Birkaç sorum var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve YiDo tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba bodyforumtr üyeleri, bu sporu 5-6 aydır yapıyorum ve an itibariyle kafamda birkaç soru var bilgisi olanların! cevaplamasını istediğim, yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

1)Takviye olarak sadece whey kullanıyorum, günde bir ölçek olmak üzere, antreman günlerimde antremandan sonra alıyorum bu ölçeği, off günlerimde alımı nasıl yapmalıyım?İkindi vakti ara öğün olarak mı yoksa yatmadan 2 saat önce mi ?

2)Göğüs günümde dumbbell fly hareketlerini yaparken -düz veya incline- yaklaşık 7-8. tekrarlardan sonra elime inceden bir acı giriyor ve son setlerde bu acı seti bitiremeden bırakmama sebep olacak kadar artıyor.Kesinlikle sadece bir bilek-forearm acısı değil asıl hissettiğim yer avuç içimden bileğe kadar olan bölge-Bileğe de uzanıyor birazcık ama asıl yoğun acı bilekte değil-.Nedir bunun hikmeti, sorunu, çözümü bilen var mıdır ?

3)One-Arm Tricep Extension hareketini yaparken bazı antremanlar omuzuma inanılmaz bir acı giriyor hareketin pozitif kısmını yaparken - enseye indirken- ve hareketi bırakmak zorunda kalıyorum.Hareketi de seviyorum programımdan çıkarmak istemiyorum, sorun nedir omuzu yeterince ısıtmamak mıdır, çözümü nedir acaba ?

2. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    1-Bence off günlerinde almana gerek yok.Antrenmandan önce ve sonra alsan yeterli olur

2-Dumbelli çok sıkı kavrıyor olabilrsin yada hareketi ters bir şekilde yapıyorsun formuna dikkat etmeni öneriririm

3-O harekerin yerine yapabileceğin bir çok triceps hareketi var onun yerine farklı bir tane yapabilrsin

3. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    1-off günlerde almamak gibi bir saçmalık olmaz.bunun sebebini yeni başlayanlar bölümünde birisi proteinin mantığı nedir diye bir başlık açmıştı orda verdiler cevabını bu sorunun.orada bulabilirsin.ayrıntıya inmeden anlatmam gerekirse alman gereklidir.dinlenme süresinde beslemelisin.

2.katılıyorum.

3.katılıyorum.

4. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    1)Recovery nin önemini biliyorum, o yüzden sorumda off günlerimde almalı mıyım diye sormadım, ikindi vaktimi alayım yoksa yatmadan öncemi alayım -hangisinin daha uygun, daha faydalı olacağını düşünüyorsunuz?- diye sordum, sorum hala geçerli.

2)Hareketin formunda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, dumbbell ı çok sıkı kavrıyor olabilirim evet, sıradaki antremanda buna dikkat edeceğim ve sonuçları yazacağım, teşekkürler.

3)Eğer bir çözüm bulamazsam öyle yapacağım gibi duruyor, teşekkürler.

4)Yeni bir soru ; sabah kahvaltılarında 3 yumurta yiyorum fakat 3 ünü de tam olarak yiyorum çünkü sadece beyazı yemekte biraz zorlanıyorum açıkçası, çok fazla olmasada kolesterol meselesi biraz kafamı kurcalamaya başladı, bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyim her gün sabah 3 tam yumurta nın sakıncası olurmu nedir ne değildir ?

Son düzenleme: 5 Ekim 2013
  5. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Sorular güncel

6. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Konu Güncel

7. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yok mu cevaplayabilecek birileri ?

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozunu antreman günü dışında alabilirsin vakti sabah olabilir
    3 tam yumurtanın bir zararı olmaz
    one arm triceps extension meselesine gelince dediğin gibi iyice omuzu ısıt esneme germe hareketleri yapmanı tavsiye ederim
    dumbbel fly konusunda bencede çok sıkı kavrıyorsundur diye düşünüyorum aynısı banada oldu çünkü

Sayfayı Paylaş