Bir vucudun kurle yapildigina nasil karar verirsiniz?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Evcil_Vucutcu tarafından 18 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Yaklasik 1 aydir foruma uyeyim ve hemen her gun online olup yazilanlari okudum. Vucut gelistirme konusunda da oldukca yeniyim. Bugun yine eski yazilanlari okurken dikkatimi bir sey cekti :

Bazi sporcu arkadaslarimiz foruma fotograflarini koymuslar ve hicbir sekilde kur (ilac) kullanmadiklarindan bahsetmisler. Ancak bazi diger arkadaslarimizda bu vucudun kursuz yapilamayacagindan, inanmadiklarindan filan bahsetmisler.

Benim merak ettigim; siz disaridan bir vucuda baktiginizda bu vucudun kur ile (yani gercek anlamda hormon ilaclari ile) yapilip yapilmadigina nasil karar veriyorsunuz? Yani sizin icin ek besin (supplement) ile kur arasindaki siniri belirleyen olculer nelerdir? Mutlaka belirli gostergeler varki; forumdaki tecrubeli arkadaslar hemen bu tur cevaplar yaziyorlar. Ornegin, damarlarindaki kabarmalardanmi, gogus uclarindanmi yada ne bileyim sivilcelerindenmi anliyorsunuz?

Son düzenleme: 18 Ocak 2008
  2. savasaktulum

savasaktulum Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    damarlar belli edıyor doğalla steroitl vucut bide olçüler mesela addam 1.80 52 53 cm kol var biraz mantıksızz ee köfte ekmeklede olmuyo demekki bişeler var diyosunuz kendi kendine

3. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    aşırı sivilcelenmeden anlaşılabilir,damarların daha fazla belirgin olmasından ayrıca 2 ayda 10kilo aldım yada kolum 35 ten 40 cme çıktı gibi normal yönden bayağ zor olucak şeyler yazarlarsa anlarlar:)

4. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    ölçü artışlarında anormal durumlar olunca.
    kaldırılan agırlıklarda kısa zamanda hızlı bir yükseliş oldu ise. Örneğin kısa sürede bench press te 60 kg den 100 -120 kg cıkma gibi .
    Sırtta oluşan aşırı sivilceler.
    Kür yapan adam kendisini belli ediyor ya zaten her türlü salonda :)
    Sen göğüste 80 kg ile giriyosundur o kolda 80 basıyodur.Gözlemleyince az çok
    anlıyorsun.

5. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE
    bastığı ağırlıktan ve kas yapısından anlaşılırr..Anormal ölçüler warsa kesin almıştır...

6. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    kas yapısndan nasil anlıyacaksın ? synthol almadıysa ..

7. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ama Nitrit Oksit'de ayni sekilde damarlari acmiyormuydu? Yani damarlardan anlasilmasi mumkun olmayacak o halde.

Sivilcede cok ozel bir yan etki degil ve bircok insanda olabilir. Bazi insanlar 40 yasina geliyor hala ergenlikdeymis gibi sivilceleri cikiyor.

Birde agir kaldirma meselesi geliyor. Ben cok kisa suredir calisiyorum ve bakiyorumda benden daha kucuk yapili birisi benden cok daha fazla kaldirabiliyor.

Sonucta varsayilanlarin hicbiri net degil. Yani sadece fotograflara bakarak net olarak " kur yapmis / steroid kullanmis" diyebilmek mumkun degil. Sadece dediginiz gibi buyuklugu "mantiksiz" geliyor ve dolayisiyla steroid kullandigini tahmin ediyoruz. Yanlismi dusunuyorum?

8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    kur mur yaptigim yok damardan gecilmiyor bence damar olayi kurle ilgili degil direk yag oraniyla ilgili...

ayrica nitrik oksit damar aciyor(mus) belki dogrudur ama bana kalsa ona da gerek yok idman oncesi 3-4 tane arginine atin tamamdir yag orani normal ve altindaysa buyrun istemediginiz kadar damar :)

9. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    NO damarin capini gecici olarak genisletiyor bu o belirgin bir damarlanmaya neden olmaz. Zaten bende o damarlarin yag miktariyla ilgili oldugunu dusunuyorum sonucta tum eczaneyi bosaltsin yag orani %20 lerde iste yine damarlar pek belli olmaz.
    Kas yapisindan anlamak pek mumkun degil zira synthol gibi ilaclar lif yapisini bozuyor onlar anlasilir ama bir deca kendini o sekilde belli etmez.
    Gogus uclari bazi durumlarda belirleyici olur zira jinekomasti filan varsa aa bu herif ilac kullanmisda olmus denebilir ama genetik de olabilir kesin kaniya varilamaz ayrica her kur yapandada olmaz.
    Sivilceler beslenmeden olur cilt hassastir ondan olur ondan o da belirleyici degil.
    En cok ele veren olculer ve basilan kilolardir. Sonucta kimisinin genetigi uygundur kiminin gucu daha iyidir tamam ama kimse bir ayda ciddi olcu artislari yasayamaz dogal olarak.

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben direk olarak kola bakıyorum.naturel olarak 50 yapanlar el kaldırsın dogrular ortaya çıkar.

Sayfayı Paylaş