Bizler yaratık mıyız? Neden böyle bakıyorlar?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve TANTO tarafından 27 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Öncelikle BFTR üyelerine selam olsun.

Ben 17 yaşındayım, yani lisedeyim hala... Beslenmeme çok dikkat ediyorum, günde 5 öğün yiyorum. Sabah kalkıyorum 4 yumurta (4 beyaz 1.5 sarı ya da 1 sarı) yiyorum. Evden çıkmadan önce kendime sıraysır(haşlanmış bulgur + yoğurt + biraz su) yapıyorum, eğer zamanım yoksa yanıma 2-3 dilim çavdar ekmeği ve 100-150 gram kadar lor peyniri alıp evden çıkıyorum. Okuldan çıkmama 2.5 saat kala yemeğimi ders arasında yiyorum. Kantinde yemek zorundayım sınıfta yiyemem. Ancak oturup bu tür şeyler yiyince bana bir yaratıkmışım gibi bakıyorlar ya da sanki fakir bir insanım da o yüzden evden yemek getiriyormuşum gibi bakıyorlar(aşağılayıcı) bu sinirlerimi bozuyor, kimseye bahsetmiyorum vücut geliştirme sporunu yaptığımı ancak sıkılmaya başladım bu durumdan okul çıkışında amino asit ve kreatinimi almam lazım (antrenmandan 30 dakika önce) amino asit aldığımı gören sanki uyuşturucu kullanıyormuşum gibi, elma suyuyla kreatini aldığımı görenler sanki bira içiyormuşum gibi tuhaf tuhaf bakıyorlar soru soranlara cevap bile vermiyorum.

Şimdi gelelim aile çevreme, bu sporu yaptığımı öğrenenler (sağolsun annem), benimle dalga geçiyorlar(ne var ki? bende içsem ilaçları gitsem 3-5 birşey kaldırsam şişerim gibi...). Hiç destek çıkmıyor çevrem ben ne kadar düzgün, anlaşılır biçimde anlatmaya çalışsam da bana ukala etiketini yapıştırıyorlar. Beni destekleyen bir babam var... Ben ne kadar istekli olursam olayım, bu şekilde davranışlara maruz kaldıkça isteksizleşiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum kararsızım. duh

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Tanto sen sakın hiç birşeyden moralini bozma bu işin yapılacağı en güzel yaştasın!
    Unutma ki Arnold 20 yaşına vardığında bu işin zirvesindeydi, sende inşallah hiç birşeyden yılmaz bu yolda devam edersen 20 yaşına vardığın zaman çok işi bitirmiş vücudunu bayağı bir yere getirmiş başarılı bir sporcu olacaksın!
    Her şeyden önce sen sporcusun, onlar ise sıradan insan, Atamızın bile sporculara özel bir saygısı vardır ve özdeyişleri vardır!

Bu spor ne yazık ki ülkemizde hiç saygı görmeyen ve anlaşılamayan bir spor, ama biz sporcular başkasının saygısını görmek için değil öncelikle kendi vücudumuza olan saygımızdan bu sporu yapıyoruz...

O sana fakir muamelesi yapan terbiyesiz adamlar bırak paralarını çarçur edip kalorice yüksek besin değeri olarak berbat fastfoodlarla göbeklerini şişirsinler, sen paranı akıllı sağlıklı bir sporcu beslenmesi için kullanmaya devam et onların göbeği varsa senin sixpack lerin olacak ;)

Ve her zaman için böyle terbiyesiz adamları bilginle ezmeye devam et, bırak gerekirse ukala desinler insanoğlunun ortası bulunmaz, altdan alırsan da sünepe derler o yüzden her ortamda dişini göstermek iyidir!

Bilginle ez, mesela sık bakıyım pazunu nekadar sert demeye kalkışan biri olursa şu şekilde ezebilirsin; hacim almaya yönelik beyaz liflerin yoğunlukla çalıştırıldığı bir kas sert olmaz, ham ve soğumuz kas serttir, ayrıca pazu dediğin bicepsin sadece bir kısmıdır vücudunda en küçük kaslarından bir tanesidir, kola asıl hacmini veren tricepsdir ve ondan 3 kat daha büyük bir kastır! diyebilirsin ;)

Sakın böyle şeylere takılma, bu tip şeyler senin motivasyonunu bozacak son şeyler olması lazım ;)

Kolay gelsin antremanlarında :)

TANTO, Zerk, wardstone ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Çevrendeki olumsuz insanlara inat sporunu yap.Bende dahil olmak üzere bu sporu yapan çoğu kişinin buna benzer dertleri var yalnız değilsin :)Aldırma kimin ne dediğine çoğuda zaten kıskandığından laf atar sana takma kafana yoluna bak :D

4. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    aynı durum. yapıcak birşey yok ben sanvdiç götürüyorum sorun olmuyor son senem, bitince kurtulacam okuldan inşallah.

5. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    bence sen diğer insanlara aldırmadan beslenmene devam et.aynıları benim de basımda vardı.üniversitede de okumama ragmen okula yemek kaplarımla gidiorum ve hala gidiorum.arkadaslarım ilk basta sasırdılar ama sonra alıstılar baya.hatta bazen durup senin yemek vaktin gelmedi mi dedikleri bile oluyor.:)

Azi bunu beğendi.
  6. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Tanto bu sorun yalnız sende yok bu sporla uğraşan herkeste var.İnsanları değiştiremiyorsun ama bi yerden sonra tepki vermemeye başlıyorsun.İnsanların sana nasıl baktığını boş ver senin kendini nasıl gördüğün önemli olan.

7. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Benzer durum benim iş yerimde vardı, tabii bu kadar sert değildi :) İş yerinde mutfak ve mikrodalga olmasına rağmen kimse kullanmıyordu. Ben sabahları gidince yumurtamı yapıyordum, öğlen ve ara öğünleri de evden getirdiğim yemekleri mikroda ısıtıp yiyordum millet şaşırıodu. Şimdi neredeyse tüm çalışanlar evden getirip yiyor :)

Tavsiyem bu eleştirilere kafanı takma. Ancak kimsye birşey açıklamak zorunda değilim mantığını da bırak. İnsanlar seni ne kadar eleştirse de sen kendini ne kadar çok inasana anlatır açıklarsan bir süre sonra eleştirier azalmaya başlar. Yok kimseyi takmıyorum tavrına devam edersen insanlar kafalarından uydurdukları senaryoları yazarlar senin için

TANTO, Pappy ve Azi bunu beğendi.
  8. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    okulda bende yaşıyorum bu sorunları ama kimseyi takma istersediklerini düşünsünler amele kası yapmış adamlara pabuç bırakma.

wardstone bunu beğendi.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben lısedeyken bu spora baslamıstım :)

lısedeyken yemegımı evden getıryordum hemde ole sandvıc falan da degıl yanı baya tavuk - et ızgara makarna yada pırınc ayrı saklama kaplarına koyardım ve goturrdum yanımda :)

sebzede alırdım yanıma buharda pısırdıgım sebzelerı yada meyve de alırdım

unıversıteye hazırlanıyordum yıne aynısını yaptım yemegımı evden goturdum . dısardakı pıs yemeklerı neden yıyım kı hem para ısrafı hemde bos yemekler

su an unıversıtedeyım vejetaryenım artık daha zor ısım cunku tavuk falan alamam yanıma mercımek yemegı alıyorum unıversıtenın ılk haftası ınsalar baya agrıp baktı sonra da alıstılar a dalga gecen varmı dıceksın ınan brak dalgayıo sormaya bıle cekınıyor mıllet :)

emın ol sende devam edersen o senle dalga gecenler 70 kg ıken sen ıyı bır vucuda sahıp bır genc olcaksın ve o tıp ınsanlar sana neden bunu yapıosun bıle dıyemıyecek :)

TANTO, Azi ve draft bunu beğendi.
  10. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    okuldayken yiyeceğim en son yemek mercimek olurdu herhalde. ne zaman yesem gazmana dönüyorum. bu akşam da mercimek yedim mesela şu anda kapsama alanıma girenin vay haline. :D

NacHo, wardstone, YuriBoyka61 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Danny Boy a katılıyorum. Üniversitede her 3-4 saatte bir öğün yediğim için duruma göre 1-3 arası öğünümü yanımda götürüyorum. Okulumda Danny Boy gibi arkadaşlar önce garipsediler sonra bugün neler getirdin diye soran kızlar bile oldu. Hatta hacim olarakta iyiyim, yemek yerken abi neler yemem lazım benim bu spor için falan gibi sorularla gelenler oldu. Birde kızların diyet soruları tabii ki:)

NacHo, TANTO, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Ben lisedeyken bu sporla ilgilenmediğim için pek sıkıntı olmadı yemek konusunda.Üniversite desen 2. öğretimim zaten.Akşam 5 te gidip 9 da eve geliyorum.Üniversiteye yemek götürmeye falan da gerek kalmıyor.Sizin bu bahsettiğiniz sorunlar bana çok garip geliyor o yüzden.

13. imperial93

imperial93 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    SIRAYSIR MI? antakyalı mısın ? :D

sakın o yanılgıya düşme bu arada. bırak ne sanıyorlarsa sansınlar. diğer insanların ne düşündüğüyle çok ilgilenme.

TANTO bunu beğendi.
  14. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Burada bir düşünürümüzün sözü geldi aklıma .. "çahiller içinde kalmış alime acırım" diyor. Gençler malesef sağlıklı beslenmeden bihaberler. Cola , cips , abur cubur , fast food , kolarisi yüksek fakat besin değeri olmayan ürünlerle beslenme çok yaygın. Sen aralarına bilinçli beslenen "farklı" biri olarak girdiğin için sana öyle bakmaları normal. Ama farkıda hep farklı olanlar yaratırlar. Sen sürüye uyma doğru yoldasın yolunda devam et; başarılar..

NacHo, TANTO, Pappy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bizler yaratık değiliz ama belli bi düzeyden sonrası gerçekten farklı bir görüntü oluşturduğu için öyle bbakıyor olabilirler.

16. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    aynısı lisede başıma geliyordu lise4 sınıfta yaşadığım yer küçüktü o zaman ve birazda sosyal birisi olduğum için herkes tanıyordu ve bu sporu yaptığımı biliyorlardı bende sabahçı olduğum için sabah kahvaltısını anca 7.30 gibi yapıyorum eve gelesiye saat 2 oluyor öyle olunca kepek ekmeğine ton balıklı sandviç yapıyordum ilk önceleri herkes şaşırdı fakat bakıyorlar dedim ne oldu işte falan bunlar kantinden ne eti olduğu belli olmayan tatsız tuzsuz şeylere benden daha fazla para verip doymuyorlar hemde sağlıksız falan evden getirmeyede utanıyorlar büyük ihtimal sonra millet benden görünce bizim sınıfın beslenme saati olmaya başladı meyve getirenler evden bişiler getirenler falan hatta sandviçime sulanan bile oluyordu :)

aile işine gelince ilk yaptığım zamanlar baktım bir yerden sonra ek besin lazım alıyordum ama gizli falan sonra gördüler sordular açıkladım ilk başlarda karşı çıkıyorlardı ki annem sağlıkçı yani sonra işte sormuşlar soruşturmuşlar bunlardan birşey olmucağını anladılar artık gurur duyarlar dar birşey giydiğim zaman soruyorlar annem hemen atlıyo vücut geliştirme yapıyor benim oğlum diye babamda öyle hemen benim oğlum falan yapıyor bunlar gururunu okşuyor insanın. ilerleyen zamanlar alışır ailen en azında bende böyle olmuştu :)

Azi, TANTO ve lordmarvel bunu beğendi.
  17. wardstone

wardstone Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı kardeşim sende kendimi gördüm.Bana babam da destek çıkmıyor.
    Arkadaşlara söyledim ben.Böyle tartışınca ben de cevap verince 2 spora gittin artistlendin falan diye dalga geçiyorlar sinir bozucu.
    Şahsen kıskançlıklarından yapıyorlar.Ben takmıyorum hiç.

Onları takma moralini bozma gayet iyi düzen tutturmuşsun devam et.Başarılar

TANTO bunu beğendi.
  18. BrS

BrS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Demek ki herkeste aynı sorun var.Banada destek olan yok.Okula götürüyorum sandviçimi.Kutu sütüm içiyorum.Bol gömlek giyerim fazla kasıntı demesinler vs. Ama şimdi onlar öyle dönerler,pideler,hamburgerler yesinler.Yaz aylarında biz havalı havalı yürürken,onlar denizden çıkıp hemen tshirtlerini giyecekler utançlarından :D

Azi bunu beğendi.
  19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    zamanla herkes alışacak yeterki siz onlara benzemeyin..hatta onlar zamanla size benzemek isteyecekler..

buarada sırf antreman öncesi öğünüm kaçmasın diye resmi dairede toplantıdan çıktığımı bilirim :) herkes ne kadar hassas olduğumu bildiği için sorun olmuyordu..

Azi, TANTO, Akay ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  20. Hypodenz

Hypodenz Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Makina Muh.
    Yer:
    Moskova - Rusya
    yabancilarla calistigim icin sahada onemli bir is yapilirken mesela herkes sigara molasi verelim mi diyor bende firsattan istifade neredeyse kosarak ofise gelip yemek yiyip tekrar sahaya donuyorum artik insanlar da alistilar, maksat ogunler kacmasin:D

Sayfayı Paylaş