Blonde IF+ketojenik beslenme günlügü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Blonde tarafından 4 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. adnan mert

adnan mert Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ya hacılar ben tahmini 103 kilo felanım da bu keto işi aklıma yattı ama bu sene üniv. Sınavlarına felan hazırlancam da acaba psikolejik yönden falan etkiler mi ki ikş haftadır çok sıjı olmasa bile karb epeyi azalttım mide küçülmüştürde biraz bi üç kiloya kadar verdim ama ay insan korkuyo ya 16 saat aç kalmak aman tanrım

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    16 saat aç kalma ketoda değil IF' de var. Bazı günlerde 24 saat öneriyor bunu duyuran kişi en iyi etki 24 saatte alıniyor fazlada yapilabilir diyor çogu sporcu off günlerinde yapıyor bunu. 36 saate kadar yapıliyor genelde yatağa aç giremezsen 24 saatte de bozabiliyorsun. Warrior diyet de bu mantıkla zaten onun yazarı duyurdu bu IF yi. Normalde 16 saat açlik . Zaten uykuda 8 saati gidiyor. Ee tabi birazda irade lazım. Zaten if yapmadan öncede buna benzer bisi yapiyordum simdi düzene soktum zaten 5 aydir kahvaltı yapmıyorum ıf oluyor bir nevi. Ben bu sene kazandım universiteyi 2. Senemde kazandım. Sana önerim spor diyet herşeyi boşver derslere bak. Ben evde spor yapmama ve mezunum okulum olmamasına rağmen sporla dersi ayni anda yapamadım. Çok uzun bir mesele uykum geldi maalezef :( yaşamış biri olarak yapma dersini yap önünde uzun yıllar var spor her zaman yapılır ama sınava her zaman hazırlanmıyorsun. İlk sene bu yüzden kaybettim zaten sınavi.

3. adnan mert

adnan mert Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben o zaman öyle yapıyım ama çok fazla kilom var ya az bi versem bi on kilo falan derse veririm kendimi ama aslında haftada iki günden zarar gelirmiki ya :(

Blonde bunu beğendi.
  4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  5. adnan mert

adnan mert Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben o zaman öyle yapıyım ama çok fazla kilom var ya az bi versem bi on kilo falan derse veririm kendimi ama aslında haftada iki günden zarar gelirmiki ya

6. adnan mert

adnan mert Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Tamam hacı sağolasın ya ben öyle yapıyım

Blonde bunu beğendi.
  7. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

If in amacı insulin yükseltmeden uzun süre yağ yakımı? Keto da zaten devamlı insulin dipte. Kendine eziyetten başka bir şey değil. Yağ ve pro sindirilirken bir miktar enerji harcanıyor. Kaloriyi yükseltmen senin aleyhine

Blonde bunu beğendi.
  8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kaloriyi ben bilerek az giriyorum. Çunkü evde mutfak tartım yok aslında daha fazla yiyorum mesela 100 gr yazıyorum ama o 150 gr civarı oluyor. Beslenme fazladan kaloriyi aliyorum zaten. Bu arada dostum Allah senden 1000 lerce kez razı olsun yardımların çok makbule başladı sen olmasan ketoyla tanısamazdım anlayamamıştım başta diyeti senin sayende anlayıp uygulamaya başladım. Bu diyeti uygulayıp amacına ulaşana kadar devam ettiren forumda birtek sen varsın zaten umarım bende sonunu gorürüm :)

je ne regrette rien bunu beğendi.
  9. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Rica ederim ne demek. Ama sakın benim gibi 1.200 civarlarına düşme son evrelerde. Ters görebilirsin dünyayı. İşin güzel yanı ketodan çıkışta iğrendiğin yulafı yemenin hazzı dondurmada bile yok. Antrenmanı full body yap daha verimli olacaktır. Ayrıca ıf e gerek yok ketoda

Blonde bunu beğendi.
  10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Antremanları 3 günlük olarak böldüm zaten evde çalıştığım için haftaya bölmüyorum

Upper body
    Lower body
    Off

Tarzinda 4. Gün yine bu şekilde devam ediyor. Yükleme günü sabah 10 da kalkıyorum 12 de tüm vücud idmani yapiyorum 15 12 tekrarlı hareket bitiminde 30 tekrarli droplarla kasları tamamen boşaltıyorum glikojenden. Ardindan ver elini bim marketleri 1 sepet dolduruyorum abur cubur kahvaltı niyetine :) ketoda 36 saat yükleme deniyor ben 12 saat yapıcam. If yi ben uygulamak istedim uzun süre açlıkları severim zaten. Kahvalti da yapmıyorum aylardır biraz daha ać kalınca if oluyor. Bana pek sıkıntı olmuyor alışığım zaten. 1200 kalorilere düşme deģilde if de 24 saat açlık öneriyorlar bazı günler 1 gün hiçbirşey yemeyende var. 1 kere yaptım gerçekten zor bundan sonra belki yükleme öncesi günde yapabilirim ama belki. Sağol öneriler için

11. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    bu if diyeti olum orucu gibiymis 24 saat aclik falan bunu yapan varmi merak efiyorum

12. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Normalde 16 saat açlık 8 saat yeme. Arada 24 saate kadar çıkıyor 36 saat yapilanida var haftada 1 kere. Sadece zayiflama içiin deģil sağlik içinde yapiliyor amerikada su orucu klinikleri var kanser tümör gibi ciddi hastalıklar tedavisi için oruç yaptırılıyor 20 30 güne kadar çıkan türleri var. Sporcular da genelde 16-8 oluyor. 24 yada 36 yapanda var haftada 1
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2014 ---
    If nin açılımı intermitting fasting demek yani aralıklı oruç. Ama su içilebiliyor ve kahve

13. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kalkış 12.00

İdman 15.15-16.30

Öğün 1 17.30

400 gr yağlı tavuk

Öğün 2 22.15
    50 gr kaşar
    150 gr tam yagli beyaz peynir
    75 gr köy peyniri
    50 gr leblebi

2 gündür ölçulü yemiyorum evde yemek pişiyor tavuk ve balık. Yağını ölçemediğimden kalori saymadım. Bugün annem fırında tavuk yapmış poşette. Yaģ katmadım dedi ama kap yağ doluydu tavuğun yaģi her çatal tavuğu yağa batırarak yedim tavukta yağlıydı zaten but falan derisini yemedim. Yarindan sonra beslenmeyi biraz daha düzenlicem. Ketoda 6. Gün kendimi standart hissediyorum kötü yani ama aşırı değil psikolojimin biraz daha dayanma gücü var gibi. Leblebi hakkında bişey göremedim ketoda çok karbo içeriyor sonradan öğrendim 2 gündur 50 gr yiyorum yasak büyük ihtimalle bundan sonra tüketmicem.

14. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kalkış 11.00

Öğün 1 14.45

Lor peyniri 200 gr
    Yoğurt 250 ml
    2 kaşık zeytinyağı
    500 ml su

Bunları blendırdan geçirip içiyorum . Tadı milkshake gibi değil tabiiki ama içilebilir tadı var. Bundan sonra idman öncesi yada sonrası ögünüm olacak bu shake.

Öğün 2 19.00

4 yumurta
    3 kasık zeytinyaği
    50 gr kaşar
    75 gr köy peyniri
    20 zeytin
    50 gr sucuk

Makrolar
    140 gr yaģ
    105 gr Protein
    22 gr karb

1750 kalori peyniri biraz arttırcam kaloriyi 1900 e tamamlarım

Tavuk yemediğim günler shake'imi icicem

15. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Kakao atabilirsin, zeytinyağı yerine de fıstık.

Blonde bunu beğendi.
  16. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sütle olsa kakao olabilir haklısın. Zeytinyağida idmandan önce enerji icin koydum fıstığı alışverişe çıktığım zaman alıcam denerim sağol

17. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Kakao suyla da olur, denedim ben sen de dene :D

Blonde bunu beğendi.
  18. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Bir bilgi eklemek istiyorum 3 günde bir yaptığınız bu oruç açlık orucu deniyo ve yapılan araştırmalara göre bu diyette büyüme hormonu normalden fazla salgılanıyormuş vr başarılar

Blonde bunu beğendi.
  19. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Faydalarını yararlarıni biliyorum tesekkürler O yaptığımm 36 saatlik orucu iptal etmiştim fakat vazgeçtim yarın tekrar uygulicam onun faydaları saymakla bitmez tıpta sağlıkta sporda vs . tıpın kurucusu hipokrat hastaysan ilaç içmeyin 1 gün aç kalın diye sözü var avrupa amerikada çok popüler amerikada yanlış hatırlamıyorsam su orucu diye de geçiyor 300 den fazla kliniği var ama bizim ülkeye tabiiki bazı fikirler yıllar sonra geliyor kalıplaşmış fikirleri tabuları yıkamıyoruz özellikle bu vg spor camiasında.Tekrardan Teşekkürler sanada başarılar .

egemennn, StormBlast ve requ. bunu beğendi.
  20. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Bir sorum olucaktı 36 saatlik açlık diyetinde antreman yapıyomusunuz?

Blonde bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş