tedavisi oldunmu? ve bu illetli ameliyattan önce ne kadar bir süre çektin ?

17. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Body alt kısma baskı yaptığı için hemoroidi daha da büyütüyor ve acıya dönüştürüyor. Ancak uyuşturularak neşterle alınıyor. Uyuşturulurken feci acı oluyor ama anestezi sırasında hiçbirşey hissetmiyorsunuz ve 2 gün sonra bodyye devam edebiliyorsunuz.

18. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    NO içerikli ürünlerin dolu mideye alınmasının hem ürünün faydasını hemde basur sorununu tetiklediğini duymuştum ancak bunun yanında NO içerikli ürünleri aç karna alınmasının bağırsak ve mide kanserini tetiklediğini,ilerde kalp sorunu yaratabileceği yönünde bilgiler edindim ve bu hiç hoşuma gitmedi..kas yapacaz derken gitmeyelim öbür tarafa...

Sayfayı Paylaş