Birseyleri Yanlis Yapiyorum, Lütfen Yardim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hasan_B tarafından 27 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Hasan_B

Hasan_B Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Forumda bu tarz fazlaca konu var, farkindayim ve inanin usenmeyip tektek okudum.iyi kotu bilgi sahibi oldugum konularda oldu ancak fena sekilde aklim karisti.
    Oncelikle sundan bahsediyim..sadece 3 aylik vg gecmisim var..ve baslayana dek en ufak bir bilgim dahi yoktu.
    2 yildir Yurt disinda yasiyorum ve bir spor salonuna kaydoldum.yabanci dilim cok iyi olmadigi ici antrenorume biryere kadar ifade edebiliyorum kendimi..o da vucut gelistirmeden yana fit kalma kisminda sanki olayin.pek sallamiyor..
    Ilk ayimda oldukca duzensizdi antrenmanlarim ve yeme icmem ..2 aydir sekerle aram yok..sekerli gidalar ve asitli icecekler tuketmiyorum..proteini bol yiyecekler tuketmeye ozen gosteriyorum..uyku duzenim isimden dolayi duzensiz malesef ve antrenman saatlerimde.
    2ay da neredeyse en ufak bir degisiklik yok vucudumda..yaklasik 2 haftadir protrin tozuda kullaniyorum..ve antrenmanda kendimi zorlamamam ragmen sanki birseyler yanlis.dumbell ile yaptigim calismalarda 10kg in ustune cikamiyorum..cikarsam dogru birsekilde tamamlayamiyorum setleri..nette okudugum yazilarda agirlik kalkarken nefes verilir diyor benim antrenorim tam tersini..bu olay bu kadar onemli mi..dogru olan ne..
    Bu 3 ayda gobegimde yag azaldi ama sekle girmek istiyorum en azindan disaridan bakan biri spor yaptigimi anlayacak kadar..ve henuz bir antrenman programim yok..tam vucut mu yoksa bolgeselmi calismaliyim..cardio calismalimiyim.kafami kurcalayan sorulardan biri..

Yasim 24
    Boy 180
    Kilo 77

Kol 33
    Bel 94
    Gogus 104

Kollarimi cok ince buluyorum ve gobegimde kas gormek istiyorim artik.ne olur program konusunda ve sorularima yardimci olun tesekkurler..

Resimlerimi ekleyecegim, sizin onerileriniz icin..
    O[​IMG]

2. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Seni temenni ederim, eger saglam antreman cikariyorsan ve iyide besleniyorsan, gelismemende ki en buyuk etken uyku.Bak uykuyu kimse sallamaz, derlerki 8 saat uyu yeter.Hayir yetmiyor en az 9, 10 saat uyuyacaksin.Jay ustad bile en az 10 diyor.Neden mi uyku bukadar onemli? Cunku cocuklar uykuda buyur, buyume hormanlar uyurken salgilanir.Bunun en guzel kaniti devlet spotlaridir.Unutma dostum spor bir ucgendir.Her uc bir anlam tasir, antreman, beslenme, uyku.Birtanesi olmasin bu is olmuyor.Vucuda gelecek olursak, calisilmis gorunmuyor, antreman programini gozden gecir derim.Yabanci dille ilgili herangi bir sorun olursa yardimci olurum, Ingilizce, Almanca, birazda Ispanolca.
    Bil mukabele saygilar.

istanbul beyfendisi bunu beğendi.
  3. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Hesaplamaya gırmen gerekıyopr. Sihirli rakam 500 'dür. Yağ yakmak istiyorsan harcadıgından 500 calori az al. Kas yapayım dıyorsan +300-200-500 al dene yaglanma vs varmı bulursan ortak kalorıyı dusurursun.

Ha ben her ıkısınıde yapıcam sabıurlıyım dıyorsan 3-4 gun harcadıgından - 500 4-5 günde harcadıgından +200 al.. suan bunu bende denıyorum ıyı sonuclar aldım.

Antrenmanda ise once ısınma yap sonra kaldırabıldıgın en yuksek agırlıkla 5-6 tekrar yap hafıf çalabilirsin hareketten dizlerinden vs sonra gerılımı verıp ıy ısıkıstırarak 10-12 tekrar yapabılecegın agırlık al..

4. Hasan_B

Hasan_B Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tesekkurler onerileriniz icin.malesef 5 6 saatten fazla uyuyamiyorum..
    Cardio agirlik antrenmanindan once mi ..isinmak icin mi yoksa antrenmani bitirmeden mi?
    Ve gobegi yok etmek icin cardio sart degil mi?
    Kollar icinde dumbell ile calismaliyim

5. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    bence cardıo yapma. vucut tıkanırsa yaparsın.mutfak terazısı al yedıklerın ıtartt harcadıgından 500 calori aa z al.

6. Hasan_B

Hasan_B Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bu yedigim ictigimin kalorisini nasil tartip hesaplayacagim..surekli disarda yiyip iciyorum ..elimden geldigince balik et tarzi tuketiyorum aksamlari salata falan..tabi son 2 3 aydir ozrn gosteriyorum sanirim benim isim yas..:/

7. Hasan_B

Hasan_B Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Antrenman Programimi neye gore hazirlayabilirim? Biri kendi kuandigi programi yazabilirmi 2.ay 3. Ay icin

8. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    hangı harekette pump hıssedıyorsan onu yap

9. Hasan_B

Hasan_B Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Birde su var yeni baslayanlar icin bolgesel antrenman programi onerilmiyor.tam vucutmu calismaliyim?
    Illa kosmak istiyorsam antrenman sonundami kosmaliyim?

10. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Ben gece calısıyorum ve sabahları 5-6 saat yatabılıyorum ama gelişim oluyor ? uyku onemlı tabi ama beslenme ve antrenman tamsa uuyku tam degil dye gelişmemeyi uykuya bağlamak biraz saçma oldu gibi :)

11. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba,
    bununla ilgili "myfitnesspall" tarzında birçok cep telefonu uygulaması var.Orada hem günlük aldğın kaloriyi hesaplayabiliyorsun,hemde yiyecekleri aratarak kaç kalori,besin değerleri vb. hakkında bilgi bulabiliyorsun.
    Ayrıca;
    Meyve-Sebze Suları - Kalori.biz vb. siteleri karşılaştırarak yiyceklerin kalorilerini de yaklaşık belirleyebilrisin.

12. Hasan_B

Hasan_B Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tesekkuŕler..deneyecegim mutlaka

Sayfayı Paylaş