Bisküvi konusundaki merakım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve John Philipi tarafından 7 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Arkadaşlar marketlerde satılan , 10lu 12 li bisküvilerin herhangi birini düşünün, tanesinin paketinde 500 , 600 kalori yazıyor. Bende merak ettim kilo alma döneminde kalori alma sorunu yaşıyorsak her gün 1 tane yenilebilirmi. Yada + ve - leri neler olur. bi düşündümde mass türü suplementlerin bile 1 porsiyonu 1000 kalori kadar. Tam olarak bunu merak ediyorum.?

2. 0zqun

0zqun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    80 gram karbonhidratın 79'u şeker olduğundan pek fazla önerilmiyor, kilo alma döneminde bile. Ama eğer günlük alman gereken kaloriyi denk getirebiliyorsan pek fazla sorun çıkmaz. Ama tekrar ediyorum, bildiğim kadarıyla zaten hazır gıda olduğu için ve çok fazla şeker içerdikleri için pek fazla önerilmiyor. Özellikle Tutku'da çok fazlal şeker vardı yanılmıyorsam.

3. Erkal16

Erkal16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    500-600 kalori ciddi bir rakam. O bisküvilerin içerdiği karbonhidratın çoğu şekerden gelmekte ve kan şekerini çok çabuk yükseltip aynı şekilde düşürmekte. Kilo almaya çalışıyor olsan bile bunu sağlıklı karbonhidratları (Yulaf, bulgur, kepekli makarna vsvs.) alarak yapmalısın. Zaten sağlıklı karbonhidratları yeterince alırsan canında o tarz yiyecekleri istemez. Sonuş olarak olabildiğince uzak durmanı tavsiye ederim.

4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    uzun yolculuga cikan denizciler icin icat edilmis bir yiyecek, gunumuzde belki de en kalitesiz icerige sahip yiyecekler bu grupta. sporcuların uzak durması lazım

5. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    kalorini bulgur pırınc yulaf haşlanmıs patateslerden karsılamaya bak , bisküvi ile olucak iş değil :)

6. korkut

korkut Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Bulk dönemimde onları löp löp götürürsen, birkaç aya göğüslerden löp löp sarkar :D

7. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    herkeze çok teşekkür ederim cevaplar için. Şekerden gelme olayını düşünmemiştim. iyi forumlar:)

Sayfayı Paylaş