Birkaç sorum vardı :)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve onur8bb tarafından 10 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onur8bb

onur8bb Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.Ben 17 yaşındayım boyum 170 kilom 71.Bugün spor salonuna yazıldım sormak istediğim birkaç soru var pek bilgili değilim mazur görün.

1-)Önce kilo mu almalıyım yoksa 60 65 kiloya kadar inip sonra mı hacim kazanmaya çalışmalıyım.

2-) vg ile uğraşmak hızlı koşmayı etkiler mi ? Etkilerse hangi yönden etkiler ? Yani hacim kazanınca daha mı yavaş koşarım yoksa daha mı hızlanırım?

3-)Hızlı koşmak için kaç kilo olup body buildingi bırakmalıyım ? Yani 170 boyundayken 65 kilo falan olup mu bırakmalıyım yoksa 70-75 kilo mu olmalıyım?

4-) Protein tozu almayı düşünüyorum.Fakat etkisi nasıl oluyor gerçekten etkiliyor mu ?

5-) benim için doğru çalışma ve beslenme programımı hazırlamak için hocadan yardım istemeli miyim ?

Teşekkürler :)

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    1- yağ oranınla alakalı. yağlıysan evet kilo vermeye çalışman daha makul olur. ama kardiyo yaparken ağırlıkta çalışmalısın.
    2-evet etkiler. kilo aldıkça (kaslandıkça) hızın düşecektir. bunu engellemek için bol bol koşu yapman gerekli(salon dışında). ayrıca futbol, basketbol tarzı sporlar da yapabilirsin. aslında şöyle, ağır bacak çalışmalarından sonra daha hızlı koşabilirsin ama sürekliliğin olmayabilir.
    3-tekrar yağ oranınla alakalı ama eğer cidden hızlı koşmak istiyorsan 1.70'e 65 kilo olup çok yağsız olman gerekir.
    4-bence gereksiz. en azından ilk 3 ay kullanmasan daha iyi, sonrasında düşünebilirsin ama hedeflerine bakacak olursak zaten gereksiz bir harcama olacaktır her türlü supplement
    5-elbette istemelisin. flexor'un çalışma kalıplarını da inceleyebilirsin bu arada.

demircan256 bunu beğendi.
  3. onur8bb

onur8bb Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle çok teşekkür ederim.Bugün spor salonuna gittiğimde bir kadın vardı.Bana birkaç hareket yaptırdı.Ama forumda yazanlardan çok farklı yani burda göğüs çalıştıktan sonra karına geçmek için minimum 20 dk. dinlenin diyor ama kadın bana 3x8 şundna biraz şundan azıcık bundan yaptırdı tamam dedi.Bu doğru bir çalışma şekli mi yoksa kadın bana ilk gün olduğu için mi böyle yaptırdı ? Ayrıca orda 2 tane adam vardı onlar vücut olarak çok iyiydiler ama onlarda öyle şeyler yapmadılar 10 dk göğüs çalıştıktan sonra beklemeden kola geçtiler falan.Kısacası doğru olan nedir ? Teşekkürler :)

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ilk ay tüm vücut idmanı yapılır, biraz ondan biraz bundan çalışılır yani. kadının yaptırdığı normaldir. o amcalar zaten iyi oldukları için öyle şeyler yapmamışlardır tabi. göğüsten direkt kola geçerler.

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    2. soruna cevap oalrak Usain Bolt örneğini vereebilirim adamdaki vücut ve aldığı şampiyonluklar gösteriyorki hacimli olmak hızlı koşmayı etkilemiyor..tabiki hacimden hacime fark var onu ayarlamak lazım..

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş