Biraz daha sıkı ve kaslı olmak için beslenme programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve John399 tarafından 22 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Biraz daha define olmak için beslenme programım

Konuya direk girmek istemiyorum vücudumla ilgili 1-2 bilgi vermek istiyorum ve profesyonel arkadaşlardan yardım bekliyorum. 2-3 yıl kadar yaklaşık 120 kilo civarında gezdim ve şuan tokken 83 aç halimde 81 80 kilo arasındayım boyum 1.95 Cm civarlarında ve haliyle vücudum biraz sarkmıştı. Ama hala vücudumda göğüslerimde ve göbeğimde azda olsa yağ var . Bunu gidermek için ağırlık antremanından önce kardio yapıyorum ve kendi vücuduma göre hazırladığım beslenme programı ;

Sabah 8 :30 Kahvaltı :

2 Haşlanmış Yumurta Beyazı + 1 tam domates + Bir miktar lor peyniri , 6-7 adet fındık , kuru üzüm ( bal ile karışım ) ve 1 bardak süt + 1.5 Dilim esmer ekmek

Saat 10 ( antremandan önce ):

2 ölçek perfect whey

saat 12 ( antremandan sonra ) :

2 ölçek perfect whey

saat 13:00 :

150 200 gr arası yağsız pişirilmiş tavuk göğsü , varsa ufak 1 kase sebzeli yemek ve + 1 dilim esmer ekmek

saat 15:00 :

Meyve türlerinden bir karışım

saat 17:00 :

150 200 g arası yağsız pişirilmiş tavuk göğsü , mutlaka salata + 1 dilim esmer ekmek

saat 19:20 - 30 arası :

Bir meyve karışımı

Canım çok tatlı istediğinde bunu pekmez veya bal ile gideriyorum.
    Ve günde en az 3-4 litre su içiyorum . Ama kafamda 1-2 soru var umarım doğru yere yazmışımdır . Ağırlık çalışmadan önce 15 - 20 dk arası hit tempolu bisiklet ve ısınma haraketleri yapıyorum . Sizce bu beslenme programı amacıma yani fit ve kaslı olmak için yeterlimi .

Şimdiden gelecek yorumlara teşekkür ediyorum .

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    10 dakika bisiklet ısınmana yeterde artar bile
    akşamki meyve öğününü çıkart öğlen yeter akşama karbonhidratı olmayan veya çok az olan bir öğün daha ekle meyve yerine ve gece yatmadan kaliteli yağ ihtiyacın için kuruyemiş ye
    sabahları yumurta haşlamasını 3 e çıkart bunları tam ye (yağdan korkma)

yağdan korkarak kilo verilmez şekerden ve GI dan korkularak kilo verilir

iyi forumlar

4. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Benim forumda okudugum ve salonda bütün hocalarin söyledigi, cardionun agirlik antremanindan sonra yapilmasi gerektigi. Cardiodan önce agirlik antremani yapilinca karbonhidrat depolari cardio sirasinda daha erken bosalip, daha cok yag yakimi gerceklesiyormus.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Bu mantikla en dogru teknik cardio ve agirlik idmanini ayirmaktir. Mumkunse cardio ac karnina sabah yapilmalidir. Boylece bos glikojen depolari sayesnde vucut yaglardan enerji ihtiyacini karsilayacaktir.

Cardio agirlik idmani sonrasi yapilirsa vucudun kas yikimi daha fazla olacaktir. Bunun sebebi de agirlik idmani sonucu salgilanan kortisoldur

İki saat boyunca çok ser bacak idmanı yaptığımızı varsayalım. Kortisol seviyeleri yükselecektir. Çünkü uzun süre boyunca stres altında kalındı ve kas dokusu da yıpranmış durumda. Kas ölçüsünün yoğunluğu, egzersizin şiddet seviyesi ve süresi kortisol salınım seviyelerine etki edecektirler. Bu durumda kortisol katabolik etkinliğini sergilemeye başlar.

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

aslında vücudumda verecek kilo kalmadı sadece nasıl diyim kas oranını arttırmak ve vücuddaki yağ oranını düşürmek asıl amacım

7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    tamam halen daha neden yumurtanın beyazıyla uğraşıyorsun? aminoasit kalitesini ve emilim hızını gereksiz yere düşüyorsun beyaz yiyerek

Sayfayı Paylaş