Birkaç Çok önemli sorular!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve summer378 tarafından 27 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. summer378

summer378 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle Selamın Aleyküm iyi forumla abiler, ve arkadaşalar.
    Ben bodye başlayalı yaklaşık 3 ay olacak 1 hafta sonra, aklımda birkaç sorular var cevap verirseniz sevinirim.
    Aklımdaki en büyük srou şu: biri şey demişti bölgesele geçtikten yaklaşık 3 ay sonra kas gelişimi durur demişti, bu nasıl oluyor neden antreman yapan ve beslenen vücüt gelişmez durar?.
    ikincisi de bu dinlenme süreleri set arası 1 bucuk dk dinleniyorum , günlük olarak 3 gün bölgesel antreman 1 gün dinlenme yapıyorum yani haftada 6 gün ( aynı kas grubu haftada 2 gün çalısıyor) ve bu süre zarfında aylık antraman arası dinlenme nasıl olmalı mesela 3 ay antrenman = 1 yada 2 hafta dinlenme gibi ?
    Bİ de bmlgesele geçtiğimde hareketleri 2 ay uyguladım değiştirdim, yeni yazılan antreman programıdnaki göğüsde
    Db bench 4x12
    Incline bench 4 x 12
    Inc DB benc 4x 12
    Decline bench 4x12
    decline DB bench 4x12
    DB fly var

Zaten benchi, düz bar ile yapıyoruz, neden Dumbell ile de yapıyoruz ? aynı kası fazla ve boşa yormuş olmaz mıyız neredeyse 4 er set den 20 set göğüse giriyoruz FLY hariç, sadece DB yada düz bench ile yapsak etki görmez mi ?
    Teşekkürler iyi forumlar

Son düzenleme: 27 Şubat 2014
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    3. ayda bölgesel çalışmaya geçtiysen zaten her halükarda aynı kası üst üste binen bir sürü hareketle gereksiz yorup, üzerine de gereğinden uzun dinlendirmiş oluyorsun. Böyle çalıştın diye illa ki gelişim durmaz tabi. Senin seviyende en iyisi haftada 3 gün tüm vücut çalışmaktır, haftada 2şer defa vuracak şekilde alt/üst, itme/çekme de olabilir, itme/çekme/bacak da olabilir. Bu şekilde çalıştığında ise gelişim daha yavaş olacaktır ama durmaz. Gelişimin durma sebebi açılan konulardan anladığım kadarıyla insanların bir türlü "çok" yemeleri gerektiğini anlamamaları ve hiç yağ kazanmadan gelişmeye çalışmaları. 50-60 kiloluk elemanlar yumurtanın sarısını atıp yağlanmamak için karbonhidrattan korkuyorlar.

Ayda bir 1 hafta dinlenmeye gerek yok, daha uzun sürelerde dinlenme haftası yapabilirsin. Bu ne kadar çalıştığına, kendini nasıl hissettiğine bağlı. Aralarda tamamen sporu bırakma şeklinde değil de daha düşük kilolarla çalışarak veya set sayısını azaltarak da vücudu dinlendirebilirsin. Kesin formülü yok bunun, tamamen kişiye özel toparlanma süreleriyle ilgili.

sthammer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş