birazda kitap tavsiye edelim birbirimize

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve sehzadecelik tarafından 20 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 108 üye.
  1. bigking

bigking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    kayseri
    jean christophe grange : siyah kan gerilim ve macera sevenlere tavsiye ederim.Bir katilin bakış açısından dünyaya bakmanıza yardımcı olacaktır

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Olasılıksız inanılmaz bir kitap mutlaka okumalısınız...

3. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Amin Maoulof - 100. Ad / Doğunun Limanları
    Oktay Sinanoğlu - Bye Bye Türkçe
    Kemal Tahir - Yorgun Savaşçı

4. Doqukan

Doqukan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskisehir
    Erdal Demirkıranın Kıtaplarını Severım ama son cıkan yanlızca babakan okusun kıtabını hıc begenmedım.

Sımdı "Zengın Baba Yoksul baba" Adlı kıtabı okuyorum.Para kazanmak ticaretle ılgılı dıyebılırım hosuma gıttı.

5. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Oktay Sinanoğlu - Bye bye türkçe

Cengiz Özakıncı - Son osmanlı tuzagı

- İblisin kıblesi

6. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    ilk okuklda robinson crusoe okumuştum en son tavsiye ederim güzel di

Azi ve glorious1907 bunu beğendi.
  7. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    kürt yazar mehmet uzun dan aşk gibi yadınlık ölüm gibi karanlık kitabını öneririm

8. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Olasılıksız güzeldir,okuyabilirsiniz,ama fiziğe ve matematiğe ilginiz yoksa sıkıcı gelir.
    Tolstoy-Diriliş;bence süper bir kitap,hayatı başka açıdan sorgulamayı ve adelet sisteminindeki boşlukları anlatır,tam bir felsefi nitelik taşıyor diyebilirim
    Franz kafka-Dava.Bu kitap tam bir soyut kitap,herkes farklı manalar çıkarır ama şu bir gerçekki onda bir romandaki gibi karakterler yok,tamamen içsel bir çözümleme.Ağır bir kitaptır.
    Tubitak yayınları-Einstein(Öz yaşam öyküsü kitaplığı) bu kitapta Einsteinı daha yakından tanımak istiyenlere önerebilirim yaptığı o müthiş zihin deneylerini ve fiziğe bakış açısı
    Tubitak yayınları-Newton(Öz yaşam öyküsü kitaplığı) bundan yaklaşık 300 yıl önce yaşamış dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 2 fizikçisinden biri olan Newtonu anlatıyor.Doğuşu sosyal yaşamı ve hayata bakış açısı.Bana çok çekici geldi hele ölüm anındaki o evrene olan tutkusu.
    Tubitak yayınları-Galileo(Öz yaşam öyküsü kitaplığı).En eski belkide ilk fizikçi sayılabilecek bir adam.(Kepler de sayılabilir)Newtondan hemen önce yaşamış olup onun evrene bakışını ve ilk fiziksel temelleri anlatıyor.
    Tubitak yayınları-Freud(Öz yaşam öyküsü kitaplığı).Freud pisikanalizin babasıdır.İnsan pisikolojisini çözmeye çalışan bir doktor.Histeri hakkındaki ve bazı ilk hastalıklar hakkındaki değişik düşüncelerini anlatıyor
    Tubitak yayınları-Darwin(Öz yaşam öyküsü kitaplığı).Evrimi anlamak istiyenlerin okuması gerekli daha doğrusu anlamak demiyelim çünkü evrim kesin değil.Ama darwin kimmiş ne yapmış, neden evrim demiş,bunu bilmek istiyen biri okumalı.Sonrada kitapçılarda yeni yerini alan darwinin ilk kitabı türlerin kökenini okunursa en azından sokaktaki insandan bir adım daha ileri evrimi anlamış olur.
    Sonra kişisel gelişim üzerine erdal demir kıran ın tüm kitapları okunabilir çok zevklidir ve geliştiricidir.Öncelikle ben dünyanın en akıllı insanıyım adlı kitap okunmalı diye düşünüyorum.

Yukarıdaki kitaplar okumak için okunmayacak kitaplardır.Özellikle tubitak ve olasılıksız Bilime daha doğrusu matematiğe,fiziğe,felsefeye ilgisi olmayanlar okurken sıkılabilir.Aklıma geldikçe yazarım iyi günler.

Son düzenleme: 7 Aralık 2009
    Azi, kujum, Setenay ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Erdal Demirkiran'in sadece aptallar 8 saat uyur isimli kitabini okudum, okurken sIkintidan patladim. Hikeyeye cevirecegim, herkesin anlayacagi seviyeye inecegim diye uzattikca uzatmis. 3 sayfalik bilgi var kitabin icinde halbuki. Umarim diger kitaplari da boyle degildir. Neredeyse tamamen vakit kaybi olarak gordum kitabi. Insanlar zahmet edip wikipedia'dan polyphasic sleep basligini okusalar 10 dakika icerisinde cok daha fazla bilgi edinecekler halbuki.

Einstein'in hayatini okumustum, integral'e katiliyorum son derece guzel bir kitap. Diger biyografileri okumaya firsatim olmadi ama eminim onlar da guzeldir.

En son guclu hafiza teknikleri uzerine ahmet yildiz'in bir kitabini okudum. Guzel bir derleme, vakit ayirip bir cok kitaptaki kimi farkli kimi ayni bilgileri tek bir baslik altinda toplamis. Vaktini daha efektif kullanmayi isteyenlere tavsiye edebilecegim bir kitap. Tabi kisisel gelisim kitaplarinin sadece siz icerisindeki dusunceleri pratige dokup icsellestirdiginiz zaman gercekten fark yaratacagi gercegini de vurgulamak lazim boyle bir tavsiye vermeden once.

Olasiliksizi bir turlu okuma firsatim olmadi ama cok methini duydum. Turkcesini bir yerlerden bulsam okuyacagim ama romani ingilizce okumak cok bayiyor bazen, onun icin simdilik firsatim olmadi.

10. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Erdal demirkıran farklı bir yazar.Eğer sözlüklere bakarsan onun laf olsun diye kitap yazdığını söyleyenler var.yani sen ben otursak yazarız demeye getiriyorlar.çOK KONUŞMA diliyle yazmış kitaplarını.Ama ben onda farklı şeyler gördüm.Tabiki kişisel.Çoğu kişi beğenmiyor ama bence çok büyük bir zekaya sahip.Böyle insanları da anlamak zor oluyor.Ve öldüklerinde kıymete biniyorlar.Kitabını;kitapta ne anlatıyor diye okumak gerekiyor,erdal demirkıran ın kitaplarını eğer bir roman veya diğer kişisel gelişim kitapları gibi okunursa hiç zevki yok,yazara sövülecek derecede insanı kızdırabiliyor.Yaklaşık 15 tane kişisel gelişim kitabı okudum,çoğu uzman doktor du.Mümin sekman vs.Ama hiç biri o tadı vermedi.Einstein ı okuduysan newton ve galileo yu da okumanı tavsiye ederim 2 side çok güzel,hatta,galileo-newton-Einstein sırasıyla gidilirse fiziğin gelişimi daha iyi anlaşılıyor.Ayrıca darwinde okunması Allah ın emri.Çünkü hemen hemen herkes 10 yaşından 80 e kadar.birileriyle darwini tartışmıştır.O konuda az da olsa bir alt yapı kazandırıyor.Üstüne türlerin kökenini okumak lazım.yukarda da dedim.daha önce yoktu piyasada ama yeni basım türlerin kökeni kitapçılarda mevcut,gördüm.Öss sınavından sonra alıp okuyacağım.Ayrıca olasılıksız Kuantum fiziğini daha doğrusu ismi gibi ihtimalleri göz önüne seriyor.Kuantum fiziğinde modern atom teorisinde elektronlardan flan bahsediyor.Heisberg belirsizlik ilkesinden vs(belki bahsetmiyordur ama ben öyle hatırlıyorum başka kitabın içeriğiyle karıştırıyor olabilirim geçen sene okumuştum).Ve kitaptan bir bölüm Einstein a ait.Beni derinden etkileyen bir söz.Einstein ın dehasınıda gözler önüne seriyor:
    "Kuantum mekaniği kesinlikle etkileyici. Ancak içimden bir ses, henüz gerçeğin bu olmadığını söylüyor. Kuram bir çok şeyi açıklıyor, buna karşın bizi gerçekten Tanrı'nın gizemine götürmüyor. Ben, ne olursa olsun, O'nun zar atmadığına inanıyorum."

Son düzenleme: 8 Aralık 2009
  11. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dün başladım okumaya arkadaşlar, gerçekten felsefe-psikoloji-sosyoloji den hoşlananlar için mütiş : "Cinsiyetler siyaseti"

Yazarı :Sylviane Agacinski

12. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Alfred Adler - İnsan Tanıma Sanatı

13. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    lobsang rampanın kitapları okült konulara ilgi duyanlar için güzeldir.Üçüncü göz,ikinci beden,antiklerin mağarası benim okuduklarım.Özellikle üçüncü gözü tavsiye ederim.

Azi ve Setenay bunu beğendi.
  14. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Fikrimin İnce Gülü - Adalet Ağaoğlu
    Bence insana dair oldukça etkileyici bir roman herkese tavsiye ederim.

15. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Doğan Cüceloğlunun bütün kitapları özellikle İçimizdeki çocuk ve Savaşçı.

16. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Antony Robbins--sınırsız güç bütün kişisel gelişim kitaplarının babasıdır....İngilizce öğrenmek istiyorum ne kadar zamanda öğrenebilirim---cevap sen ne kadar zamanda öğrenmek istiyorsun.......Zülvü liavanelinin kitaplarıda güzeldir kendine has bir anlatım dili var Elif safakta öyle....Antrenman bilgisi bunda da sporla ilgili merak ettiğiniz hemen herşey var...

17. hc

hc Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    yaptığım sporla alakalı olarak kardiyovasküler sağlığın önemini anlatan hem idman motivasyonunuzu artıracak hem nitirikoksit ile ilgili önemli biligilerin bulunduğu çok faydalı bir kitap NO KALP HASTALIKALRINA SON herkezin okumasını tavsiye ederim
    dr. louis j. ignarro

18. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    "The lost symbol - kayıp sembol"'ü okudum. Bence kitap, "Da Vinci Şifresi" ve "Melekler ve Şeytanlar"ın gerisinde kalıyor. Dan brown güzel konu seçmiş ama diğer iki kitabı gibi titretmedi beni. Birde orjinaline 46 lira verince insanın beklentileri artıyor. :D

Harry Potter serisinin son kitabı "The Deathly Hollows"u okudum. J K Rowling, çocuk kitabı şeklinde başladığı seriyi yetişkinler için kitap şeklinde bitirmiş bence. Yazarın dili de yeterince edebi. Ayrıca serinin son kitabındaki olay örgüsü insanın tırnaklarını yemesine sebep oluyor. Bilemiyorum fantastik edebiyatı sevdiğim için mi acaba bendeki etkisi. Filmleri izlediyseniz son filmi beklemeden kitabını okumalısınız. Kitapları okuyanlar zaten affetmemiştir.

19. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    Frank Herbert - Dune serilerini yeniden okumaya basladim

Azi ve Berkthagar bunu beğendi.
  20. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri: