Birkaç takıldığım nokta

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve BurakY tarafından 19 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BurakY

BurakY Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba üstadlarım; hepinize güç,kuvvet,enerji diliyorum.
    Takıldığım birkaç nokta var, hocalarım olmak üzere çevremde bu spora emek veren her tür insandan bilgi almaktayım.
    Ve hala ufak tefek pürüzler var zihnimde.

Boyum 1.82 ve 71 kiloyum. Bu sporla, ev çalışması olarak 10 ay, salon çalışması olarak 5 aydır ilgileniyorum.
    Kaliteli bir beslenmeye sahibim bb haricinde, basketbol ve yüzmeyle ilgileniyorum.

Sormak istediğim bir iki noktaya gelince; 6 ay öncesinde 63 kilo civarındaydım, Kasım başında 74 kiloya kadar geldim ve %14,5 yağ oranına sahip olduğumu öğrendim.
    1 ay kadar sıkı ve dengeli bir diyetin ardından 71 kilo oldum ve %11,2 yağ oranına sahibim.
    Define bir görüntü olmasını seviyorum ama bu noktada şunu sormak istiyorum.
    Kollarım 36,5 santim her bu spora gönül koyan sporcu gibi "39-40" hedefim var.
    Fakat bulunduğum kiloda (71 kiloyum 73-74'e kadar çıkabilirim gerekirse) ( hedefim temmuz ayı)'na kadar 39-40 civarlarına gelebilmem mümkün müdür?

Sadece kol manyağı değilim, trapezler,deltoid,sırt,bacaklar göğüs gibi bölgelerim iyi. Karın kaslarım neşe verici oranda görünüyor(high definition olmasalar da...)

İkinci sorum;
    Programım haftalık 4 gün, biceps hareketlerim cable curl ( 3x10 ) ve hammer curl (3x10) etkili midir yeterince?

6-8 ay civarında %7-8 yağ oranına inip istediğim verimi alabilme ihtimalim nedir?
    Bunun bir zaman ve emek sporu olduğunu biliyorum, değerli görüşlerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler;

2. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Fotoğraf eklersen daha sağlıklı yorum yapılabilir ...

Basketbol ve VG yi bir arada götürmek bel ve sırt ağrılarına neden olabilir . Öncelikle tavsiyem bir yerden destek almadan ağırlık kaldırma mutlaka sırtınla , göğsünle , oturarak vs. destekli ağırlık kaldır ...

Sürekli define görünüm hedefi güzel ama 1.82 boya 70+ kilolar çok az ayda 1- 1.5 kilo alarak yaza kadar 80 lere çıkmanı öneririm ki sürekli basketbol oynayan biriysen 1 yıl sonra 1.85 lere çıkacağını umuyorum . Yani boyun uzun olduğu için sporada sürekli devam edersen 90 kiloda da iyi görünürsün 100 kilodada iyi görünürsün ama 70+ kilolar çok az senin için ...

Bunların dışında koldan ölçü almak vücut yağ oranını %7-8 lere düşürmek doğru beslenme zaman ve sıkı çalışma gerektirir . Yani devam et ...

BurakY bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bahsettiğin durumu ben ilk başlarda çok soruşturdum araştırdım...ilk başladığımda 80 kilo idim ,fit vuct taraftarıyım ..ama örnek olarak gördüğüm modelerin vğcutlarına yaklaşayı hedefledim..ama zaman geçtikçe yaptıkalrımın yanlış olduğunu öğrendim ,,,

Şöyleki ;

bende 180 boy ve 80 kilo var idi..( kilo için var idi dedim)

hemen vg ye başladım ve define vücudu sevdğimden hemen kilo vermem gerektiğini düşündüm..yağ oranımda % 10 larda idi...

ama zaman geçtikçe şunu öğrendim...

1-ben 80 kiloda kilo verirsem definasyona gitmek diyelim..70 kilolara inersem bana göre istediğim fit vücuda sahip olamaıcağımı gördüm..neden dersen...

göğüsler gelişmesini istiyorum,kolarımın cm olarak artmasını istiyorum,hafif omuz ve trapezlerin belirgin olmasını istiyorum...

ve tüm bunları 80 den 70 kg ya düşerek istiyorum..

ama malesef olay hiçte öyle değilmiş...

sana tavsiyem ;

1-Nisan-mayısa kadar olabildiği kadar yağsız şekilde 85-90 kg lara çıkmaya çalış...

2-belki yetişmez ama inş..yetişirsen o kiloya..nisan-mayıs gibi sıkı definasyona gir...

haziran-temmuza hazır hale gelebilirsin diye düşünüyorum...

yani herkesi bulk deidği şey varya bir nevi ondan bahsettim...ama abartııya kaçmadan ve aşırı yağlanmadan...

son olarak...dediğim tarzı yaparsan ancak o şekilde kolarda gelişme göreceksin...çünkü kas kütleni şu anki var olan kilon ile definasyona girersen var olanıda götüreceğinden haliyle ölçü kaybın kaçınılmaz olacaktır...

umarım anlaşılır yazmışımdır...

BurakY bunu beğendi.
  4. delahoya

delahoya Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul/Libadiye

Koldan ölçü almak için yağ oranını %7-8 lere düşürmek..

Sebebini söyler misiniz merak ettim de

Teşekkürler :)

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    efekan ;

7 ayda 3.5 cm olursa..

peki 14 ayda yani biz hadi 1.5 yıl diyelim...

1,5 yılda 7 cm gelişme olurmu kolda ?

Eğer dediğin doğru ise ben gerçekten boşa gidiyorum idmanlara...boşa emek veriyorum...

6. BurakY

BurakY Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap veren herkese teşekkür ederim.
    Ay başına 1-1,5 kilo civarı alarak temmuz ayına kadar iyi bir form yakalama hedefim var şu anda sizler sayesinde.
    Ekstra tavsiyesi,önerisi,söylemek istediği olanlar dile getirirse sevinirim.

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-23'e aykırı başlık açmak!

Alıntı:

Madde 23- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!

Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.

Örnekler :

*Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmış mıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme
    ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş