Body başlıyacağım et sevmiyorum yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alfadawn tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alfadawn

alfadawn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar 20 yaşındayım kilom 53 bodye başlıyacağım ama et,balık,tavuk falan sevmiyorum. et yemediğim için ilk aydan protein tozu kullansam sorun olurmu ?

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Valla etle alamadığın proteini protein tozuyla alıcan mecburda , kırmızı eti felan anlıyorumda , tavuk ve balık , heleki balık çok yararlı bir besleyici yiyeceği sevmemen ilginç.Aslında ben sana şunu söylim bu spora başladığımdan beri yemeklerin tatlarını pek anlamıyorum :) kilonda 53 bence yemelisin tabi tercih sende..Proteini kilonun 1.5 katı olarak almaya çalış her öğünde 30 gram proteini aşmamak şartıyla..Nasıl alıcağın sana kalmış.Et vs almıycaksan protein tozu mecbur.

3. alfadawn

alfadawn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam küçüklükten beri sevmiyorum kokusuna bile tahammül edemiyorum o derece :) protein tozu ile birlikte ne önerirsiniz ? fındık badem ceviz bunların yararı olurmu ?

4. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    madem et yiyemiyorsun baklagillere yönelmelisin.

sabahları süt yumurta peynir gibi besinlerden protein alabilir. diğer öğünlerde ise barbunya, bezelye, kuru fasulye gibi yemekler yiyebilirsin. ara öğünlerede badem, fındık vs. ekliyebilirsin.

ama çeşke et yiyebilseymişin :)

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yumurta beyazı çok yararlı protein konusunda yanı sıra süt ürünleri , süt-yoğurt.Fındık , badem , ceviz onlardada vardır ama oranı yumurtayla yarışamaz.Proteini bitkiseldende alabilirsin , vejeteryanlar gibi mesela bulgur-nohut bu ikisindede protein miktarı fazladır tüketimini ayarlarsın tabi karbonhidrat daha çok içerirler ama karbonhidrat olarak bunları alırsan hem karbo , hem protein almış olursun.

6. Akhaten

Akhaten Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    et yemek şart değil sen en güzeli sevdiğin bir hayvansal proteine yüklen , lor-kaşar-peynir-çökelek v.b

kuru yemişte bol bol ye ceviz-badem-leblebi gibi ...

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    forum kuralları
    madde 3- Arama Yapın:
    3.1
    Soracağınız soru daha önce forum içerisinde sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Forumda başlık kirliliğine yol açmamak için arama özelliğini kullanmalısınız. Sağ üst köşedeki menüden ARAMA bölümüne ulaşabilirsiniz.
    Aramalarınız sonunda en alakalı başlıkta sorununuzu /yorumunuzu paylaşınız. Bütün bunlara rağmen sorununuz çok daha spesifikse ve alakalı başlıklar bulamamışsanız doğru bölümde kurallara uygun bir başlık açabilirsiniz.
    Arama ile ilgili detaylar ve alternatif arama yöntemleri için tıklayın

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş