Body bırakma ile ilgili

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bb78 tarafından 10 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar selamun aleyküm öncelikle.

Bir sorum vardı aslında 2 :)

Birinci sorum.

Boyum 1.79 kilom 60-61 civarı.
    Ben şimdi 6 ay body salonuna yazılsam ve de protein tozu kullansam vucudum kaç ayda şekillenir ? Yani normal bir yapıya sahip olurum ? Çünki çok zayıf görünüyorum.

İkinci sorum.

Bu soruyu daha öncelerde de sormuştum ama kesin bir cevap alamamıştım. Aslında benim amacım sert yumruk atmak :).
    Zayıf olduğum için önce vucudunu komple sağlamlaştır dediler. Bende ilk önce body salonuna yazılmayı düşünüyorum.

Ben 6 ay body ye gittikten sonra bodyi bırakıp eve kum torbası almayı düşünüyorum ? Sizce yanlış bir fikir mi ? Yani body i bırakmak ?
    Yani body bırakınca yine 60 kiloya iner miyim ? :)

Bunların yanında ;

Barfiks sopası
    Powerball
    El yayı

ve şınav çekmeyi düşünüyorum.

Tecrübeli abilerimden yardım bekliyorum..

2. kartvizit

kartvizit Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Aleyküm selam.1. soruna cevap bunu kimse bilemez iyi çalışıp iyi beslenmen lazım.6 ayda şekil alırsın kiloda alırsın.

2.soruya gelince ben 2 ayda 6 kilo almıştım sporu bırakınca normal olarak beslenmeyede dikkat etmedim.6 kilo gitti..Sporu bıraktıktan sonra beslenmene dikkat etmen gerekli.Yumruk konusuna gelince çok kaslı olman çok sert yumruk atıyor olman anlamına gelmez.Amacın sadece yumruk güçlendirmekse bence body'e gitmek çok saçma olur.Al kum torbanı burdan kendine evde yapılabilecek program uygula beslenme çıkar.Bunları uygula..Boksörler çok kaslı değil farkettiysen doğal çalışıyorlar adamlar.Neyse benim fikrim bu body konusunda çok tecrübesizim 2 aylık geçmişim var artık seni ne derece tatmin eder bu cevap hadi by selametle.

3. ugur6001

ugur6001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sağlam yumruk istıyorsan şınav+arka kolunu geliştirecek tarz çalısmalar ve en onemlısı (OMUZ) bu iki kas gurubunu cok iyi geliştir !!!

4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    a.s
    1. 6 ayda vucut yapabolorsın ama bır yere kadar gerı kılo verırmısın beslenmene baglı
    2. sert yumruk kasla ılgısı yoktur arnold un en ıyı yumruk atan kısı olmadıgı bellı :) kum torbası ıyıdır ama bence 1-2 ay boxa gıt cunku teknık ogrenırsın beslenmene dıkkat etmez ısen kastan yersın .
    ve ayrıca baska destekler de alsan ıyı olur

5. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Body'i ben sürekli devam ettirmeyeceğim bu kesin. Değerli ve bilgili abilerin bir yol göstermesini rica ediyorum.

Söyle düşünüyorum.

Acaba eve bir barfiks demiri alsam ve ona da bir kum torbası assam ve de aşağıda vermiş olduğum programı uygulasam amacıma ulaşır mıyım ?

https://www.bodyforumtr.com/antreman/kendi-agirliginla-kuvvet-kazan-a116.html

Sonuçta şınav barfiks bedavaaaa..

6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Kilo verme konusuda evet bırakınca ister istemez kilo verirsin ne kadar beslenirsen beslen belki vermeyedebilirsin yaşın gereği ama biraz hacim kaybı yaşarsın.

Amacın güçlenmekse iyi yumruk atmak istiyorsan önce bacaklardan başlamalısın :)

Eve al 1 2 dumbbell evde güçlen salona gitme bence.

7. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bence kendine bir zaman sınırı koyma neden sadece altı ay devam edip sonra bırakmak istiyorsun vücut geliştirme sporu hayat boyu devam eden bir etkinliktir uğraştığımız bu spor öğrenme, araştırma ve gelişim sporudur gelişim sadece fiziksel anlamda değil kültürel anlamda da olmaktadır yani olayı sadece ben şu kadar spor salonuna gitsem sonra da bilmemne kullansam ondan sonra şu kiloya gelince bıraksam olarak düşünme inanıyorum ki sen spor salonuna başladığın zaman göreceksin ki bu spor sende bir sevgi hissi oluşturacak ve bırakmak istemeyeceksin çünkü geliştikçe kendine olan özgüvenin artacak insanların sana olan ve senin insanlara olan bakış açılarınız değişecek. Bunun haricinde sert yumruk atmak istiyor olman garip geldi doğrusu bana eğer böyle bir niyetin varsa neden felsefesi tamamen yumruk atmak üzerine kurulu olan boks sporunu denemiyorsun anlayamadım doğrusu.

Birde şunu söylemeden geçemeyeceğim lütfen ama lütfen daha spor salonunun kapısından içeri girmeden kucağına supplemen kutuları dolduran cahillerden olma öncelikle spor yapmayı, sporcu gibi yaşamayı öğren.

NOT:Burada söylediğim söz yanlış anlaşılmasın supplement kullanan arkadaşlara kesinlikle lafım yok sonuna kadar saygı duyuyorum ancak daha spor salonuna başlayalı birkaç hafta olmadan spor yapmayı dahi bilmeden kerameti supplement kutularının içinde arayıp spora karşı olan sevgiyi, sporun istediği disiplinli yaşamı, özveriyi bir kenara itenlere çok üzülüyorum.

tugberk35 bunu beğendi.
  8. rsrc

rsrc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bırakma ıle ılgılı sorularım var

baslayalı 5-6 ay oluyor ve basladıgımda 65 kıloydum boyum 1.76ydı suan 1.78 ve 64 kıloyum 1 ay once 69 dum kılo verdım kas hatlarım tamamen bellı hersey cok guzel ama baya zayıfladım karnımda damarlar cıktı kasıktan falan karna dogru sıx packlerın ustunden flan damar gecıyor neden acaba ? birde sporu bırakınca sarkıcak kotu olacaksın çalışma yagsız ol zaten guzel vucudun ol dıye seyler duyuyorm napayım anlamadım . son olarak boy durdurması varmıs omuz ve bacak hareketlerı kemık sertlestırıp uzatmıyormus onun hakkındada bılgı verebılırmısınız lutfen

tugberk35 bunu beğendi.
  9. tugberk35

tugberk35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aleyküm Selam ben 16 yaşındaym 88 kılodaym 1.85 boyum bugün basladm finess kac ayda benim vücud gelişir ek olarak ne yapmalıymbench_Obench_Obench_O

10. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-23'e aykırı başlık açmak!

Alıntı:
    Madde 23- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmış mıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme
    ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş