Bir Vücut Geliştiricinin Kahvaltısı Nasıl Olmalı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve supplementler.com tarafından 15 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
  2. Enez

Enez Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    kilo almaya çalışırken kahvaltı öncesi lor peyniri 5-6 yumurta ve yulaf karıştırıp az yağda pişiriyordum kahvaltı öncesi çok güzel kalori ihtiyacımı karşılıyor ve sağlıklıydı

şuan diyet döneminde 3 salatalık yoğurt yulaf ve 8-10 yumurta beyazı tercih ediyorum makalenizi okudum tabiki tüm ihtiyaçları karşılamak gerek kahvaltı günün en önemli öğünü kesinlikle atlanmamalı

3. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Bulk dönemi ile definasyon farklı oluyor ama boy kilo da buna dahil mutlaka proteinli müsli kahvaltıdan sonra ISOleta protein 1 ölçek bcaa içilmeli maliyetli oluyor bu şekilde ama sağlıklı olduğunu düşünüyorum

4. ömerkılıç

ömerkılıç Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Fitness eğitmeni
    Yer:
    İzmir
    teşekkürler bilgilendirme için hocam ellerinize sağlık.

5. Toprakbody

Toprakbody Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Anladığım kadarı ile yumurta şart kahvaltıda :D

6. EnigmaaX

EnigmaaX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben dıyetısyenım ve blogta okudugum sacmalık benı sasırtmadı dogrusu nasıl %20 -25 verebılıyorsun proteını tamam bunlar sporcular ıcın olabılır ya bunun fazlası vucuda olusabılecek rıskler bobreklerde tas olusmasından gut hastalıgı kalpdamarlardan KOAH hastalıgına davet cıkarmayın

Agent47 bunu beğendi.
  7. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Mesleğe yönelik bir saygısızlığımın olmadığını en iyi forumda ki bir diyetisyen bilir ama dediğiniz bana çok mantıksız geldi :

70 kiloya sahip spor yapmayan bir bireyi ele alalım bu kişi günlük 70 gram protein alsın. Ve %20'sini kahvaltı da alacak olsun kaç eder 14 gram protein kabaca 2 yumurta kadar.

70 kiloya sahip sporcu(dopingsiz) bir bireyi ele alalım diyelim 140 gram protein alsın. %20'si 28 gram protein eder 3 yumurta ve biraz peynir, kaldı ki şurası da var illa yumurta olacak diye bir şeyde yok eğer ki o kadar yumurta blabla probleme yol açar derseniz.

Gerekli lif, sağlıklı yağ ve kaliteli protein alındığında bu miktar nasıl belirttiğiniz hastalıklara yol açabiliyor anlamadım?

Ayrıca biz normal insanlarız ama siz akademik makaleler okuyan hatta yazabilecek birisiniz. Argümanlarınızı kanıtlarla desteklemenin yanında daha iyi bir Türkçe kullanmanızı öneririm.
    @respect2us.23

8. EnigmaaX

EnigmaaX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    iki dilim yumurta ekmek yıyorsun onun içerdigi 2 gram proteın alıyorsun genelıkle lıf saglılı yag ve kalıtelı proteın alındıgında bu mıktar nasıl hastalıklara yol açıyor dıyorsunuz ben hastanede calısyorum ve fazla proteın tuketen bireyler bana geliyor ve bu konuda hastalıklar desteklerım ve ıkıncı konuda insanların nasıl bir konusma yapılacak veya nasıl konusma yapabılır sen buna karar veremezsın keske beslenme daır bırseyler bılseydın ya o zaman gerekn hastalıklarda belırtıgım örneklere bakabılırdınız ama sızın okudunuz anlamama gibi kabılıyetınız olduguna göre hayatınızda basarılar dılerım

9. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Madem beslenmeye dair bir şey bilmiyorum, argümanlarımı kanıtlarla çürütürsün. Çürüt bakalım ?
    "Burada ben spor salonunda çalışıyorum","Ben a doktoruyum ben b doktoruyum" diyeni çok gördük.

Gerçek diyetisyenler @respect2us.23 gibi kanıt sunar sözlerine.Cevap bekledim ve "BEN BLABLA YERDE ÇALIŞIYORUM","BEN BLABLAYIM" demekten başka bir şey söyleyemiyorsunuz.

Nasıl konuşulacağı konusunda ise, kendisine diyetisyenim diyebilen birinin Türkçeyi daha doğru kullanması gerektiğini düşünüyorum. Yazdıklarınızdan bir şey anlamak zor çünkü noktalama işareti nedir ? Paragraflar nasıl ayrılır bilmiyorsunuz ve bu da okumayı zorlaştırıyor.

abseto, respect2us.23 ve ulaire bunu beğendi.
  10. mavikaranlik

mavikaranlik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bilgilendirme için teşekkürler ellerine sağlık.

11. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Beslenme konusunda herkese uyan tavsiyeler vermek imkansız. Kişinin yaşı,metabolizma hızı, yağ ve kas oranı, ne kadar aktif spor yaptığı gibi bir çok unsur sağlıklı beslenme için belirleyicidir.

Ludendorff bunu beğendi.
  12. odunadam18

odunadam18 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bilgilendirme için sağol ellerine sağlık.

13. dumbelpress

dumbelpress Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Eskişehir
    Ben sabahları yulaf ezmesi muz kuru üzüm fıstık ezmesi süt şeklinde yapıyorum. Bazı günler standart kahvaltı. Bol yumurtalı bol zeytinli. Tabi yine fıstık ezmesi var.

14. nutrigym

nutrigym Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13

Sayfayı Paylaş