Birkaç sorum var.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve asdfg tarafından 13 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. asdfg

asdfg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

Yaklaşık 2 aydır düzenli bir şekilde çalışıyorum. Body ile yaklaşık 2 yıldır ilgiliyim ama düzenli çalışmaya yeni başlayabildim. Her yeni başlayan gibi amacım çok gelişmek değil diyorum :) Öncelikli hedefim Brad Pitt tarzı bir vücut. Yaş 23 boyum 1.80 kilom 74. Kilo problemim hiçbir zaman olmadı. Yediklerime pek dikkat etmiyorum.

2 günde 1 çalışıyorum ve bütün vücudu çalıştırıyorum. Acaba hergün gidip farklı kasları çalıştırsam daha mı faydalı olur? Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum. Ama hergün salona gitmek de çok kolay olmayacak benim için, bunu da gözönünde bulunduruyorum. Ayrıca body yaptıktan ertesi gün basketbol oynamak veya kardiyo çalışmanın zararı olur mu?

Sol göğsüm sağ tarafa göre biraz eksik. Normalde farkedilecek birşey değil sanırım ama bu konuda yapabileceğim birşey var mı acaba?

Decline ve İncline Bench Press çalışmalı mıyım? Daha doğrusu bana önerebileceğiniz bir program var mı? Ayrıca örneğin kollarımın çok kalın olmasındansa kasların parça parça olmasını istiyorum. Bunun için yüksek kilolarla az tekrar mı yapmalıyım veya ne yapmalıyım? Bu işin sabır ve azim gerektirdiğinin farkındayım, yolun çok başındayım. Şimdiden ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    İşe bu cümleyi unutarak başlayabilirsin. Duymaktan en nefret ettiğim laftır.

enderxxxx, abkhazia81 ve diez bunu beğendi.
  3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    hehe bende uyuz olurum o lafa adas sanki Brad Pitt bir numara

4. steeve

steeve Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    abi bildiğim kadar gittigin gunler tum vucudu yorarak degil de her gun ayrı kas bolgelerini calıstırarak daha iyi verim alırsın..ben oyle biliyorum

5. R2D2

R2D2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHENDİS
    Yer:
    ANKARA
    şimdi bu fight club daki brad pitt yalan mı yani. :shock:

6. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    valla cokta gercek oldugunu sanmiyorum.

7. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Brad Pitt in vucüdu elki çok çok profesyonel bir vücut değildir.Ama kızlar ip ince bel,kafa kadar kollar,1.80 e 100 kilo yani kısacası profesyonel bir vücuttan genelde hoşlanmazlar.Kaslı olması ama çok çok kaslı olmamasını isterler,hatta bu konuda anket dahi yaptım.O Yüzden fazla hacimli kaslar sadece biz erkekleri mutlu eder egomuzu tatmin eder,eğer böyle abartılı kaslı bir vucüdu karşıcinsin sevdiğini sanan varsa yeni başlıyanlardan onu aklından çıkarsın.Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz ama ben bu işe başladığımda ki daha çok yeniyim,Fit adeleli kollar ama öyle kafam kadar değil omuzlarda karında bacakta hafif kas olarak girdim.böyle bir hedef için ise kendime 2 yıl koydum.2 yılda böyle bir vucut belki 3 yıl.avatarımdaki gibi.hatta ondan biraz daha az.3 yıldan daha uzun sürecekse ki bu benim amatör tahminim gene bu sporu bırakmıyacağım.gerçi hiç bırakmayı düşünmüyorum ama ek olarak dövüş sanatlarına da yönelmek amacım,hantal olmamak ve kondisyon açısından

Sayfayı Paylaş