Body Building Başlamak İçin İdeal Boy-Kilo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cccugurccc tarafından 11 Mart 2014 başlatılmıştır.

Body Başlamalımıyım Vücudum İdeal Mi?

1. Evet ideal

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Hayır.Biraz daha uzaman gerek.

oy sayısı 0
    0,0%
  3. O yaşta protein tozu kullanmamalısın

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cccugurccc

cccugurccc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba.Adım Gökhan 15 yaşındayım lise 2.sınıfa gidiyorum 5 ay sonra 16 yaşıma giricem.
    Boyum 1,78 Kilom 66. Kilom 65-70 arası değişiyor genelde.Yaz tatilinde body e başladım 2 ay gittim bi başlangıç amaçlı.Daha sonra okul,sınavlar yüzünden bırakmak zorunda kaldım arkadaşım hala devam ediyor oda 15 yaşında 5. ayı fakat 3. aydan itibaren protein tozu kullanmaya başladı ve gelişiminin çok arttığını söylüyor.Gerçekten de gelişimi gözle görülür şekilde.Ben 2 ay gittim zaten 2 ay da birşey olmayacağını biliyorum kaslar az belirginleşmeye başlamıştı ilk başladığımda vücut hamlıktan dolayı ağrılar falan vardı :) . Size soracak olduğum konu şu body e bu fiziki şartlar altında yeniden başlamalımıyım yoksa 18 yaşını mı beklemeliyim?
    Boyum bence gayet iyi ama az daha uzasa fena olmaz 1,78 boyum.Ayakkabılarla falan 1,80 oluyor.Normalde 1,80 1,82 falan benim için ideal.
    Sizce bu şartlar altında başlamalımıyım yoksa 1 2 sene daha beklemelimiyim? Başlarsam kaçıncı ayda protein tozuna ihtiyacım olur ? 18 yaş altı için protein tozu zararlımıdır ? Gittiğim body salonunda barda protein satılıyordu 1 kereliğine kullanmıştım tadı falan güzel antrenman sonrası bi iyi geldi sanırım daha çok çalışmış gibi hissettim. Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler BodyForum ailesi :)

Ekli Dosyalar:

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Başlamak için yaşın normal..Boy konusunda sıkıntın olmaz, arada gider 1-2 saat basket atma çalışmaları yaparsın.Sonuçta o da spor.Bir de büyüme yoğurdu denen o yoğurtlardan yersin faydası olur.Sonuçta basketçilerin boyu belli.

Sana beslenme programı ve antreman programı lazım bunu da gittiğin salonda mutlaka verecekler.Zayıf bir vucudun olduğu için gelişim sürecinde protein ağırlıklı beslenme yanında karbonhidrata da ihtiyacın olacak gelişme için.3 ay olabildiğince doğal alacaksın, 3. aydan sonra suplemente başlayacaksın.

3. cccugurccc

cccugurccc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkürler.Başka görüşü önerisi olan var mı?

Sayfayı Paylaş