Biraz da Nostalji!...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kgurleyen tarafından 21 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. kgurleyen

kgurleyen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    E.asker
    Yer:
    İzmir
    Merhaba genç vücutcu dostlar,
    Ben şimdi 63 yaşında olan, eski bir vücutcuyum.Bizim zamanımızda ...diye başlayan bir geyik muhabbeti değil amacım.Ama yine de,siz vücutcuların arasında olmak bana eski günlerimi hatırlatıyor ve bu nostaljik durum beni duygulandırıyor.
    Bugünkü vücutçuların teknolojik alt yapılarının ve beslenme üstünlüklerinin çok üst seviyede olduğundan hiç şüphem yok.45 yıl önce Amerikan dergilerinde gördüğümüz Steve Reewes,Laroy Colbert gibi vücutculara bakar ve böyle vücut yapmanın hayallerini kurar iç geçirirdik.Çalıştığımız aletlerle ve aldığımız gıdalarla böyle görkemli vucutlara sahip olmak ve uluslararası şampiyonalara katılıp derece almak bizim için kafdağının ardı kadar uzaktı...
    O yıllarda biz vücutcuları en mutlu eden şey;hangi kentte olursak olalım o kent halkı tarafından tanınmak duygusuydu.O yıllarda şehirler ve caddeleri hem insanlar,hem araçlar açısından son derece tenhaydı.Bir vücutcu,hangi seviyede olursa olsun, şehrin en işlek caddesinde, dik omuzlarıyla.kalın boynuyla,çaktırmadan şişirdiği kanatlarıyla,gömleğinin kollarını yırtarcasına geren pazulu kollarıyla,hayranlık ve şaşkınlık ifade eden bakışları görerek ama görmezden gelerek yürür geçerdi...
    Herkesin tanışmak istediği,kızların ilgisini çeken sağlıklı ve kötü alışkanlıkların çok uzağında yürekli ama dövüşmekten kaçınan,lumpen külhanilerin yollarını değiştirdikleri zıpkın gibi delikanlılardık...
    Çalışıyorsak işimizle,okuyorsak okulumuzla birlikte yürütmek zorundaydık vücut sevdamızı.Bizi

kardeşlerimizden fazla ve iyi beslemek zorunda kalan ailelerimiz gittikçe gelişen ve güçlenen vucutlarımıza bakarak haklarını hep helal ederlerdi.
    Evet sevgili genç vücutcu arkadaşlarım,sizler; örgütsüz,federasyonsuz ama tanındıkları için mutlu olmuş biz dedelerinizin ve federasyona kavuşma mücadelesi vermiş ve uluslararası arenada söz sahbi olmuş ağabeylerinizin izlerinden giderek bugünlere geldiniz.Çalışmalarınızda başarılar diliyor ve bir büyüğünüz olarak bugüne değin edindiğim deneylerden bende kalan tek ana gerçeği sizinle paylaşmak istiyorum;
    Vücut geliştirme sporunun tek gerçeği disiplin ve sabırdır....
    Kemal GÜRLEYEN

,uper

murinyo, wrestler, glory ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. gencsovalye

gencsovalye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mobilyacı
    Yer:
    ist.
    evet bencede çok haklısınız KGURLEYEN.ben bu spora geçen ramazanda başlamıştım ve disiplinli ve sabırlı bir şekilde devam ettim 11 ay boyunca,yemeğime uykuma idmanlarıma özen gösterdim...Ve geçektende somut bir gelişme sağladım.60 kg ile başlamıştım ve yağsız bir şekilde 73 kg kadar çıktım...neyse burda anlatmak istediğim değindiğiniz bu "disiplin ve sabır" konusuna bir örnek vermek istedim...Yazdıklarınız için teşekkürler

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sayın Kemal Gürleyen ;

Yazınız güzel ve motive edici,sizden ricamız gençlik fotolarınızdan foruma koymanız.Bu sayede bizim gibi genç ve yeni vücutçuları daha iyi motive edeceğinize inanıyorum :)

4. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben gençlik fotolarınızdan ziyade şimdiki halinizi merak ediyorum, halk arasında genel bir kanı vardır, yok sporu bırakınca sarkarsın, yağlanırsın gibisinden. Bunlar bana çok saçma geliyor, spor yapan bir insan sporu bıraktıktan sonra spor yaptığı zamanlardaki gibi beslenmeye devam ederse elbette yağlanacaktır, ancak sporu bıraktıktan sonra normal insanlar gibi beslenmesini yaparsa, bir sorun olacağını sanmıyorum...

5. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    disiplinli ,sabırlı ve istekli olunmasa zaten vakit harcamaya gerek yoktur spor salonuna gidip bu her spor dalinda aynidir en onemlisi kendimize bir hedef koymak ve basarana kadar savasmak,eski yillarti dusenerek dahada azimli olmamiz gerekiyor ne sartlarda idman yapmis buyuklerimiz ve yilmadan usanmadan simdiyese her turlu imkan var kisa bir sure icin vucudunu kaslandirmak icin...

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlar
    kgurleyen mesajı yazalı 1 sene olmuş nerdeyse..

sehzadecelik bunu beğendi.
  7. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    msjın şimdi farkedilmesi de ilginç kendisi yaşıyormu acaba. ????

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    2 mesaj yazıp kaybolanlardan malesef..

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ya yeni mesajlar diye tıkladım bu geldi,ben de şaşırdım ve tarihine bakmadım o yüzden yazdım ama ilginç bi durum :)

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kemal Gürleyen forumumuzda yazan bir arkadaşın babası arkadaşlar, hatırlayın.
    Kendisi emekli bir astsubaydı, eski ve yeni resimlerni koymuştu 18 yaşındaki oğlu.
    Gerçekten güzel vücut yapmış, şimdide yaşına göre son derece formda bir büyüğümüzdü.
    Steve Reeves'i örnek alarak, bafiks ağırlıklı bir çalışmayla gerçekten estetik bir vücudu dünyaya getirdiği için hayran kalmıştık, ne de çabuk unutmuşsunuz!!!

Despo ve kliwaj bunu beğendi.
  11. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    evt babam yaşiyor çok şükür :)

arkadaşlar yarin babam sayfaya cvp yazacak.

12. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Yok Karasan unutur muyuz,Kliwaj ın babası yazsa hemen aklıma gelirdi :)

Arkadaşlar salondaki çoğu gençten bile daha güzel bi vücudu var Kemal amcamızın.Kendisi forumdaki genç üyelerden Kliwaj'ın babası,resimleri de burda thums:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/1963_ankara_v_cud_ampiyonu-t6627.html?t=6627

Despo ve kliwaj bunu beğendi.
  13. kgurleyen

kgurleyen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    E.asker
    Yer:
    İzmir
    Sevgili Gençler....
    Aradan geçen 1 yıla karşın, sitede bulunan eski nostaljik yazım üzerinde tartışmaların yapılmasına çok sevindim...
    Hatırlanmak güzelmiş....
    Bir arkadaşın yaşayıp yaşamadığımla ilgili cümlesini biraz yadırgadım...
    Bir vücutcu trafik kazası gibi mekanik bir ölüme rastlamazsa,kolay kolay doğal yoldan ölmez...
    Ben hala vücut ve kafa olarak iyi durumdayım....
    Vücuduma saygı duyuyorum ve geçmişte yüzlerce ton kaldırmış olan bedenime emeğinin karşılığını bakımla vermeye çalışıyorum...Kafam da ''Kemalist'' olduğum için düzgün ve güzel çalışıyor....
    Bu sitenin üyesi olan ve baba sporunu devam ettiren oğlum ''kliwaj'' eğer siz isterseniz yeni resimlerimi çeksin ve siteye göndersin...Ben hazırım....
    Hepinize sevgiler sunuyor,başarılar diliyorum.......

marthel ve [Zafer] bunu beğendi.
  14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Yeni resimlerinizi, sabirsizlikla bekliyorum.

Saglicakla kalin.

Sayfayı Paylaş