Bitkisel Proteinler-baklagil,sebze proteinleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Stygia tarafından 14 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Bildiginiz gibi et ve sut urunlerindeki aminoasit dizilimleri bitkisel proteinler de yok ama buna ragmen binlerce vegan,vejeteryan vg ciler var. Bildigim kadariyla birkac sebze,baklagil I birlikte yiyerek tek bir et teki aminoasit dagilimina yaklasilabiliniyormus,daha dogrusu vucut uretiyormus
    Sizin bildiginiz birlikte yenince kas gelisimine,hipertrofi ye et kadar yardim eden baklagil sebze kombolari varmi?
    Yanlisim varsa lutfen duzeltin.vejeteryan,vegan insanlar nasil besleniyor ?

2. Xanthium

Xanthium Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de benzer bir konu açacaktım belki gerek kalmaz. Biyoyararlıık dediğimiz şey yumurtada 100 olarak kabul ediliyor ve diğer et ürünlerinde düşüyor,sebzelerde ise daha da düşüyor.
    Soruna tam cevap veremeyeceğim ama forumda" sebze ile eti kombine etmek besin değerini (veya emilim oranı hatırlamıyorum) arttırıyor" diye bir ifade geçiyordu. Sürekli et yemekten sıkılan birisi olarak ben de bunu merak etmiştim

3. Xanthium

Xanthium Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
  4. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Borulcenin 100 graminda 24,5 gr proteim var. Tadi da guzel. Egeli bir yakininiz varsa getirttirin derim :)

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Tskler yorumlar icin ben surekli et, karbonhidrat ogunlermii bezelye, fasulye, brokoli gibi sebzelerle yapiyourmnfaydasi oldugunu da dusunuyorum
    peki sadece sebze baklagiln nasil saglam olur?

6. CursedChico

CursedChico Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Yer:
    Istanbul
    150 gram proteine ulaşamıyorum ama.

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Soya proteini aminoasit zinciri tam olan tek besin. Vegan olupta vucud yapanlar cogu steroidli zaten. Ayrica bunlar soya sutu soya kiymasi tofu vs tarzi seyler tuketiyorlar yani sadece sebze yemiyolar. Vejeteryanlarinda cesitleri var cogu zaten sadece et yemiyor. Inek sutu peynir yumurta hatta balik yiyenleride var

8. CursedChico

CursedChico Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Yer:
    Istanbul
    Benim tanıdıklarımın çoğu toz kullanıyor, streoid yok da.

Tofu soya vs de pahalı. Ben o yüzden kilosu 4 liralık yeşil mercimekle filan yetinmem gerkiyor , 10 15 gram protein var 100 grmaında. GÜnlük 100e ulaşmam zor oluyor. Kilo alıyorum çünkü karbonhidrat ve yağ da alıyorum.

mesela kahvaltıda bugün

12 zeytin
    yeşillik
    100 gram yulaf - 12 gram protein
    100 gram sarı leblebi - 15 gram protein
    100 gram kabak çekirdeği - 15 gramfilan bu da

ama bunlar teoride tabi. Öğlen de 200 gram baklagil alsam 30 40 gram gelecek ordan. AKşam da yine 200 alsam 30 40. 100e zor uaştım. Bir tabakta 200 gram mı var emin değilim de bir bir buçuk tabak civarı.

Fazla yersem hem doymuş oluyorum zorlamış oluıyorum, mide büyüeisndne korkuyorum hem de ihtiyacım yok , proteine belki ihtiyaç var ama dipğerlerine yok.

Kaslarımda bileklerimde ağrı var. PRotein eksikliğinden olduğunu düşünüyorum.

Kinoada da tüm aminoasitler var doğadaki. Ama o da pahalı. kilosu 100 lira filandı galiba.

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  10. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Veganlar sporcular icin proteinin fazla onemi yok zaten. Bircok takip ettigim veganin gunluk yediklerini takip ediyorum. Akil almaz derecelerde carb aliyorlar sebze meyve(ozellikle meyve), ve bakliyatlar yiyorlar. Tabi herkes ayni olacak degil bu tarz beslenmeyenler de olabilir.

Blonde bunu beğendi.
  11. CursedChico

CursedChico Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Yer:
    Istanbul
    Nohutta 20, baklada barbunyada 25 gram civarı var da pişirince azalıyor diyorlar.

Kenevir tohumunda da iyi var.

12. 50promil

50promil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yemeğini kendin yapıyorsan falafel yap ,mercimek köftesi yap.değişiklik olur. kurufasülye tatlısı var. üzerine muhallebi gibi birşey yapıpı döküyorsun,gideri var yani iyi yeniyor :) başka yemek bilen varsa paylaşsın arkadaşlar.
    cidden body de çalışması değil yemesi kasıyor. benzetmek gibi olmasın ayı gibi yiyorsun. açıkçası fiyatlar yüzünden et tercih edemiyorum.1 kg göğüs 10 tl pişince %50 küçülüyor ,yemeği kendi pişirenler bilir.tavaya atarsın bit kadar kalır koca şey.2 günde 1 kg yesem ayda 150 yapar. bitkisel protein yanında yoğurtla daha ucuz.

Sayfayı Paylaş