Bisiklet mi Koşu mu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve avengeren tarafından 30 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Sizce yağ yakımı için bisiklet sürmek mi daha iyidir yoksa koşu(yürüyüş) mu daha iyidir ?

2. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
  3. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Benim tanıdığım bi abi vardı biraz hantal bi abiydi :) sadece koşar adım yürüyerek [yidiklerinede dikkat ediyodu ama ] tanıyamıcağım bi hale gelmişti :D koşar adım yürümeni tavsiye ederim çok değil 1-2 saat falan

avengeren bunu beğendi.
  4. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    bence arasında dağlar kadar fark yoktur ama tabi bilen biri daha iyi yardımcı olabilir.

avengeren bunu beğendi.
  5. Sabotime

Sabotime Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    genelde koşu en yorucu olan oluyor.ayrıca bi yerde bu yapay koşu ve bisikletin zararlı olduğunu duymuştum.gerekçesi ise normal bisiklet ve ya koşuda rüzgar vücut ısısını düşürüyor ancak spor salonunda yapılan antrenmanda vücut ısısı hep aynı kalıyor.ne kadar geçerli bilemem.
    herneyse konuya gelelim.koşuda genelde zorlanıyorum.sigara içmem buna en büyük sebep sanırım ve sıkıcı geçiyor.20 dakika koşmanın zevkli olduğu söylenemez ama yapmaya çalışıyorum.
    Damar ve kılcal damarlara kan gitmesi için koşu çok önemli.Yapmalısın bana göre.
    Diğer taraftan ayak,baldır ve kalçalarında fazla yağ varsa eritmek için en iyi yöntemin bisiklet olduğunu söyleyebilirim.Gram yağ yok şu an bacaklarımda.
    İkisinide yap bana sorarsan
    Ancak bu ikisini yapıyorsan hele hele koşu yapıyorsan alt tarafı çalıştırmaya yönelik bi programda yapmalısın.1.ayımda alt tarafı çalıştırmadığım için bacaklarım aşırı büyük ve düzensiz duruyordu.
    çok uzun oldu lafı çok uzattım kusura bakmayın.

Barkın Taşcan ve avengeren bunu beğendi.
  6. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    O mu bu mu diye sorma her ikisinide yap diyorum ben :)

avengeren bunu beğendi.
  7. alper015

alper015 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    bana göre bisiklet koşu bandından daha hızlı kalori yakıyor ekrana baktığımda adı kalorimetremi artık neyse bisiklette baya hızlı artıyor koşu bandında oldukça zordu bisikletle çok daha hızlı terliyodum ben

avengeren bunu beğendi.
  8. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Hacim derdindeysen tabiki bisiklet. Çünkü hacimli ve hacim almaya çalışan biri koşarak kendini hırpalayabilir ve hacim kaybedebilir.
    Derdin küçülmekse koşu bandına ağırlık verilmelidir. Koşu vücudu hırpalar; ama kalori bazında bakarsan daha fazla kalori yaktırır. Definasyona giden yol koşu bandından, hacim kaybetmeden cardio yapmaya giden yol kondisyon bisikletinden geçer.

Elbet bu ikisinden birini yapmak anlamına da gelmemeli. Çünkü organize çalışan bir sporcu hepsinden yeteri kadar yapmalıdır; ama yazın koşu bandına ağırlık vermeye çalışırım ben...

avengeren bunu beğendi.
  9. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Her ikisinin de kendine göre faydaları var. Koşmak yerine koşar adım yürüyerek ben her ikisini de en az 10dk. yapıyorum. Sana da tavsiye ederim. Bu şekilde hem sıkılmıyorsun hem 20dk kardiyo yapıyosun en az. Sıralamayı değiştirerek deneyebilirsin. Ama birini diğerine tercih edecek kadar çok seviyosan onu yap. Yani sevdiğini seç.

avengeren bunu beğendi.
  10. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada 3 gün aç karnına 8:30 da başlıyorum 30 dk koşu 15 dk basket oynuyorum 30 dk bisiklet sürüyorum açık hava çok iyi geliyor..

avengeren bunu beğendi.
  11. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Yorumlarınız için çok teşekkürler. Ben bacak bölgemi biraz inceltmek istiyorum, bel bölgesi yağlarını yakmak istiyorum ve dışarda kullanacağım için bisikleti tercih edicem.

Son düzenleme: 31 Temmuz 2011
  12. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bisiklet sürme derim.Uzun süre bisiklet sürünce cinsel organa giden damarlar bir pipet gibi sıkışır ve bu durum kısırlığa dönüşebilir.Merdiven çık ve koş bence.

avengeren bunu beğendi.
  13. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    lisanslı bir biikletçi olarak sana birkaç tavsiye vermek isterim....

Kondüsyon ve Yağ yakımını zirveye çıkarmak için hem koşu hem de bisikleti birlikte kullan

Kürek Makinasında çalışma imkanın varsa kesinlikle öneririm

İp atlamayıda ayrıca dene

şimdi biraz karışık oldu ama gittiğin bir salonda tüm bu imkanlar var ise dönerli olarak kullanabilirsin

15 dk bisiklet 15 dk koşu 15 dk ip atlama ve en son olarak max dk. kürek makinesinde çalış...

şuanki kondüsyon düzeyini bilmediğim için kendine uygun olarak dakikalarını ayarla....

mesela HIIT tekniğiyle yüksek orta düşük tempolar arasında gidip gel sprinte kalk sonra hızını azalt ve yavaşla

Böylelikle tüm vücut kasların bu kardioda çalışmış olacak....pazartesi çarşamba cuma yaparsan verim alırsın

zamanla kondüsyonun arttıkça günleri arttırabilirsin

ayrıca diyettte yaparsan vücuttaki yağ oranınnı azaltıp vücudun taşımış olduğu yükü azaltırsın....

avengeren bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş