Body Building ile Kilo Orantısı Nedir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Sfaction tarafından 19 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar forumda ve vücut geliştirmede yeniyim. Forumda biraz zaman geçirdikten sonra samimi ortamı ve yardımseverliğinizi gördüm ve üye olmak istedim.

Kafama takılan ciddi bir sorun var. 1.5 ay öncesi hem kilo vermek hemde vücut geliştirmek için spor salonuna başladım. Programa uygun olarak çalıştım ilk başladığımda 88 kiloydum ve şuan hala 88 kiloyum. Yaptığım antreman ve uyguladığım beslenme bariz bi şekilde aşırı derecede kilo verdirecek cinsten. Fakat hala yerimde sayıyorum.

Programdan bahsetmek istiyorum. Ptesi göğüs kanat salı omuz kol çarşamba arka kol ve bacak.(4x8 set şeklinde arttırarak) Diğer 3 günde aynı şekilde.
    Hergün her ağırlık çalışmasından sonra 300 mekik, 15 dk alt/üst mide, 1 saat boyunca koşu bandında hızlı tempoda koşma. Bide kat kat giyiniyorum daha fazla ter atmak için her antremandan sonra üstümden çıkanlar çamaşır makinasından çıkmış gibi oluyodu. Diğer önemli husus ise beslenme. Ekmek tuz şekerden yağ abur cuburdan uzuk durdum ve öğünlerde az yedim.Vücut olarak bir değişiklik varmı diye sorarsanız evet göğüs kol ve omuzlarda bir artış var.

Benim anlamadığım nokta daha önceden de egzersiz yapıp kilo vermiş biri olarak bu standartlarda benim baya bi kilo vermem gerekirken neden hala aynı kilodayım?

Vücut geliştirme ile oluşan kaslar ağırlığımı arttırıyor?
    Hem vücut geliştirme yaparak hemde kilo vermek birbirine tezat işlermi?
    Kilo vermek istiyorsam eğer vücut geliştirme programını iptalmi etmeliyim? Ikisinide aynı anda yaparak istenilen sonuçlara ulaşılabilirmi?

Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.
    Anlayışınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Herkese sağlıklı yaşamlar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:40 ----------

Hergün 2.5/3 saatimi salonda geçiriyorum. Çoğu insanın dayanabileceği birşey değil bu. İsyan etmemek elde değil. Acaba biryerlerde benmi yanlış yapıyorum arkadaşlar?

2. DOĞAN DİNCER

DOĞAN DİNCER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence yanliş yapmiyorsun ,kendimden örnek veriyorum ben vucut geliştirme sporunu cok seviyorum ve birakmak istemiyorum kilo vermek benim icinde cok onemli bi durum kilolu olmayi istemiyorum. 5 ay once 96 kilodaydim düzenli bi şekilde antreman ve diyet uygulamama ragmen cok kilo verememiştim hocam bunun normal oldugunu soyledi cunku uzun yillarca aldigin kiloyu 1 ay da vermen beklenemez doğal olarak, spora devam ettikce ayda duzenli sekilde 2 kilo verdim ve 5 ayda 10 kilo, bu arada vg antremanlarida zevkle yaptim ve daha fit gorunmeye başladim kollarim karnim ve omuzlarim daha iyi gorunuyo ve bunuda çevremden aldigim tepkilerle degerlendirebiliyorum.kisacasi vucut kilo vermiyomus gibi gorunsede vg sporu metabolizmayi hizlandirdigindan yag yakabiliyosun ,ayrica kas agirliginin artarak fit gorunmen yagli ve kilolu agirliktan iyidir.umarim yardimim olmustur.iyi çalişmalar.

3. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim ilgin için. Başka yorumu olan arkadaşım varmı.

Vücut geliştirme ile oluşan kaslar ağırlığımı arttırıyor?
    Hem vücut geliştirme yaparak hemde kilo vermek birbirine tezat işlermi?
    Kilo vermek istiyorsam eğer vücut geliştirme programını iptalmi etmeliyim? Ikisinide aynı anda yaparak istenilen sonuçlara ulaşılabilirmi?

4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Öncelikle Merhaba ,

Vücut geliştirme demek vücutta bulunan kasları zorlayarak büyütmek ve geliştirmektir.(genel açıklama)

Hem vücut geliştirme hemde kilo vermek biraz tezattır neden diceksin ;

Çünkü kaslarının gelişmesi için vücuduna fazlasıyla besin vermelisin ki kasların yenilensin ve üstüne extra olarak yeni kaslar üretilsin.E bunu karşılarken yediklerin yaktığın yağlarıda tamamlicağı için kilo vermek çok zorlasır.

Kilo verirken genelde Fitness yapılır.Fitness daha hafif ağırlıklar ile yağılır vücut geliştirmeye benzer ama tamamen farklıdır.Fitness daki amaçta kasları hafif hafif uyarmak ve deri altında aynı zamanda kasların üstünde depolanan yağları birazda olsa uyarmaktır.Bu yüzden kilo verirken fitness daha fazla iş görür.

2sini aynı anda yaparak istenilen sonucu elde etmek çok daha zor ve can sıkıcıdır.Bunun yerine 3-4 aylık güzel bir kilo verme ve fitness programından sonra vücut gelişmeye başlamak daha sağlıklı güzel olucaktır.

mtnylnz bunu beğendi.
  5. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    "Hergün 2.5/3 saatimi salonda geçiriyorum."
    En büyük yanlışın bu!

6. mtnylnz

mtnylnz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam Bu harika ve yerinde açıklamanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Sağolun.

Oncelikle Merhaba ,

Vücut geliştirme demek vücutta bulunan kasları zorlayarak büyütmek ve geliştirmektir.(genel açıklama)

Hem vücut geliştirme hemde kilo vermek biraz tezattır neden diceksin ;

Çünkü kaslarının gelişmesi için vücuduna fazlasıyla besin vermelisin ki kasların yenilensin ve üstüne extra olarak yeni kaslar üretilsin.E bunu karşılarken yediklerin yaktığın yağlarıda tamamlicağı için kilo vermek çok zorlasır.

Kilo verirken genelde Fitness yapılır.Fitness daha hafif ağırlıklar ile yağılır vücut geliştirmeye benzer ama tamamen farklıdır.Fitness daki amaçta kasları hafif hafif uyarmak ve deri altında aynı zamanda kasların üstünde depolanan yağları birazda olsa uyarmaktır.Bu yüzden kilo verirken fitness daha fazla iş görür.

2sini aynı anda yaparak istenilen sonucu elde etmek çok daha zor ve can sıkıcıdır.Bunun yerine 3-4 aylık güzel bir kilo verme ve fitness programından sonra vücut gelişmeye başlamak daha sağlıklı güzel olucaktır.[/QUOTE]

Sayfayı Paylaş