body building & demir eksikliği

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve rekliox tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    arkadaşlar bb e baslamadan önce (4 ay once) kan degerlerime baktırmıstım demirim 62 cıkmıstı , 1.5 ay önce tekrar baktırdım 43 e düstü, bir hafta önceki ölcümde ise 31 e (nerdeyse normal değerin minimumununda yarısı ) düştüğünü gördüm hergün 6-7 kaşık pekmez yiyorum haftada 1 ciger yedim kırmızı et ve beyaz eti devamlı yerim ama bu demirin düsüklüğünü bi türlü cözemedim bazı kaynaklarda spor yapanlarda anabolik olaylara baglı olarak demirin fazla kullanılacagını bu yuzden düsecegi yazıyor 1 haftadır multivitamin&mineral kullanıyorum 2 ay sonra tekrar ölçtüreceğim düzelme olursa bu konuya yazarım

demirin düşük olması gelişmemizi olumsuz yönde etkiler çünkü demir oksidasyon&redüksiyon olaylarında kullanılır yani vücudun enerji metabolizmasında cok onemlidir enerjimiz ne kadar fazla olursa antrenmanlardan elde edecegimiz verimde o kadar fazla olur...

demirin min değeri 59

yakın zamanda kan biyokimyasına baktıran yada demirini ölçtüren varsa buraya yazabilirmi ?

2. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Hort :D

Ben yaklaşık 6 ay önce ölçtürdüm normal değerden 5 puan eksik çıkmıştı. Bu aylarda da soğuk olunca çabuk üşümeye başladım, hemogram yaptırsam iyi olacak.

Demir eksikliğinin, direk olarak kas gelişimini etkilediğini sanmıyorum. Ama vücuttaki kan dolaşımında düzensizlik varsa, kas gelişimini etkileyeceğini düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş