1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

bktm şu paragözlerden...(3 aylk acemi bodyci)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve marthel tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    merhaba yaşm 18 kilom 70 boyum 1.80 bu sporda 3. ayım...beşktaşta adını vermek istemediğim bi spor salonunda başladm vücud geliştirme sporuna başladgmda 63 kiloydm daha 5.günde hocamın diretmesiyle supplemente başladm bana hardline progainerı 500gramlk kavanozlarda 50 milyona sattı bunu bi haftada bitirceksn dedi iki kere aldktan snra dedim bu böle olmaz btn harçlklar gitti internette araştrnca 4,5 kilolugn 120 milyona satıldgnı gördm yani insan kazık yerde bu kdr mı kazk yer..neyse sesimi çıkarmadm babam kullanmama izin vermedi dedm gttm 4,5 kilolgnu tavsiye üzerine internetten aldm ve 2 ayda 7 kilo aldrdı bu gainer.1 ay boyunca dayanklılık programı uyguladm yani az ağrlk çok tekrar haftada iki gün her bölgeyi çalştırarak son iki ayda her hareket 4 set 8 tekrar olmak üzere çok ağrlk az tekrar prensibiyle dvm ettm haftada iki gün gttm göğüs-biceps omuz-triceps-kanat ve her idmandan snra karın antremanı..fakat bu son ay bizim hoca yine coştu bu seferde sana iğne vurucaz die tutturdu.uzun uzun anlattı ama sürekli ilaç ismi kullandgndan bn hiçbişey anlamadm bunlar hormon ama çok hafif gelişmene yardm edicek zararı yok haftada 4 gün vurulcaksn fln flnn..primobolanlı bişiler demşti aklmda bu kaldı boyda uzatıomş.ama bnm gözüm açlmştı bu site sayesnde 8) dedm hocam tmm parayı ayarlaynca bn sana getirirm çnkü adam hayr deince anlamıo hergün hergün yarm saat başımn etini yiyo.fakat bgn olan oldu antreman çıkışı hoca odasına çağrdı kutu kutu ilaç var masada senin ilaçları getrdm dedi sana eczane adresi vericem burda vurdurcan normalde 300 milyon tutuo ama 200 e hallettk iki takstte ödersn acelesi yok(aklısıra bide kıyak geçio bana) bunu duynca bnde hocam sen yoluna bn yoluma ddm mayıs için bu aydan kayt yaptrmştm parayıda almadm helali hoş olsn yeterki bnden uzak dursun arkamdan hala dioki sen bu kafayla zor gelşrsn basıcaktm küfürüde yinede büyüğmz bişey demek bize yakşmaz...

neyse derdimi anlattıktan sonra esas konuya gelelm bunun üzerine başka bi salona geçtm ama bu salon askeriyenin ve sadece kullanmak için aylk aidat ödüosn antrenör yok..bu yüzden hocalarmn programlarına ihtiyacm var resmlerimi altta koydm..öyle fazla gelişmek gibi bi amacm yok ama bu sporu yapıosakta hakkını verelm yani dışardan farkedlsn boşuna kürek çekmş olmayalm :) bu spor için temeli attgmı düşünüorm bu ay hacm yapmak istiorm beslenmeyede daha çok ağrlk vericem ve haftada 4 gün gdcm buna göre bir program çıkarırmsnz??bide supplement olarak whey gainer kullanmayı düşünüorm çnkü bi 5 kiloya daha ihtiyacm var onun yanına ek olarak bi supplement daha almam gerekir mi??bn kendime göre bi program çkardm ama ztn yazm uzun oldu bide onu yazp kirlilik yaratmym...

2. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Valla o adamdan kurtulmakla cok ıyı etmıssın basına baya dert fln acardı...3 aylık bodycıye steroıd ne alaka ? Adamlar kafayı yemıs paragoz ınsanlar valla..Neyse sen calısmaya dvm et bnm gıbı :p

3. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ya işte memleketimin paragöz insanları neyaparsın böyleleri yüzünden bu spor insanlar için itici geliyorya aklınca basacaktı streoıdı sana sonrada gelenlere bak bu adam neydi ne oldu ben bunları bunları sattım ona dev gibi oldu görende aaa gercekten öyle felan deyip saldıracaktı ne oldugunu bilmeden :) sonuc ıtıbarıyle cok iyi yapmıssın resimlerine dikatlice baktım bence oldukca iyi görünüyor 18 yasındakı biri için boyunun uzun ve kilonunda70 oldugunu hesaba katarsak poz vermeyı bilmemende kotu tabi gainera gelince arkadasım gaınerlerın 100de 18 proteın 100de 82si carbonhıdrattır yani seker kılo aldırır ama kas degil carbonhıdratlar guc artısına neden olur ve daha kolay ıdman yapmana yardımcı olur benim tavsiyemse sana proteın kullanman eger yanında ıllakı bıseydaaha kullanmam gerekırmı dıye sorarsan sana gulutamını öneririm bana göre sana biçilmiş caftan konunu takıp edecegım basarılar

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Selam Marthel.Yaşadıklarını okudum ve üzüldüm.Maalesef ülkemiz cahil ve para tırtıklama peşinde hoca bozuntularıyla dolu.Ben de buna benzer durumlara çok şahit olduğumdan seni iyi anlıyorum.Yaşının küçük olması ve sporda yeni olman nedeniyle suistimal edilmişsin.Her neyse olan olmuş,bundan sonra ağırlığını koy.Çünkü sağlığını,paranı,hakkını korumalısın.Sonuçta belli bi ücretle salona giden bi MÜŞTERİSİN VE KİMSE SANA ZORLA SUPPLEMENT VE İLAÇ KULLANDIRAMAZ! Bundan sonra karşıdaki insana bu tavrını hissettir,sana sadece bi kere şunu veriyim şunu al büyürsün gibisinden bi teklif eder yok almıyorum,ihtiyacım yok dersin kesersin olur biter.Ben böyle yapıyorum,kafam da rahat kimse de bana zorla bişi kullandıramaz.Her neyse.

VÜcuduna gelince vücut daha yeni oturmaya başlamış.En azından bi 6 ay daha çalışmalısın.Kilo almak için kendini sürekli zorla,öğünlerini 5-6 yapmaya çalış ve zamanla miden büyür ve iştahın da açılır,kilo alırsın.Sadece gainer a yüklenmekle kilo alamazsın.

5. etsutyumurta

etsutyumurta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    salonu birakarak en dogrusunu yapmissin dostum. gelismede 3 ay icin hc fena degil aynen devam et. bence gainera ara vermen daha iyi olur

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bizler Türkiyede para pesinde olupta ögrencilerine steroid tavsiye eden cok hoca var deyince bir kesim halen anlamiyor, ve neden steroid konusuluyor bu forumda diyor.
    Su an bir kitap hazirliyoruz ve bu kitabi sadece hocalara bedava dagitacagiz (steroid kitabi)
    Artik anlasinlar neymis bu steroidler - zararlari neymis ona göre hareket etsinler.

Marthel,

Türkiyede böyle olaylari gizleye gizleye cogu zaman önleyemiyoruz. Yarin sana yaptigini baskasina yapacak ve sonuclari sen düsün. Bir ögrenci hocasina güvenemeyecekse kime güvensin ?
    Ben senin durumunda olsam hic cekinmeden ismini ve salonun ismini buraya yazardim, yoksa bu "Hoca" devam edecek.

7. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    bu salonun ismini deşifre etmek (her ne kdr onların yaptgı dooru olmasada) ne kdr etik bir davranş bilmiyorm ama steroidler hakknda fazla bilgisi olmadan hocanın sözüne güvenp belkide hayatına mal olacak bi konuda araştrmadan bunları kullanmaya karar veren arkadaşlarımızı önlemek amacıyla söylüyorm.beşiktaş ortabahçe sokakta bulunan fitness center...

bnm bu konuyu açmamdaki esas amacm bana uygun program çkarmanzdı hocalardan bunu en kısa zmnda bekliyorm çnkü bgnde eski programı uygulamak zorunda kaldm...

8. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    bende iki haftadır spor yapan adama (ki reşit bile değiller) primabolan yada her neyle aldıran aşağılık insanlarla çalıştım. Beni resmen soğuttular bu işten diyebilirim isim wersem çoğunuz tanırsınız. :?
    koca adama önerecek kadar ezik olabilirsin ama askere bile gitmemiş adama satarsan yazıktır günahtır.
    daha dandıl diyen sporun s'si ile uzaktan yakından alakası olmayanlar salon açar oldu we bunlar türkiyede yarışıyorlar.
    sonrada neden türk vücutcusu yok diye ağlamayalım. :)

9. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    desifre etmen iyi olmus bence inanıyorum o salondanda burada üye olan arkadaslarımız vardır zaten biri ogrense herkes duyar :D

10. kaufman03

kaufman03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    boyle saygısız ve insan sağlığına bile onem vermeyen kisleri ulkemizde gormek ne kadar da uzucu

tamam kardesim saygısızsın adam değilsin de eğer tek kisinin bile saglığını bozarsan bunun hesabını ahirette nasıl vereceksin?
    hadi onu da gectim vicdan azabı cekmeyecek miisin?

11. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Ben belediyenin salonund açalışıyorum burdada hoca ilgisiz !
    herkes yanlış yunlş çalışıyoki onun verdiği programda yanlış tamamen !
    ben göze batmıyım diye hocaya bişi demedim ztn hoca bile olduğu meçhul torpille gelmiş olabilir!
    spor eşyası satıyo buda bende 2 tane alıcam salon normalde h 3 gün alıcamı duyunca istediğin zaman gel dedi bana:)

12. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    kmse program yazmck galiba..bn kendi çkardgm programı yazymda siz yanlş varsa düzeltin..

pzt- göğüs biceps - bench press 4*(10-8-6-4)
    dumbell fly 4*10
    incline bench press 4*(10-8-6-4)
    incline dumbell fly 4*10
    pullover 4*10
    butterfly 4*10
    cable crossover konusunda kararszm daha erken mi bu hareket için?
    barbell curl 4*(12-10-8-6)
    hammer curl 4*(12-10-8-6)
    preacher curls 4*(12-10-8-6)

çarşamba-sırt-kanat-triceps barfiks 4*8
    Lat Pulldown (ön-arka) 3*10
    cable rowing 4*10
    dumbell rowing 4*10
    bench dips 4*12
    alna triceps 4*8
    triceps pushdowns 4*8
    Dumbbell Extension 4*8

cuma-omuz-trapez military press 4*10
    enseye barbell ile press 4*10
    arnold press 4*8
    Lateral Raises 4*8
    Front Dumbbell Raises 4*8

cumartesi-bacak squat 4*10
    Leg Press 4*10
    Leg Extension 4*10
    Lying Leg Curl 4*10
    Thigh Abductor 4*25

evet böyle bi program yaptm forumdan edngm bilgilerle yanlş buldgnz yerleri düzeltrsenz çok sevnrm yrn başlıorm bu programı uygulamaya

13. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    trapez hareketini yazmayı unutmşm

Smith Machine Shrugs 4*10
    Upright Barbell Rows 4*10

ve haftada 3 gün karın için crunch hareketleri

14. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Program gayet iyi bence.Yalnız göğüse presslerde 4 lü 6 lı tekrarlar yerine 8-10 tekrar yaparsan göğüs için daha iyi.12-10-8 ya da 3*10 gibi.

15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Geçen gün henüz 17-18 yaşlarında daha 2-3 aydır salona gelen bir kardeşimiz var muhabbetimizde var, biceps antrenmanımın sonuna kadar bekleyip dinlenmeme fırsat vermeden bilek güreşinde bana kafa tutmaya bayılır, yine böyle bilek güreşi için sehpaya eğilirken kıçım ağrıyo diye ağzından kaçırdı, kürmü yapıyon dedim, yok sadece yağ yakıcı abi dedi (yağ yakıcı enjeksyonmu var?), winstrolü yemiş kalçadan, hatta kuvvetide artmış, birde daha bir-birbuçuk aylık sporcunun dolabına bir poşetin içinde ilaçları koyarken gördüm, nedir onlar bakabilirmiyin dedim bi baktım enantat falan var, nasihat falan vermedim sadece kullanabilirsin ama bak hoca fiyatları biraz yüksek tutuyo bende düşünüyorum ama masrafa gerek yok falan dedim, zaten tozuyla mozuyla 400 küsürü buldu dedi bana, yani az parada değil, birazda bizim insanlarımızda abukluk şimdi tutup bunlara bilgi aktarımı yapıp seçimi kendilerine bıraksan, yetinmeyip supp.leride düşük karla satsan bunlar naz yapar, onu bile almaz en azından benim gözlemlerim böyle, belkide yanılıyorumdur, salon sahipleri böyle yapmıyor, direk "sen yağ yakıcı kullanman lazım" "sen kilo aldırıcı kullanman şart" "kür yapalım sana" diye psikolojik etki sağlayarak ganimet peşine düşüyor.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş